روکش-دندان-کودکان

۴ نکته که باید قبل از اینکه کودکتان روکش دندان دریافت کند در نظر بگیرید؟

۴ نکته که باید قبل از اینکه کودکتان روکش دندان دریافت کند در نظر بگیرید؟

روکش دندان در کودکان

بسیاری از مردم روکش های چینی را به عنوان راه حلی برای انواع خاصی از مشکلات دندانی بزرگسالان می دانند. در واقع روکش ها نیز گزینه ای برای کودکان هستند. در حالی که روند کمی متفاوت است، اگر دندانپزشک خانوادگی شما این راه حل را برای کودک شما توصیه کند، تعجب نکنید. قبل از انجام هر کاری، کمی بیشتر در مورد روکش های مخصوص کودکان و اینکه چه نوع نتایجی را می توانید انتظار داشته باشید، بیاموزید. در اینجا چند مورد از مسائلی است که می خواهید با متخصص دندانپزشکی به آنها بپردازید.

سن فرزند شما

از نقطه نظر فنی، چیزی به عنوان کوچک بودن کودک برای روکش وجود ندارد. با این حال، یافتن دندانپزشکی که چنین روشی را برای کودکانی که هنوز دندان های دائمی خود را ندارند، در نظر بگیرد، دشوار خواهد بود. فقط در غیرمعمول ترین شرایط یک متخصص دندانپزشکی زمانی که دندان های شیری هنوز وجود دارند، روکش ها را در نظر می گیرند.

بسیاری از دندانپزشکان تنها در صورتی روکش را گزینه ای در نظر می گیرند که کودک به سن ۱۴ سالگی رسیده باشد. حتی در این صورت، دندانپزشک به والدین هشدار می دهد که تا زمانی که کودک به سن بلوغ می رسد، روکش ها باید یک یا شاید دو بار تعویض شوند. شما خواهید دید که اکثر متخصصان دندانپزشکی در ریچموند هیل برای یک بیمار جوان که حداقل ۱۶ سال سن دارد، ونیرهای چینی را پیشنهاد نمی کنند.

بیشتر بخوانید:
آنچه باید در مورد بی حسی دندان بدانید؟
1 - 4 نکته که باید قبل از اینکه کودکتان روکش دندان دریافت کند در نظر بگیرید؟
روکش دندان در کودکان

 

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه روکش دندان در کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

پیشنهاد مطالعه: نحوه تمیز کردن دندان های لکه دار کودک نوپا چگونه است؟

ماهیت مشکل دندان

در حالی که روکش های دندانی در بسیاری از موقعیت ها مفید هستند، اما راه درمان نیستند. به عنوان مثال، شاید یک حفره وجود داشته باشد. اولین دستور کار رسیدگی به قسمت پوسیده و نصب پرکننده خواهد بود. تنها در این صورت ایده استفاده از روکش برای افزایش استحکام و بهبود ظاهر دندان در نظر گرفته می شود.

قبل از اینکه دندانپزشک شما به کودک شما این روش را توصیه کند، همه راه حل های قابل اجرا باید با هم مقایسه شوند. هدف نهایی بازگرداندن دندان آسیب دیده به حالت سالم است. پس از رسیدن به این هدف، ایده روکش برای بهبود ظاهر و ایجاد ثبات بیشتر به دندان در نظر گرفته می شود.

بیشتر بخوانید:
توصیه های مهم در مورد مراقبت های بعد از کشیدن دندان شیری کودکان

چه مدت روکش ها در جای خود باقی می مانند؟

دندانپزشکان از روش های کمی متفاوت برای روکش های کودکان استفاده می کنند. به عنوان مثال، قسمت بیشتری از مینای دندان دست نخورده باقی می ماند. این مهم است زیرا تغییرات بیشتری در چند سال آینده رخ خواهد داد. روکش هایی که امروزه کاملاً مناسب هستند ممکن است چهار یا چند سال بعد نیاز به تعویض داشته باشند.

به عنوان مثال، کودک شما در سن ۱۴ سالگی روکش ها را دریافت می کند. به احتمال زیاد آن ها در سن ۱۸ سالگی تعویض می شوند. در این صورت، ست دوم باید در حدود ۲۲ سالگی تعویض شود. ست سوم احتمالا بین ۱۵ تا ۲۰ سال دوام خواهد داشت، با این فرض که آنها به درستی نگهداری می شوند.

4 - 4 نکته که باید قبل از اینکه کودکتان روکش دندان دریافت کند در نظر بگیرید؟
روکش دندان در کودکان

تطبیق رنگ

اگر نگران این هستید که روکش چقدر با بقیه دندان ها ترکیب می شود، نگران نباشید. می توان پرسلن را رنگ آمیزی کرد تا کاملاً با دندان های اطراف هماهنگ شود. هنگامی که کار انجام شد، هیچ کس تفاوت را جز شما، فرزندتان و تیم دندانپزشکی متوجه نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:
درمان مشکلات دندان کودکان تحت بیهوشی

آیا روکش ها راه حل مناسبی برای کودک شما هستند؟ تنها راه برای اطمینان از این موضوع مراجعه به یک متخصص دندانپزشکی است. تیم دندانپزشکی کودکان تاورهیل ریچموند هیل می‌تواند مشکل دندان را بررسی کند، رویکردی مناسب برای کودک شما ارائه دهد و مطمئن شود که به همه سؤالات شما پاسخ داده شده است.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه روکش دندان در کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269