درمان پوسیدگی دندان کودکان

وقتی کودک شما دچار پوسیدگی شدید دندان است چه باید بکنید؟

وقتی کودک شما دچار پوسیدگی شدید دندان است چه باید بکنید؟

درمان پوسیدگی دندان کودکان

مدت زمان مطالعه: ۸ دقیقه

پوسیدگی دندان یکی از شایع ترین مشکلات دندانی در بین کودکان است. خبر خوب این است که امروزه پوسیدگی دندان به دلیل پیشرفت هایی که در زمینه بهداشت دندان و مراقبت های بهداشتی انجام می شود ، قابل پیشگیری و درمان است. اگر دندان کودک شما به دلیل پوسیدگی عفونی شده است. می توان آن را به راحتی با درمان تهاجمی دندان مانند پر کردن دندان کودکان درمان کرد. با این حال ، اگر کودک شما از پوسیدگی شدید دندان یا هر گونه علائم حفره شکایت دارد. ممکن است درمان جامع تری توسط دندانپزشک مجرب اطفال مورد نیاز باشد.

پوسیدگی شدید برای دندان کودک شما به چه معناست؟

پوسیدگی دندان ربطی به سن ندارد. این یک اختلال دندانی است که به یک اندازه به دندان بچه ها و بزرگسالان آسیب می رساند.

تجمع باکتری ها در دهان عامل اصلی پوسیدگی دندان است. وقتی بچه شما غذای شیرین و نشاسته ای زیادی می خورد . باکتری های داخل دهان آنها ذرات انباشته شده غذا را به اسید تبدیل می کنند. ترکیبی از باکتری ها ، غذا ، اسید و بزاق ، ماده ای به نام پلاک ایجاد می کند که به دندان می چسبد. با گذشت زمان اسیدهای ساخته شده توسط باکتری ها مینای دندان را از بین می برند که باعث ایجاد حفره می شود. در موارد شدید ، عفونت می تواند مقدار قابل توجهی از ساختار دندان را از بین ببرد و به اعصاب و بافت هایی که در محفظه پالپ دندان قرار دارند برسد.

بیشتر بخوانید:
چه موقع دندان های کودک می افتند و دندان های بزرگسالان جایگزین می شوند؟
3 1 - وقتی کودک شما دچار پوسیدگی شدید دندان است چه باید بکنید؟
درمان پوسیدگی دندان کودکان

 

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه درمان پوسیدگی دندان کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

پیشنهاد مطالعه: نحوه جلوگیری از پوسیدگی دندان در نوزاد چگونه است؟

درمان مراحل اولیه پوسیدگی دندان:

در مراحل اولیه ، دندانپزشک اطفال ممکن است برای تقویت یا تجمع مجدد دندان فلوراید انجام دهد که ممکن است حفره را معکوس کند. این درمان فقط در مورد حفره های کوچکتر م isثر است و اگر دندان علائم دیگری از پوسیدگی مانند لکه های تیره یا سفید روی دندان و بوی بد دهان را نشان دهد ، بی اثر است.

درمان مراحل پیشرفته پوسیدگی دندان:

اگر پوسیدگی دندان به سطح بعدی رسیده باشد و زمانی که درمان با فلوراید یک گزینه نباشد ، دندانپزشک اطفال در فالز چرچ گزینه درمانی موثرتری مانند پر کردن دندان یا تاج دندان را در نظر می گیرد. در درمان پرکردن دندان کودکان . دندانپزشک کودک قسمت پوسیده را تمیز می کند و آن را با رزین کامپوزیتی رنگ دندان یا پرکننده آمالگام مانند نقره ، جیوه یا سایر مواد پر می کند. پر کردن با کمک تاج دندان برای بازگرداندن عملکرد دندان پوشانده می شود.

بیشتر بخوانید:
دندان شیری هم نیاز به درمان دارد ؟

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه درمان پوسیدگی دندان کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

4 1 - وقتی کودک شما دچار پوسیدگی شدید دندان است چه باید بکنید؟
درمان پوسیدگی دندان کودکان

درمان مراحل بسیار پیشرفته پوسیدگی دندان:

در موارد شدید پوسیدگی دندان ، عفونت به مرکز دندان گسترش می یابد و منجر به التهاب ، تورم و درد می شود. در چنین موارد پیشرفته ای از پوسیدگی دندان ، کانال ریشه تنها و مطمئن ترین درمان دندانپزشکی موجود است. دندانپزشک عصب و پالپ آلوده را برداشته و سپس فضا را پر کرده و مهر و موم می کند. با این حال ، اگر دندان بسیار آسیب دیده باشد و در شرایطی نباشد که بتوان آن را نجات داد . دندانپزشک شما ممکن است دندان را کشیده و با یک پروتز ، بریج یا ایمپلنت جایگزین کند.

بیشتر بخوانید:
پوسیدگی زودرس چیست ؟

بیاموزید که آیا دندان کودک شما به پالپوتومی نیاز دارد:

در صورت مشاهده علائم پوسیدگی دندان در دهان فرزند خود ، باید فرزند خود را برای معاینه دندانپزشکی به دندانپزشک اطفال در فالز چرچ ببرید. گزینه های درمانی زیادی مانند پر کردن دندان کودکان وجود دارد که می تواند دندان کودک و سلامت دهان و دندان شما را نجات دهد. درمان سنتی ریشه ممکن است برای دندان های کودکان مناسب نباشد . اما دندانپزشکان کودکان در گروه دندانپزشکی کاکار می توانند نسخه کمینه ای را به ویژه برای کودکانی که دچار پوسیدگی شدید دندان هستند انجام دهند.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه درمان پوسیدگی دندان کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 10
  • 8
  • 49
  • 22
  • 404
  • 2,258
  • 42,676
  • 178,317
  • 109,692
  • شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست