متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

چرا دندان های کودک من زرد هستند و چه کاری می توانم انجام دهم؟

دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان | دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

مدت زمان مطالعه: ۱۵ دقیقه

هیچ چیز بهتر از دیدن لبخند بر روی صورت فرزند شما نیست. اما شاید متوجه شده باشید که دندان های کوچک شما اخیراً کمی زرد به نظر می رسند. نگران نباشید – دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

هر چیزی از بهداشت نامناسب دندان گرفته تا ژنتیک ممکن است مقصر باشد. و بسته به علت ، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید به روشن شدن چیزها کمک کنید.

در اینجا بیشتر در مورد اینکه چرا دندانهای کودک شما ممکن است تغییر رنگ داده باشد ، آنچه می توانید در خانه انجام دهید و همچنین اینکه چه زمانی باید با دندانپزشک کودک خود صحبت کنید بیشتر توضیح داده شده است.

دلایلی که ممکن است دندان های کودک شما زرد باشد

آیا می دانید دندانهای شیری سفیدتر از دندانهای بزرگسالان هستند؟

وقتی کودک شما رشد می کند ، دندان های خود را از دست می دهد و دندان های بزرگسالان رشد می کنند. وقتی این اتفاق می افتد ، ممکن است تفاوت چشمگیری بین رنگ ها مشاهده کنید. به این دلیل که دندانهای بزرگسالان حاوی عاج بیشتری هستند که باعث می شود دندان در زیر مینای دندان شفاف کمی زرد به نظر برسد.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

هنگامی که تمام دندان های بزرگسال کودک شما وارد شد ، ممکن است کاملاً به این رنگ توجه نکنید.

drmaryamhajiahmadi26 - چرا دندان های کودک من زرد هستند و چه کاری می توانم انجام دهم؟
دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان

پلاک

مسواک زدن نکردن ممکن است منجر به جمع شدن پلاک در سطح دندان شود و باعث زرد شدن آن شود.

نه تنها این ، بلکه غذا و نوشیدنی همچنین می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها شود. وقتی این مواد روز به روز به خوبی مسواک نشوند ، می توانند منجر به تجمع و ایجاد لک شوند.

هواپیمایی

پوسیدگی دندان و حفره ها می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها و زرد نشان دادن آنها شوند. با پوسیدگی ممکن است لکه های تیره روی دندان مشاهده کنید. با گذشت زمان ، این لکه ها می توانند منجر به ایجاد سوراخ در دندان ها شوند که حفره ای هستند.

بیشتر بخوانید:
راهکار هایی برای پیشگیری از خراب شدن دندان

اگر مشکوک هستید که کودک شما ممکن است این مشکلات را داشته باشد ، برای جلوگیری از عفونت دندان به دندانپزشک مراجعه کنید تا در اسرع وقت آنها را معالجه کند.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

جراحت

اگر کودک شما دندان هایش را صدمه بزند ، ممکن است رگ های خونی شکسته و دندان ها را زرد ، قهوه ای یا خاکستری یا سیاه نشان دهد.

بعد از ضربه ، مویرگهای داخل دندان می توانند ترکیده و باعث جمع شدن خون – به طور خاص ، هموسیدرین – در کانال های داخل دندان شوند. آسیب حتی ممکن است روی مینای دندان نیز تأثیر بگذارد.

ژنتیک

مینا همان چیزی است که دندان را می پوشاند و به آن رنگ سفید می بخشد. مینای دندان نازک ، که می تواند ژنتیکی باشد ، ممکن است باعث زرد یا تغییر رنگ دندان شود. مینای دندان نازک همچنین ممکن است کودک شما را در معرض پوسیدگی دندان و سایر موارد قرار دهد.

مکمل

برای کودکان بسیار کوچک ، فلوروز ممکن است نگران کننده باشد. این شرایط زمانی اتفاق می افتد که دندان های شیری از طریق آب ، خمیر دندان یا غذاهای غنی شده در معرض فلوراید زیاد قرار بگیرند. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

فلوروز می تواند منجر به ایجاد لکه های سفید یا قهوه ای روی دندان ها شود و مینای دندان اطراف آن را زرد نشان دهد.

سایر مکمل ها نیز ممکن است باعث تغییر رنگ دندان ها شوند. به عنوان مثال آهن ممکن است باعث خاکستری یا سیاه شدن دندان شود.

شرایط پزشکی

هپاتیت ، زردی و سایر شرایط پزشکی نیز ممکن است باعث تغییر رنگ دندان ها شود.

