تفاوت دندانپزشک عالی با دندانپزشک کودکان

تفاوت دندانپزشکی با دندانپزشک کودکان

دندانپزشک کودکان و تفاوت با دندان پزشکی عادی

دندانپزشک کودکان | حتما شما نیز تا به حال برایتان پیش آمده است که نام دندانپزشک کودکان را شنیده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که دندان پزشک کودکان چه تفاوتی با دندان پزشک های معمولی دارد و چرا باید فرزند کودک خود را نزد متخصص کودک ببرید، ما در این مطلب تصمیم داریم کمی بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم و اطلاعات جالبی درباره این دسته از دندان پزشک ها به شما ارائه دهیم تا با آشنایی بیشتر با دندانپزشک های کودک بتوانید سلامت دهان و دندان فرزند خود را تضمین کنید.

ما در این مطلب ابتدا کمی به معرفی دندانپزشک کودکان می پردازیم و بیشتر با این شغل آشنا خواهیم شد و در ادامه این مطلب نیز قصد داریم به معرفی وظایف این دندان پزشک ها و تفاوت آن ها با دندان پزشک های معمولی بپردازیم.

دندانپزشک کودکان

نام دندانپزشک کودکان برای اولین بار در کشور آمریکا شنیده شد، جایی که برای اولین بار در کالج کاخ سلطنتی این کشور انجمن دندانپزشکی این کشور تصمیم گرفت که این تخصص را وارد رشته دندان پزشکی کند، امروزه بسیاری از افراد با این شاخه از دندان پزشکی آشنایی دارند و این شاخه کم کم وارد ایران نیز شده است و امروزه برخی از متخصصان دندان پزشکی در ایران در این زمینه فعالیت دارند.

بیشتر بخوانید:
چه زمانی کودک باید مراجعه به دندانپزشک را شروع کند؟

در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که به سلامت دهان و دندان خود ارزش زیادی قائل هستید و علاقه مند می باشید که سلامت دهان و دندان فرزند خود را به یک متخصص واگذار کنید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را مطالعه کنید تا اطلاعات جامعی درباره این تخصص بدست بیاورید.


برای شما: متخصص دندان پزشکی کودکان اصفهان


به صورت کلی دندان پزشک کودکان وظیفه سلامت دهان و دندان کودکان و حتی نوجوانان را بر عهده دارد، همانطور که می دانید امروزه به دلایل مختلف از جمله مواد قندی صنعتی سلامت دهان و دندان کودکان توسط عوامل مختلفی تهدید می شود که دندان پزشک کودکان سعی دارد تا جای ممکن این آسیب ها و تهدیدها را کاهش دهد.

این رشته از دندان پزشکی تفاوت های بسیار زیادی با دندان پزشک های معمولی دارد که ما در ادامه این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:
راهکار پیشگیری از تروما دندان کودکان

تفاوت های دندانپزشک کودکان با دندانپزشک معمولی در چیست؟

به صورت کلی دندانپزشکی کودکان یک تخصص می باشد که دندان پزشک های معمولی می توانند با گذراندن یک دوره دو یا سه ساله به راحتی در آن تخصص بگیرند، پایه این تخصص بر مبنای روانشناسی کودکان می باشد که افرادی که علاقه مند به دریافت تخصص در این زمینه هستند حتما باید به این مورد توجه ویژه ای داشته باشند. در واقع افرادی که قصد دارند در این زمینه تخصص بگیرند باید حتما در برقراری ارتباطی مناسب و شاد با کودکان موفق باشند.

اهمیت دندانپزشک کودکان زمانی بیشتر نقش خود را نشان می دهد که شما متوجه می شوید فعالیت آن ها باعث سلامت بدن فرزند شما نیز می شود، در واقع تا زمانی که دندان های شیری فرزند شما بیفتند این دندان پزشک ها وظیفه دارند که سلامت آن ها را به خوبی تضمین کنند تا فرزند شما با جویدن اشتباه غذا سلامت خود را به خطر نیندازد.

بیشتر بخوانید:
دندانپزشکی کودکان و درزگیرها: چرا آنها را توصیه می کنیم؟

دندان پزشک کودکان همچنین تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامت کودکانی که دارای مشکلات خاص هستند دارند و به همین علت است که با دندان پزشک های معمولی تفاوت های خاصی دارد و افراد باید دوره های ویژه ای را بگذرانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269