درمان دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی

۷ واقعیتی که والدین باید درباره ی اولین دندان نوزاد بدانند؟

۷ واقعیتی که والدین باید درباره ی اولین دندان نوزاد بدانند؟

درمان دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی

مدت زمان مطالعه: ۱۳ دقیقه

۱. اکثر نوزادان بین ۶ تا ۱۲ ماهگی دندان خواهند داشت.

تنوع زیادی در زمان ظاهر شدن اولین دندان وجود دارد – برخی از نوزادان ممکن است در اولین تولد خود هیچ دندانی نداشته باشند! در حدود ۳ ماهگی ، نوزادان شروع به کاوش در جهان با دهان خود کرده و بزاق دهان خود را افزایش داده و دستان خود را در دهان خود قرار می دهند. بسیاری از والدین س questionال می کنند که آیا این بدان معناست که کودک آنها در حال دندان درآوردن هستند یا خیر ، اما اولین دندان معمولاً در حدود ۶ ماهگی ظاهر می شود. به طور معمول ، اولین دندانهایی که روی می آورند تقریباً همواره دندانهای جلویی تحتانی (دندانهای پیشانی پایین) هستند و اکثر کودکان معمولاً تا ۳ سالگی تمام دندانهای شیری خود را خواهند داشت.

۲. فلوراید باید به رژیم غذایی کودک شما در ۶ ماهگی اضافه شود.

فلوراید یک ماده معدنی است که با سفت شدن مینای دندان از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. خبر خوب این است که فلوراید اغلب به آب لوله کشی اضافه می شود. هنگامی که کودک خود را با غذاهای جامد (حدود ۶ ماهگی) شروع می کنید ، چند اونس آب در یک لیوان شیرین یا نی به او بدهید. با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید تا ببینید آیا آب لوله کشی شما حاوی فلوراید است یا آیا فرزند شما به مکمل های فلوراید نیاز دارد. فلوراید معمولاً در بیشتر آب های بطری شده یافت نمی شود.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه درمان دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

 

7 - 7 واقعیتی که والدین باید درباره ی اولین دندان نوزاد بدانند؟
درمان دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی

۳. ماساژ لثه های دردناک ، ارائه چیزی سرد یا استامینوفن ، در یک شب سخت و گاه گاه ، می تواند به درد دندان درآوردن کودک شما کمک کند.

معمولاً دندان درآوردن باعث ناراحتی زیاد کودکان نمی شود ، با این حال ، بسیاری از والدین می توانند زمان دندان درآوردن کودک خود را تشخیص دهند. نوزادان ممکن است علائم ناراحتی را در ناحیه ای که دندان در حال بیرون آمدن است نشان دهند ، لثه های اطراف دندان متورم و حساس شده و نوزاد ممکن است بیش از حد معمول آب دهان خود را آب کند.

بیشتر بخوانید:
آیا پستونک در دندان کودکم تاثیر دارد و تا چه زمانی میتواند از آن استفاده کند؟

والدین می توانند با ماساژ لثه های کودک خود با انگشتان تمیز ، ارائه حلقه های دندان درآوردن جامد و بدون مایع ، یا یک دستمال تمیز منجمد یا مرطوب ، به درد دندان درآوردن کمک کنند. اگر بیسکویت دندان درآوردن را پیشنهاد می کنید ، حتماً مراقب کودک خود هنگام خوردن آن باشید. تکه ها می توانند به راحتی جدا شوند و منجر به خفگی شوند. همچنین ، این بیسکویت ها بسیار مغذی نیستند و بیشتر حاوی شکر و نمک هستند.

هنگام بیرون آوردن دندان ممکن است دمای بدن نوزاد کمی افزایش یابد. با این حال ، طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ در اطفال ، تب واقعی (درجه حرارت بیش از ۱۰۰.۴ درجه فارنهایت یا ۳۸ درجه سانتیگراد) با دندان درآوردن ارتباط ندارد و در واقع نشانه بیماری یا عفونت است که ممکن است نیاز به درمان داشته باشد. اگر کودک شما به وضوح ناراحت است ، با پزشک متخصص اطفال خود در مورد دادن دوز مناسب استامینوفن (به عنوان مثال ، تیلنول) یا اگر بیش از ۶ ماه از ایبوپروفن (به عنوان مثال ، Advil ، Motrin) استفاده کنید ، صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که از پزشک متخصص اطفال برای دوز مناسب بر حسب میلی لیتر (میلی لیتر) بر اساس سن و وزن فرزند خود بخواهید.

با این حال ، بسیاری از کودکان هنگام رویش دندان ها هیچ مشکلی نخواهند داشت!

