بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان  | دکترمریم حاجی احمدی |  drmaryamhajiagmadi.com

عنوان ۴ نوع دندان داریم این دندان ها چیست؟
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

۴ نوع دندان داریم این دندان ها چیست؟

دندان های ما سخت ترین مواد موجود در بدن ما هستند. دندان های ما علاوه بر اینکه اولین قدم در روند هضم غذا هستند ، نقش مهمی در توانایی گفتار دارند.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم. دکترمریم حاجی احمدی با بیش از ۱۰ سال سابقه کار شما را در روند تکامل دندان های کودکتان یاری میکند. drmaryamhajiahmadi.com

ما به عنوان انسان ۲ مجموعه دندان داریم:

ما مجموعه ای از دندانهای شیری را از همان ابتدای یک جنین کوچک در داخل رحم ایجاد می کنیم. دندان های شیری به شکل رشد فک ما کمک می کنند ، غذا را به درستی می جوند. و به ما کمک می کنند تا حرف های اول را بزنیم.بیشتر کودکان با ۲۰ دندان شیری اولیه ، ۱۰ دندان در بالا و ۱۰ دندان در پایین شروع می کنند. این دندانها سرانجام با بزرگتر شدن و رشد فکها با ۳۲ دندان بزرگسال دائمی ، ۱۶ دندان در هر فک بالا و پایین جایگزین می شوند.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم.

بیشتر بخوانید:
پیشگیری و گزینه های درمان پوسیدگی دندان کودک

ما چهار نوع دندان مختلف داریم که هر نوع آنها برای خوردن و جویدن هدف خاصی دارند:

·        ۸ دندان برش·        ۴ دندان نیش·        ۸ دندان پرمولر·        ۱۲ دندان مولر (از جمله ۴ دندان عقل).

drmaryamhajiahmadi10 300x144 - 4 مورد از دندان های انسان را در متخصص دندانپزشکی کودکان چیست؟
بهترین متخصص دندانپزشکی در اصفهان

دندان های برش چیست؟

بیشتر بزرگسالان به طور معمول هشت دندان برش دارند (چهار بالایی ، چهار پایین). اینها بیشترین دندانهای جلویی هستند که برای برش غذا استفاده می شوند. اینها دندان هایی هستند که ابتدا در کودکان خردسال ظاهر می شوند.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم.

دندان سگ چیست؟

اینها دندانهای کمی نوک تیز هستند که در هر طرف دندانهای برش قرار دارند. از آنجا که آنها شبیه دندانهای نیش یک سگ (سگ) هستند ، آنها این نام را به دست آوردند. گاهی اوقات آنها را کاسپید یا “دندان چشم” می نامند ، زیرا آنها مستقیماً در زیر حفره های چشم قرار دارند.

پرمولر چیست؟

اینها بین دندان های نیش و دندانهای آسیایی در پشت دهان قرار دارند. پرمولرها دو سطح انعطافی نوک تیز دارند. به همین دلیل است که از آنها بعضاً دو شانه نامیده می شود. دندانهای پرمولر دندانهای انتقالی در نظر گرفته می شوند. و مواد غذایی را از دندان نیش به دندانهای آسیاب در پشت برای جویدن هدایت می کنند.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم.دکترمریم حاجی احمدی با بیش از ۱۰ سال سابقه کار شما را در روند تکامل دندان های کودکتان یاری میکند. drmaryamhajiahmadi.com

بیشتر بخوانید:
آیا محافظت از سیلانت دندان تاثیر دارد؟

دندان های آسیاب چیست؟

دندان آسیاب در پشت دهان برای خرد کردن مواد غذایی ما استفاده می شود. بزرگسالان معمولی دوازده دندان مولر دارند که ۴ مورد آنها دندان عقل شما هستند. هر طرف فک بالا و پایین دارای سه دندان آسیاب است. اینها بزرگترین دندانهای ما هستند و برای حفظ نیروی مورد استفاده در جویدن ، ساییدن و فشار دادن طراحی شده اند.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم. در سنین ۱۸ تا ۲۵ سالگی ۴ دندان مولر نهایی در ۴ گوشه دورتر دهان شما که دندان عقل شما هستند ، شروع به بیرون زدن می کنند. با شروع فشار به خط لثه ، بیشتر آنها احساس درد و ناراحتی می کنند. برخلاف اکثر دندانهای بزرگسالان ، دندانهای عقل در صورت رویش جزئی یا پهلو می توانند کمی مشکل ایجاد کنند. این کار تمیز کردن آنها را دشوارتر می کند ، اما همچنین باعث سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان معروف به دندان عقل نهفته می شود.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم.

بیشتر بخوانید:
مزایای اینویزیلاین برای کودکان
drmaryamhajiahmadi12 300x144 - 4 مورد از دندان های انسان را در متخصص دندانپزشکی کودکان چیست؟
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

چه زمانی باید دندان عقل را بردارید؟

دندان های عقل به طور کلی برداشته می شوند و کاملاً رویش پیدا می کنند و قابل مشاهده هستند. با این حال ، اگر دندان عقل که به درستی رویش نیافته و تحت تأثیر قرار نگیرد ، باید با جراحی برداشته شود. دندان عقل نهفته لزوماً بلافاصله باعث ایجاد مشکل می شود. اما با گذشت زمان ممکن است آلوده شود ، به دندانهای مجاور آسیب برساند یا سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان را ایجاد کند.

علائم دندان عقل نهفته عبارتند از:

– لثه های حساس یا خونریزی دهنده- لثه قرمز یا متورم- درد و ناراحتی فک- بوی بد دهان مداوم.- طعم نامطبوع در دهان- مشکل خوردن ، دهان باز کردن- سردردهای مداومبهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست