کودک در دندانپزشک

بیهوشی دندانی کودکان: آنچه والدین باید بدانند چیست؟

بیهوشی دندانی کودکان: آنچه والدین باید بدانند چیست؟

کودک در دندانپزشک

مدت زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

تعداد انگشت شماری از موارد غم انگیز مربوط به کودکانی که در حین ملاقات دندانپزشکی جان خود را از دست داده اند، باعث شده است تا نگاهی دقیق تر به استفاده رو به رشد دندانپزشکان اطفال از بیهوشی برای کودکانی که روش های معمولی مانند پرکردن حفره، کانال های ریشه و کشیدن دندان دارند، بررسی شود.

در مینه‌سوتا، یک دندان‌پزشک شهرهای دوقلو مبلغ ۲ میلیون دلار به خانواده نوجوانی پرداخت کرد که در حین برداشتن دندان‌های عقلش پس از اینکه گفته می‌شود پس از انجام بیهوشی نتوانست او را به درستی تحت نظر داشته باشد، جان باخت.

مرگ یک پسر بچه ۴ ساله اوکلند در حالی که تحت آرامبخشی در طی یک عمل دهانی بود، انجمن دندانپزشکی این ایالت را بر آن داشت تا دستورالعمل های جدید گسترده ای را برای دندانپزشکان با استفاده از بیهوشی برای کودکان تهیه کند.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه کودک در دندانپزشک می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

و در هاوایی، یک دندانپزشک اوآهو به قتل عمد متهم شد، پس از آن که یک دختر ۳ ساله پس از زیر گرفتن یک کانال ریشه دچار حمله قلبی شد. دندانپزشک بعداً تبرئه شد، اما این پرونده قانونگذاران را بر آن داشت تا «قانون فینلی» را که به نام بیمار نامگذاری شده بود، با دستورالعمل‌های جدید بیهوشی برای مراقبت از دندان‌پزشکی کودکان تصویب کنند.

بیشتر بخوانید:
بهترین زمان انجام فیشورسیلانت

اگرچه مواردی از این دست نادر هستند، آکادمی دندانپزشکی اطفال آمریکا (AAPD) اخیراً دستورالعمل های ملی جدیدی را برای دندانپزشکانی که از بیهوشی عمومی برای آرام کردن بیماران جوان برای اقدامات استفاده می کنند، صادر کرده است.

کودک در دندانپزشک2 - بیهوشی دندانی کودکان: آنچه والدین باید بدانند چیست؟
کودک در دندانپزشک

 

این دستورالعمل ها که به طور مشترک توسط AAPD و آکادمی اطفال آمریکا (AAP) صادر شده است، از متخصصان بیهوشی خبره و متخصصان آموزش دیده پاسخ اضطراری خواسته می شود تا هر زمان که کودکان تحت آرامبخشی قرار می گیرند در مطب های دندانپزشکی حضور داشته باشند.

کوین جی دانلی، DDS، استاد و رئیس بخش دندانپزشکی رشد در دانشگاه تگزاس بهداشت سن آنتونیو و افسر سابق AAPD، می‌گوید: علاوه بر دستورالعمل‌های ملی جدید، هیئت‌های دندانپزشکی ایالتی دستورالعمل‌های خاصی نیز دارند.

او می‌گوید: «دستورالعمل‌ها دقیقاً به تجهیزات ایمنی که باید در دسترس باشند و همه انواع موارد برای روش‌ها – قبل از عمل، کارهایی که باید در طول عمل انجام شود، و روش‌های بعد از عمل» خلاصه می‌شوند.

اما برخی از حامیان بیمار استدلال می‌کنند که باید اقدامات بیشتری برای ردیابی و ارزیابی خطرات انجام شود. آنها خاطرنشان می کنند که هیچ مقررات ملی بر استفاده از بیهوشی در کودکانی که دارای روش های دندانپزشکی هستند، نظارت نمی کند، و دستورالعمل های کلی از ایالت به ایالت متفاوت است.

بیشتر بخوانید:
دندان پزشکی کودکان و ویژگی های آن را بشناسید !

دبی هاگان، که از خانواده‌های کودکانی که در مطب‌های دندان‌پزشکی آسیب دیده‌اند، حمایت می‌کند، می‌گوید: «هرگز توجه کافی به آن جلب نشده است. «تنها باری که درباره آن در اخبار می شنوید، معمولاً پس از یک نتیجه ویرانگر است. حتی در آن صورت، این یک گزارش خبری محلی خواهد بود، با اشاره به شاید یک حادثه دیگر.»

هاگان می‌گوید برخی از تخته‌های دندان‌پزشکی دولتی نسبت به سایرین در محافظت از بیماران فعال‌تر هستند، اما همانطور که او این موضوع را در ۱۴ سال گذشته زیر نظر داشته است، «من دیده‌ام که تخته‌های دندان‌پزشکی دولتی در هر چیزی که مربوط به حفاظت از سلامت عمومی و سلامت عمومی باشد، کارایی کمتری دارند. بودن و بیشتر در مورد محافظت از دندانپزشکان.”

پیشنهاد مطالعه: دندان های حساس و نحوه تعمیر آنها چگونه است؟
کودک در دندانپزشک1 scaled - بیهوشی دندانی کودکان: آنچه والدین باید بدانند چیست؟
کودک در دندانپزشک

بیهوشی برای کودکان چقدر ایمن است؟

پوسیدگی دندان – پوسیدگی دندان – شایع ترین بیماری عفونی دوران کودکی است که ۶۲۱ میلیون کودک را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد که حفره های آنها درمان نشده است. به گفته CDC، بدون درمان، حفره ها می توانند باعث درد و عفونت شوند که ممکن است منجر به مشکلاتی در خوردن، صحبت کردن، بازی کردن و یادگیری شود.

بیشتر بخوانید:
تسکین دهنده ایمنی درد دندان و نیازهای حسی در نوزادان و کودکان بزرگتر چیست؟

در روند درمان حفره ها، دندانپزشکان اغلب به کودکان آرامبخش متوسط یا بیهوشی عمومی می دهند. داروهای رایج عبارتند از بنزودیازپین ها، مواد افیونی، بی حس کننده های موضعی و اکسید نیتروژن – که همه آنها می توانند عوارض جانبی نامطلوبی مانند واکنش های آلرژیک، هیپوکسمی (سطح پایین اکسیژن خون)، افسردگی تنفسی، مسدود شدن راه هوایی و حتی مرگ ایجاد کنند. کودک در دندانپزشک

بر اساس مقاله ای که در مجله Pediatrics در نوامبر ۲۰۱۷ منتشر شد، تخمین زده می شود که سالانه ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰ آرام بخش دندان کودکان در ایالات متحده انجام می شود.

این محدوده وسیع نشان دهنده عدم اطمینان در مورد نحوه استفاده گسترده از بیهوشی کودکان است. همچنین مشخص نیست چند کودک پس از دریافت بیهوشی عمومی روی صندلی دندانپزشکی جان خود را از دست می دهند زیرا دندانپزشکان ملزم به گزارش چنین مواردی نیستند.

نویسندگان مقاله اطفال در سال ۲۰۱۷ با عنوان «دوره های اخلاقی: مرگ پس از بیهوشی دندانپزشکی کودکان: یک تراژدی قابل اجتناب؟» نوشتند: «هیچ گزارش اجباری در مورد حوادث نامطلوب یا مرگ وجود ندارد، بنابراین ما نمی دانیم که این موارد چند بار رخ می دهند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269