بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

۷ واقعیت جالب در مورد دندان های کودکان چیست؟

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان | دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

مدت زمان مطالعه: ۱۰دقیقه

ما سفیدپوستان مروارید را اینجا در دندانپزشکی دکترحاجی احمدی دوست داریم.

اگر چه ، کسی که نمی کند؟ دندانها جذاب هستند! از این گذشته ، آنها به ما کمک می کنند جوید ، صحبت کنیم و البته لبخند بزنیم. ما به عنوان یک دندانپزشک ناپرویل برای کودکان ، در همه موارد دندانپزشک متخصص هستیم. به همین دلیل فکر کردیم که می توانیم برخی از حقایق جالب و جالب را درباره دندانهای کودکان به اشتراک بگذاریم که شاید قبلاً آنها را نمی شناختید. بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان با بیش از ۱۰سال سابقه کاری به شما معرفی میکنیم.

دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

فراتر از اینکه به شما کمی چیز اضافی برای شب چیزهای بی اهمیت بعدی بدهید . می توانید این حقایق جالب در مورد دندان های بچه های خود را نیز منتقل کنید. هرچه بچه های آگاهی بیشتری در مورد بدن خود داشته باشند ، احساس قدرت بیشتری در مراقبت از آنها دارند .از جمله دندان ها و لثه ها. خوب ، بدون زحمت بیشتر ، در اینجا ۷ واقعیت جالب در مورد دندان ها آورده شده است:

drmaryamhajiahmadi54 300x144 - 7 واقعیت جالب در مورد دندان های کودکان چیست؟
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

۱.مینای دندان سخت ترین ماده در بدن انسان است!

مواد براق و سفیدی که دندان ها را می پوشاند ، معروف به مینا ، حتی از استخوان نیز محکم ترند. درست است. این ماده ابرقهرمانی دارای بالاترین درصد مواد معدنی از هر بافتی در بدن است که با ۹۶ درصد عظیم وارد بدن می شود. ماده معدنی اصلی هیدروکسی آپاتیت یا فسفات کلسیم بلوری نامیده می شود. با این وجود ، به همان اندازه که دندان ها قوی هستند ، برخلاف سایر بافت های بدن ، آنها نمی توانند خود را ترمیم کنند. به همین دلیل مراقبت شگفت انگیز از دندان های شما بسیار مهم است! بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان با بیش از ۱۰سال سابقه کاری به شما معرفی میکنیم.

بیشتر بخوانید:
نکاتی درباره پیشگیری از پوسیدگی زودرس دندان شیری

۲.صحبت از قدرت است ، شما می توانید به طور متوسط ۲۰۰ پوند فشار وارد کنید که گاز خود را کم کنید.

با تمام این نیروها ، جای تعجب نیست که بسیاری از کودکان (و بزرگسالان!) از دندان های خود برای باز کردن وسایل یا جویدن چیزهای فوق العاده سخت مانند تکه های یخ یا قلم استفاده می کنند. با این حال ، اینها هر دو از بدترین عادتهای دندانها هستند و می توانند منجر به خرد شدن یا ترک خوردن ، از بین رفتن پره ها و فرسایش مینای دندان شوند. در مورد استفاده از دندان به عنوان ابزار یا نگه داشتن اشیا objects در دهان هنگام پر بودن دست ، این نیز می تواند منجر به آسیب به دندان شود یا منجر به بلعیدن تصادفی یک شی شود. بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان با بیش از ۱۰سال سابقه کاری به شما معرفی میکنیم.

۳.تمام ۲۰ دندان اصلی کودک از بدو تولد در فک آنها قرار دارد.

دندان های شیری زیر زمان لثه پنهان می شوند تا زمانی که زمان آن فرا رسیده باشد. اولین دندان معمولاً زمانی وارد می شود که کودک شما بین شش تا ۱۰ ماهگی باشد و آخرین دندانهای اولیه معمولاً قبل از سومین سال تولد آنها است. این نمودار رویش دندانهای شیری را بررسی کنید تا ببینید که بقیه رقبای آنها چه زمانی ظاهر می شوند.

drmaryamhajiahmadi53 300x144 - 7 واقعیت جالب در مورد دندان های کودکان چیست؟
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

۴.فقط ۲۰ دندان شیری وجود دارد اما تا ۳۲ دندان دائمی وجود دارد.

