متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

چه زمانی باید کودکم را نزد دندانپزشک بیاورم؟

چه زمانی باید کودکم را نزد دندانپزشک بیاورم؟

متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

مدت زمان مطالعه: ۱۲ دقیقه

اولین ملاقات کودک شما با دندانپزشک چگونه خواهد بود؟ ( متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان )

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۳ که در مجله بی‌حسی کودکان منتشر شد، ۴۴ مرگ مرتبط با بی‌حسی دندان را در بیماران زیر ۲۱ سال بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۱ شناسایی کرد. اما این مطالعه تنها بر اساس گزارش‌های رسانه‌ها بود، زیرا «جمع‌آوری داده‌های سیستماتیک در مورد نتایج دندانپزشکی کودکان وجود نداشت… در تعداد آرامبخش های دندانپزشکی اطفال که در دو دهه گذشته تجویز شده است.

دکتر ریتا آگاروال، متخصص بیهوشی کودکان و استاد بیهوشی در دانشگاه استنفورد، می‌گوید که کمبود اطلاعات ارزیابی واقعی خطرات را دشوار می‌کند.

آگاروال، رئیس سابق بخش بیهوشی و پزشکی درد آکادمی اطفال آمریکا، که به نوشتن دستورالعمل های جدید AAPD برای دندانپزشکان اطفال کمک کرد، می گوید: «این یکی از مشکلات بزرگ است. هیچ الزام واقعی برای گزارش دهی وجود ندارد و هر ایالت توسط هیئت های دندانپزشکی خاص خود اداره می شود و [آنها] متفاوت هستند. اکثر اطلاعاتی که ما در اختیار داریم از گزارش های رسانه ای است. مطالعات کمی وجود دارد و گرفتن اطلاعات از بردهای دندانپزشکی دشوار است.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه  دندان های شیری کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

او نیاز به الزامات جدید فدرال برای دندانپزشکان برای گزارش مرگ و میر و حوادث نامطلوب را می بیند که به بهبود دستورالعمل های ایمنی کمک می کند.

آگاروال می‌گوید: «خیلی چیزها وجود دارد که ما نمی‌دانیم در مورد آرام‌بخشی مطب [و بیهوشی عمومی] برای کارهای دندانپزشکی در کودکان چه می‌شود و چه نمی‌شود.» آنچه ما واقعاً به آن نیاز داریم یک پایگاه داده غیر داوطلبانه است که سریع، آسان، دقیق باشد و هر رویداد آرامبخشی/بیهوشی را ثبت کند.

بیشتر بخوانید:
برای درمان خونریزی لثه کودکان چه باید کرد ؟

نگرانی دیگر: والدین ممکن است نوع بیهوشی را که یک روش خاص شامل می شود درک نکنند.

او توضیح می‌دهد: «بسیاری از بیماران به‌عنوان «آرام‌بخشی آگاهانه» یا صرفاً «آرام‌بخش» ثبت می‌شوند، بدون اینکه درک کنند و درک کنند که کودکان خردسال اغلب به سطوح عمیق آرام‌بخشی یا بیهوشی عمومی نیاز دارند تا بی‌حرکت دراز بکشند و با تجربه‌ای که می‌تواند بسیار ترسناک باشد همکاری کنند. .

آگاروال می‌گوید دستورالعمل‌های جدید AAPD “احتمالاً به اندازه کافی پیش نمی‌روند”، اما “خیلی بهتر از آنچه بودند” هستند.

پیشنهاد مطالعه: تراز کردن دندان های کج چه مدت طول می کشد؟
متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان2 - چه زمانی باید کودکم را نزد دندانپزشک بیاورم؟
متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان
مرگ و میر دندانپزشکی “بسیار نادر” ( متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان )

دندانپزشک Donly از دانشگاه تگزاس بهداشت سن آنتونیو می گوید با این وجود، با توجه به تعداد کودکانی که بیهوشی عمومی دریافت می کنند، مرگ و میر و عوارض بسیار نادر است.

او می‌گوید: «هزاران و هزاران عمل بیهوشی عمومی در کودکان سالانه انجام می‌شود و به خوبی نتیجه می‌دهند. «برخی در بیمارستان ها انجام می شود. برخی از آنها در مطب های دندانپزشکی یا مطب های جراحی دهان انجام می شود. … و به طور کلی، این یک روش بی خطر است.”

علاوه بر این، مرگ و میر اغلب شامل کودکانی می شود که شرایطی داشتند که ممکن است آنها را در معرض خطر نارسایی تنفسی یا قلبی قرار دهد.

هزاران و هزاران عمل بیهوشی عمومی هر ساله در کودکان انجام می شود و نتیجه خوبی هم دارد.

دانستن تاریخچه پزشکی بیمار برای دندانپزشکان بسیار مهم است. او اغلب با یک متخصص اطفال، متخصص قلب یا سایر متخصصان کودک مشورت می کند قبل از اینکه تصمیم بگیرد چگونه با یک بیماری مزمن رفتار کند.

“اگر کودکی دارید که نقص قلبی شدید دارد و نمی خواهید او را در کلینیک دندانپزشکی سرپایی تحت استرس زیادی قرار دهید، چه؟” او می گوید.