بنابراین استفاده از داروهای خاص در دوران بارداری یا اوایل کودکی نیز می تواند باشد. به عنوان مثال ، تتراسایکلین ممکن است باعث شود دندان های کودک خردسال زرد روشن و دندان های کودکان مسن قهوه ای به نظر برسند.

بیشتر بخوانید:
پر کردن دندان های شیری: آیا واقعاً لازم است؟

درمان های خانگی دندان های زرد

روش هایی وجود دارد که می توانید سعی کنید لبخند کودک خود را در خانه روشن کنید. این روشها در درجه اول در مواردی که دندانها لکه دار می شوند به دلیل موارد زیر کار می کنند:

پلاک
غذا
عادت های ضعیف مسواک زدن
سایر علل خارجی (خارجی) تغییر رنگ در سطح دندان
بهداشت دهان و دندان خوب است.

drmaryamhajiahmadi25 - چرا دندان های کودک من زرد هستند و چه کاری می توانم انجام دهم؟
دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان

موارد اول: اطمینان حاصل کنید که کودک شما هر روز دو بار مسواک می زند و نخ دندان می کشد.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

هنگامی که آنها شیرین یا اسیدی خورده اند ، سعی کنید ظرف ۳۰ دقیقه تا یک ساعت مسواک بزنید تا از مینای دندان بیشتر محافظت کند.

اگر مکمل هایی مانند آهن مصرف می کنند ، باید بعد از استفاده خوب مسواک بزنند و آبکشی کنند. کودکان باید از مقدار کمی خمیر دندان استفاده کنند و به خوبی آبکشی کنند تا از بروز فلوئوروز جلوگیری شود.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مداوم به شما کمک می کند تا دندان های آنها از پلاک و مواد لکه دار پاک نشوند. به علاوه ، با گذشت زمان به آرامی لکه های ملایم را سفید می کند. شاید لازم باشد به کودکان کوچکتر کمک کنید تا عادت های خوب مسواک زدن را ایجاد کنند.

لیمو و جوش شیرین

برای لکه های حاصل از غذا و نوشیدنی یا پلاک روی سطح دندان ، ممکن است سعی کنید از چند قطره آب لیمو و جوش شیرین خمیر درست کنید.

یک بار در هفته ، به سادگی این دو ماده را با هم ترکیب کنید و از کودک خود بخواهید که دندان هایش را با آنها مسواک بزند. بگذارید ۱ یا ۲ دقیقه قبل از مسواک زدن دوباره بماند ، سپس خوب بشویید. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

بیشتر بخوانید:
درمان خانگی دندان درد کودکان

هر چند توجه داشته باشید: اگرچه این روش نسبتاً بی خطر است ، آب لیمو اسیدی است و در صورت استفاده مداوم از آن می تواند به مینای دندان آسیب برساند.

تغییرات رژیم غذایی

کودک خود را به خوردن میوه ها و سبزیجات سخت ترغیب کنید – به سیب ، هویج ، کرفس و گلابی فکر کنید. این غذاها نه تنها سالم هستند ، بلکه ممکن است هنگام جویدن به تمیز شدن سطح دندان نیز کمک کنند.

اصولاً نمای بیرونی این غذاها ممکن است دندانها را بشورند و مانند مسواک زدن ثانویه عمل کنند. و بعضی از میوه ها (به عنوان مثال سیب) حاوی اسید مالیک هستند – که در کیت های سفید کننده مختلف بدون نسخه (OTC) یافت می شود.

در حالی که در این کار هستید ، مواردی مانند نوشیدنی های شیرین و غذاهای اسیدی را محدود کنید. غذاهایی مانند آب نبات ترش ، نوشابه ، مرکبات ، چیپس سیب زمینی و میوه های خشک همگی می توانند به مینای دندان آسیب زده و باعث تغییر رنگ دندان شوند. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

۸ غذای بد برای دندان های شما

محصولات سفید کننده OTC برای بچه های بزرگتر
همچنین می توانید کمی در داروخانه محلی خود برای ایجاد لکه های روی سطح دندان کمک کنید. کیت های سفید کننده دندان OTC ، خمیردندان های سفیدکننده و سایر روش ها بیشتر و بیشتر رایج شده است.

اما قبل از اینکه یک جعبه در سبد خرید خود بیندازید ، دندان های کودک خود را در نظر بگیرید.

دندانپزشکان اطفال همه موافق نیستند که کیت های OTC گزینه مناسبی برای بچه ها است. کسانی که می گویند خوب است توصیه می کنند صبر کنید تا کودک شما تمام دندان های بزرگسال خود را داشته باشد.

عوارض جانبی استفاده از کیت های OTC ممکن است شامل حساسیت دندان و تحریک لثه باشد.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269