پیشنهاد مطالعه: استفاده از فلوراید در نوزادان و کودکان چگونه است؟

۴. از قرص های دندان درآوردن ، ژل های حاوی بنزوکائین ، ژل ها یا قرص های دندان درآوردن هومیوپاتی و گردنبندهای دندان در آوردن کهربا استفاده نکنید.

از قرص های دندان درآوردن حاوی گیاه سمی بلادونا و ژل های بنزوکائین خودداری کنید. بلادونا و بنزوکائین برای کاهش درد فرزند شما به بازار عرضه می شوند ، اما FDA به دلیل عوارض جانبی احتمالی هشدارهایی را در مورد هر دو صادر کرده است.

بیشتر بخوانید:
راهکار التیام درد دندان درآوردن نوزادان

علاوه بر این ، گردنبند دندان در آوردن کهربا توصیه نمی شود. گردنبندهایی که در اطراف گردن نوزاد قرار می گیرند می توانند خطر خفگی را ایجاد کنند یا خطر خفگی بالقوه ای داشته باشند. همچنین هیچ تحقیقی برای اثبات اثربخشی گردنبند وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر به گردنبندها و مهره های دندانی: احتیاط برای والدین مراجعه کنید.

۵. شما باید دندان های کودک خود را دوبار در روز با خمیردندان حاوی فلوراید مسواک کنید.

هنگامی که کودکتان دندان دارد ، باید دو بار در روز با یک خمیر دندان فلورایدی به اندازه یک دانه برنج او را مسواک بزنید ، مخصوصاً بعد از آخرین نوشیدنی یا غذای روز. به یاد داشته باشید که کودک خود را با بطری به رختخواب نبرید – این می تواند منجر به پوسیدگی دندان شود.

هنگامی که فرزند شما ۳ ساله می شود ، آکادمی اطفال آمریکا (AAP) ، انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) و آکادمی دندانپزشکی کودکان آمریکا (AAPD) توصیه می کنند هنگام مسواک زدن از مقدار خمیر دندان فلوراید به اندازه نخود استفاده کنید. هنگامی که فرزند شما قادر است ، به او بیاموزید که خمیر دندان اضافی را تف کند. بهتر است خمیر دندان را تا ۶ سالگی روی مسواک بگذارید. والدین باید هنگام مسواک زدن کودک خود را تا سن ۷ یا ۸ سالگی تحت نظر داشته باشند و به او کمک کنند. وقتی فرزند شما بتواند نام خود را به خوبی بنویسد ، توانایی مسواک زدن خوب را نیز دارد.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه درمان دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

بیشتر بخوانید:
کودکان و ارتودنسی دندان های آنها چگونه است؟
9 1 - 7 واقعیتی که والدین باید درباره ی اولین دندان نوزاد بدانند؟
درمان دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی

۶. از متخصص اطفال خود در مورد دندان و لاک فلوراید نوزاد خود سوال کنید.

در طول ملاقات های منظم با کودک خوب ، متخصص اطفال دندان ها و لثه های نوزاد شما را بررسی می کند تا از سلامت آنها اطمینان حاصل کند و در مورد نحوه نگه داشتن آنها با شما صحبت می کند. AAP و گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده همچنین توصیه می کنند که کودکان پس از داشتن دندان ، لاک فلوراید دریافت کنند. اگر فرزند شما هنوز دندانپزشک ندارد ، از متخصص اطفال خود بپرسید که آیا می تواند روی دندان های کودک شما لاک فلوراید بمالد یا خیر. هنگامی که فرزند شما دارای دندانپزشک است ، می توانید این لاک را در مطب دندانپزشکی بمالید. هرچه زودتر کودکتان لاک فلوراید دریافت کند ، بهتر است از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

۷. هنگامی که اولین دندان ظاهر می شود ، اولین قرار دندانپزشکی خود را تعیین کنید.

سعی کنید اولین قرار دندانپزشکی نوزاد را پس از رویش اولین دندان و اولین تولد او تعیین کنید.

هر دو AAP و AAPD توصیه می کنند که همه کودکان به دندانپزشک اطفال مراجعه کرده و تا سن یک سالگی “خانه دندانپزشکی” ایجاد کنند. دندانپزشک اطفال از رشد طبیعی همه دندان ها و عدم وجود مشکلات دندانی اطمینان حاصل می کند. او همچنین توصیه های بیشتری در مورد بهداشت مناسب به شما ارائه می دهد. اگر در جامعه خود دندانپزشک اطفال ندارید ، یک دندانپزشک عمومی پیدا کنید که با دیدن بچه های کوچک راحت باشد.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه درمان دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 431
  • 6
  • 39
  • 17
  • 722
  • 1,874
  • 36,083
  • 195,883
  • 117,200
  • اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269