آره. این یکی از واقعیت های دندان است که مردم اغلب متوجه آن نمی شوند اما وقتی آن دندان های دائمی روی می آورند ، چند دندان اضافی به دست ما می رسد. اولین دندان های آسیاب دائمی در سنین شش تا هفت سالگی ظاهر می شوند. آنها به یک فضای خالی فوران می کنند و جای دندان های شیری را نمی گیرند. این مورد در مورد دندان های مولر دوم دائمی نیز وجود دارد که اکثر بچه ها حدوداً در سن ۱۲ یا ۱۳ سالگی به این عارضه مبتلا می شوند. در آن مرحله ، کودک شما ۲۸ دندان خواهد داشت. آخرین دندانهای دائمی که رویش می یابند ، دندانهای عقل هستند که همه آنها ندارند. وقتی وارد می شوند ، معمولاً در اواخر نوجوانی یا اوایل سال های بزرگسالی است. بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان با بیش از ۱۰سال سابقه کاری به شما معرفی میکنیم.

بیشتر بخوانید:
چطور آبسه دندان را تشخیص دهیم ؟ از زبان دکتر مریم حاجی احمدی

دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

۵.دندان های شما دقیقاً مانند اثر انگشت شما منحصر به فرد هستند.

آیا می دانید دوقلوهای همسان دندان دقیقاً یکسانی ندارند؟ دندان های شما کاملاً نوعی هستند. می دانید چه چیز دیگری بی نظیر است؟ چاپ زبان شما. هیچ دو زبان یا مجموعه ای از دندان ها یکسان نیستند.

۶.در طول زندگی خود حدود ۱۰ هزار گالن تف خواهید داد.

بسیار خوب ، بنابراین این یکی از نظر فنی یکی از دندان های ما نیست اما مربوط به دندان است زیرا بزاق برای سلامت دندان بسیار مهم است. در طول زندگی ، اکثر مردم به اندازه کافی تف تولید می کنند تا دو استخر را پر کنند و در واقع چیز خوبی است! در حالی که بزاق بیشتر آب است ، همچنین دارای یک دسته مواد دیگر مانند پروتئین ها ، مواد معدنی ، ترکیبات ضد باکتری ، آنزیم ها ، مخاط و الکترولیت ها است. این مواد نیروگاه هستند و کارهایی مانند روان نگه داشتن دهان برای جویدن ، شروع فرآیند هضم غذا ، کمک به ترمیم زخم ، جلوگیری از بوی بد دهان و خنثی سازی اسیدهای پلاک و باکتری ها برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری های لثه دارند. بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان با بیش از ۱۰سال سابقه کاری به شما معرفی میکنیم.

بیشتر بخوانید:
پس از عصب کشی دندان چه باید کرد؟

۷.به طور متوسط یک فرد ۳۸.۵ روز در طول زندگی خود مسواک می زند.

پیو این مسواک زدن زیاد است. واقعیت اضافی: حدود ۳۰۰ نوع باکتری پلاک دندان را تشکیل می دهد. این پلاک به دندان می چسبد و اسیدهایی را آزاد می کند که مینای دندان را از بین می برد ، همان چیزی است که باعث ایجاد حفره در کودکان و بزرگسالان می شود و همچنین می تواند منجر به بیماری لثه شود. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از این پلاک ها خلاص می شود تا از ایجاد حفره جلوگیری کرده و لثه ها را سالم نگه دارد. از آنجا که سلامت دهان و دندان با سلامت کلی ما مرتبط است ، صرف زمان کافی برای مسواک زدن ایده آل است.

توصیه می شود به محض ورود اولین دندان آنها ، مسواک زدن دندانهای کودکان را با استفاده از یک خمیر خمیر دندان حاوی فلوراید شروع کنید. سپس ، هنگامی که هر دو دندان را لمس می کنید ، می توانید یک بار در روز نخ دندان بکشید. هنگامی که بیشتر دندان هایشان را گرفتید ، حداقل دو دقیقه مسواک بزنید و روزی دو بار مسواک بزنید. بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان با بیش از ۱۰سال سابقه کاری به شما معرفی میکنیم.

اگر این حقایق جالب و جالب در مورد دندان های کودکان به شما الهام بخشیده است که از سفیدی مروارید کودک خود محافظت کنید ، برای اطمینان از سالم بودن لبخند او یک معاینه با دندانپزشک ترتیب دهید.

دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 10
  • 8
  • 49
  • 22
  • 404
  • 2,258
  • 42,676
  • 178,317
  • 109,692
  • شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست