فضا و محیط مناسب کودکان

مشخصات مطب دندانپزشکی کودکان

مطب دندانپزشکی کودکان

مشخصات مطب دندانپزشکی کودکان |بازسازی و درمان دندانهای کودکان حساسیت بیشتری نسبت به بزرگسالان دارد و از اینرو دندانپزشک زیبایی و ترمیمی باید دقت بیشتری در زمان درمان داشته باشد.
انتخاب یک دندانپزشک زیبایی خوب که بتواند دندان کودک را ترمیم کند و سلامتی را به وی بازگرداند، کار آسانی نیست. به این معنا که نمی توان به راحتی به هر دندانپزشکی اعتماد کرد.
مگر اینکه با تمام اصول دندانپزشکی کودکان آشنایی کافی داشته باشد و(مشخصات مطب دندانپزشکی کودکان ) بتواند در کوتاهترین زمان ممکن سلامتی خردسال را بازیابی کند.
دندانپزشک عمومی و دندانپزشک متخصص اطفال توانایی مراقبت و درمان دندان کودکان را دارند اما بین آنها تفاوت‎ها‎ی زیادی نیز موجود است. از جمله اینکه دندانپزشک عمومی مشکلات دندانی طیف گسترده ای از بیماران را برطرف می‎کند.
به این معنا که وی قادر به  (مشخصات مطب دندانپزشکی کودکان) درمان و بازسازی دندان بدون محدودیت سنی است و بطور مشخص در یک حوزه و سن مشخص فعالیت ندارد.
به همین دلیل نمی تواند تمام تمرکز خود را بر روی مشکلات یک سن خاص منعطف نماید. این در حالی است که دندانپزشک اطفال تنها با خردسالان سر و کار دارد و این امر موجب می‎شود تا در کار خود حرفه ای تر شود و با کسب تجربه بیشتر، توانایی‎ها‎ی وی افزایش یابد.
والدین موظفند قبل از مراجعه به مطب دندانپزشکی، اطلاعات دقیقی در رابطه با میزان تخصص دندانپزشک، شرایط و نحوه درمان، سابقه او و … کسب کرده و سپس درمان دندان کودک خود را به دست او بسپارند. بدین منظور توجه به برخی معیارها به عنوان خصیصه‎ها‎ی اصلی دندانپزشک خوب می‎تواند کارساز باشد.

بیشتر بخوانید : متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان


مشخصات مطب دندانپزشکی کودکان

داشتن فضای شاد و کودکانه

مشخصات مطب دندانپزشکی کودکان متخصص اطفال در هر زمینه و رشته ای که فعالیت دارد، شرایط و فضای مناسب را برای درمان کودکان فراهم می‎کند. ایجاد اتاق معاینه و سالن انتظار شاد و کودکانه یکی از نکات مهم برای درمان دندان اطفال است. دندانپزشک متخصص اطفال باید به تمامی این شرایط توجه داشته باشد.
رنگ آمیزی مطب تاثیر زیادی بر روحیات خردسالان دارد. استفاده از رنگ های شاد از قبیل صورتی، بنفش، یاسی و … برای مطب دندانپزشکی کودکان مناسب است. گذاشتن امکانات بازی برای کودکان نیز از دیگر روش های مهیج کردن مطب دندانپزشکی می باشد که دندانپزشک متخصص اطفال به آن توجه دارد.

ایجاد فضای آرام

یکی از ملزمات مطب دندانپزشکی بویژه برای خردسالان داشتن فضای آرام و بدون سر و صداست. این امر تاثیر زیادی بر روحیات کودکانه خردسالان بر جای می گذارد. دندانپزشک کودکان بطور کامل با روحیات کودکان آشنایی دارد و می‎داند که وجود سر و صدا و آلودگی صوتی موجب متشنج شدن ذهن کودک و ترس وی از فرآیند درمان می‎شود بنابراین تمام تلاش خود را برای کاهش سر و صدا می‎کند.

مهربانی و خوش رفتاری با کودکان

کودکان اطلاعات کمتری نسبت به درمان دارند. گاهی نیز به دلیل ناآگاهی خانواده‎ها‎، کودکان از رفتن به مطب دندانپزشکی ترسانیده می‎شوند که این امر تاثیر نامطلوبی بر ذهن آنها بر جای می‎گذارد. دندانپزشک زیبایی خوب باید بتواند بر این مشکلات فائق آید و با کودک وحشت زده رفتار مناسب و درستی داشته باشد. زمانی که کودک بی قرار است و تن به درمان نمی دهد، دندانپزشک باید با آرامی با او صحبت کند.

داشتن صبر و حوصله

صبر و حوصله دندانپزشک کودکان اهمیت زیادی در میزان موفقیت وی دارد. بطوری که یکی از معیارهای مهم برای تشخیص دندانپزشک زیبایی خوب برای اطفال، داشتن سعه صدر می‎باشد.
زیرا کودکان ناملایم تر از بزرگسالان هستند و به همین دلیل باید زمان بیشتری را برای درمان آنها اختصاص داد. در عین حال قاطعیت یکی از مهمترین خصیصه‎ها‎ی دندانپزشک اطفال است و در عین عطوفت نباید از حرفه اصلی دور شد.

مهارت و تخصص

میزان توانایی و تخصص دندانپزشک اطفال اهمیت زیادی در نحوه درمان و نتیجه نهایی دارد. اگر دندانپزشک به اندازه کافی در کار خود مهارت داشته باشد، در زمان کوتاهتری دندان کودک را درمان می‎کند. همچنین کودک درد کمتری را متحمل می‎شود. این امر تاثیر زیادی در تمایل کودک برای مراجعات بعدی دارد.

دادن توصیه های لازم به کودکان

دندانپزشک درمانهای لازم را برای کودکان انجام می دهد و مراقبت های ضروری را به والدین کودک توصیه می کند. در عین حال توانایی صحبت کردن با کودک را دارد و می تواند هر آنچه که باید توسط کودک انجام شود را به وی بگوید.

بیشتر بدانید : تجربه و دانش دندانپزشک کودکان


بیشتر بخوانید:
ویروس کرونا و آشنایی با آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269