بیشتر بخوانید:
بیهوشی دندان و گزینه های آرام بخش چیست؟

«پس بهتر است کار تحت بیهوشی عمومی انجام شود، حتی اگر ۱۰، ۱۲ سال دارند. چون ما نمی‌خواهیم آن کودک را تحت هیچ استرس اضافی قرار دهیم، به دلیل شرایط قلبی آن کودک.»

کودکان مبتلا به اوتیسم شدید یا برخی از بیماری‌های دیگر، به احتمال زیاد روی صندلی دندان‌پزشکی آرام‌بخش می‌شوند – حتی برای مراقبت‌های پیشگیرانه معمول.

کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم شدید، کاندیدای معمول برای دندانپزشکی هستند که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. [برای] کودکان مبتلا به اوتیسم شدید، ارائه بهداشت منظم دندان [برای جلوگیری از] پوسیدگی شدید دندان اغلب نیاز به بیهوشی عمومی دارد.

همچنین ممکن است برای کودکانی که به کارهای پیچیده دندانپزشکی نیاز دارند یا بسیار جوان هستند و روی صندلی دندانپزشکی نمی‌نشینند، گزینه خوبی باشد.

دلایلی وجود دارد که چرا دستورالعمل‌های جدید AAPD به وضوح مشخص نمی‌کند که بیهوشی عمومی چه زمانی – و برای کدام بیماران و روش‌ها – بهترین گزینه است.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید صرفاً برای نوشتن دستورالعمل‌هایی در نظر گرفت که توصیه می‌کند چه کاری باید تحت بیهوشی عمومی انجام شود و چه چیزی باید تحت بی‌حسی موضعی به تنهایی یا با اکسید نیتروژن، آرام‌بخش خوراکی یا هر وسیله دیگری انجام شود.»

نیاز به بیهوشی عمومی بر اساس عواملی غیر از خود عمل است – سن، سطح همکاری، رشد کودک، انتظارات مراقب، تهاجمی بودن روش(های) و غیره.

سوالاتی که والدین باید بپرسند چیست؟

با توجه به عدم قطعیت ها، اگر دندانپزشک بیهوشی عمومی را برای کودک توصیه کند، والدین چگونه باید پاسخ دهند؟

اول از همه، والدین باید بررسی کنند که یک متخصص بیهوشی خبره و یک متخصص پزشکی پاسخ اضطراری آموزش دیده – مانند یک پرستار – به همراه دندانپزشک و سایر کارکنان کمک کننده، همانطور که دستورالعمل های AAP توصیه می کند، حضور خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:
لق شدن دندان دائمی کودکان چرا اتفاق می افتد؟

آگاروال متخصص بیهوشی اطفال و نویسنده راهنما می گوید: «من فکر می کنم مهم ترین چیز این است که والدین واقعاً از تفاوت پرسنل آگاه باشند و بپرسند که چه کسی آرامبخش را ارائه می دهد، چه کسی در صورت بروز مشکل کمک می کند.

“اگر آنها راضی نیستند، می توانند با پزشک اطفال خود در مورد گزینه های جایگزین صحبت کنند. بیمارستان‌ها، مراکز جراحی، کلینیک‌ها و پزشکان زیادی وجود دارند که بیهوشی و آرام‌بخشی را با متخصص بیهوشی یا سایر پرسنل واجد شرایط ارائه می‌دهند.»

متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان - چه زمانی باید کودکم را نزد دندانپزشک بیاورم؟
متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان
کارشناسان همچنین پیشنهاد می کنند سوالات زیر را بپرسید:

آیا واقعا بیهوشی عمومی در این مورد ضروری است؟
چه رویه ای را می خواهید انجام دهید و آیا باید آن را انجام دهید؟
قرار است از چه داروهایی برای آرام کردن فرزندم استفاده کنید؟
آیا ارائه دهنده گواهی جداگانه برای بیهوشی عمومی در اتاق وجود خواهد داشت؟
در صورتی که مشکلی پیش بیاید، چگونه فرزند من توسط یک متخصص پزشکی دوم در طول عمل تحت نظر خواهد بود؟
پرسنل چقدر آموزش و تجربه در مراقبت از کودکان هم سن فرزندم داشته اند؟
دانلی می‌گوید که طب پیشگیرانه بهترین راه برای جلوگیری از نیاز به روش‌هایی است که نیاز به آرام‌بخشی دارند، به طوری که AAPD توصیه می‌کند اولین ملاقات دندانپزشکی کودک را دیرتر از اولین سالگرد تولد او انجام دهد.

او می‌گوید: «آخرین داده‌ای که دیدم این بود که بیشترین نیاز به مراقبت‌های بهداشتی برآورده نشده در این دوران کووید-۱۹ دندانپزشکی بوده است. بنابراین، والدین باید فرزندان خود را بر اساس پیشگیری – چه یک دندانپزشک عمومی یا یک دندانپزشک اطفال – در اوایل زندگی برای جلوگیری از پوسیدگی وارد کنند، بنابراین ما واقعاً مجبور نیستیم با این مسائل روبرو شویم.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 7
  • 6
  • 29
  • 14
  • 592
  • 2,361
  • 42,613
  • 178,150
  • 109,611
  • شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست