بهترین-متخصص-دندانپزشکی-کودکان-اصفهان | دکتر-مریم-حاجی-احمدی

مراقبت های جراحی انواع بیهوشی در طول جراحی چگونه است؟

مراقبت های جراحی انواع بیهوشی در طول جراحی چگونه است؟

مراقبت های جراحی انواع بیهوشی

مراقبت های جراحی انواع بیهوشی در طول جراحی، نوعی بیهوشی به شما داده می شود، که داروهایی هستند که برای تسکین درد و احساس در حین جراحی تجویز می شوند. قبل از جراحی، با پزشک متخصص بیهوشی یا پرستار بیهوشی ملاقات خواهید کرد.

متخصص بیهوشی وضعیت پزشکی و سابقه شما را بررسی می کند تا داروی بیهوشی مناسب را برای جراحی برنامه ریزی کند. انواع مختلفی از بیهوشی وجود دارد. نوع بیهوشی شما به نوع جراحی و وضعیت پزشکی شما بستگی دارد. آرام بخش ها (برای خواب آلودگی) و مسکن ها (برای کاهش درد) نیز ممکن است به عنوان بخشی از فرآیند بیهوشی استفاده شوند.

انواع مختلف بیهوشی شامل موارد زیر است:

بی حسی موضعی بی حسی موضعی یک ماده بی حس کننده است که برای متوقف کردن موقت احساس درد در ناحیه خاصی از بدن تجویز می شود. در طول بی حسی موضعی هوشیار می مانید. برای جراحی های جزئی، می توان یک بی حس کننده موضعی از طریق تزریق به محل تزریق کرد یا اجازه داد تا جذب پوست شود.

با این حال، زمانی که یک ناحیه بزرگ نیاز به بی حس شدن دارد، یا اگر تزریق بی حسی موضعی به اندازه کافی عمیق نفوذ نکند، پزشکان ممکن است از انواع دیگر بیهوشی استفاده کنند.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان
مراقبت های جراحی انواع بیهوشی scaled - مراقبت های جراحی انواع بیهوشی در طول جراحی چگونه است؟
بهترین-متخصص-دندانپزشکی-کودکان-اصفهان | دکتر-مریم-حاجی-احمدی

بی حسی منطقه ای

بی حسی منطقه ای فقط برای بی حس کردن بخشی از بدن که تحت عمل جراحی قرار می گیرد استفاده می شود. معمولاً تزریق بی حس کننده موضعی در ناحیه اعصابی انجام می شود که احساس را در آن قسمت از بدن ایجاد می کند. انواع مختلفی از بی حسی های منطقه ای وجود دارد:

بیشتر بخوانید:
بیهوشی دندانی کودکان: آنچه والدین باید بدانند چیست؟

بی حس کننده نخاعی

بی حس کننده نخاعی برای جراحی زیر شکم، لگن، رکتوم یا اندام تحتانی استفاده می شود. این نوع بیهوشی شامل تزریق یک دوز داروی بی حس کننده به ناحیه ای است که نخاع را احاطه کرده است.

تزریق در قسمت پایین کمر، زیر انتهای نخاع انجام می شود و باعث بی حسی در قسمت تحتانی بدن می شود. این نوع بیهوشی بیشتر در روش های ارتوپدی اندام تحتانی استفاده می شود.

بی حس کننده اپیدورال

بی حس کننده اپیدورال شبیه بی حس کننده نخاعی است و معمولا برای جراحی اندام تحتانی و در حین زایمان و زایمان استفاده می شود. این نوع بیهوشی شامل تزریق مداوم داروی بیهوشی از طریق یک کاتتر نازک (لوله توخالی) است.

کاتتر در فضایی که طناب نخاعی را در قسمت پایین کمر احاطه کرده است قرار می گیرد و باعث بی حسی در قسمت تحتانی بدن می شود. همچنین ممکن است از بی حسی اپیدورال برای جراحی قفسه سینه یا شکم استفاده شود. در این حالت داروی بی حسی در محل بالاتری در پشت تزریق می شود تا سینه و نواحی شکم بی حس شود.

بیشتر بخوانید:
بیهوشی دندانی کودکان: آنچه والدین باید بدانند؟

بیهوشی عمومی

بیهوشی عمومی نوعی بیهوشی است که برای ایجاد بیهوشی در حین جراحی استفاده می شود. دارو یا از طریق ماسک یا لوله تنفسی استنشاق می شود یا از طریق یک خط داخل وریدی (IV) تجویز می شود.

ممکن است یک لوله تنفسی برای حفظ تنفس مناسب در حین جراحی وارد نای شود. پس از اتمام جراحی، متخصص بیهوشی بیهوشی را متوقف می کند و شما برای نظارت بیشتر به اتاق ریکاوری منتقل می شوید.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

1مراقبت های جراحی انواع بیهوشی scaled - مراقبت های جراحی انواع بیهوشی در طول جراحی چگونه است؟
بهترین-متخصص-دندانپزشکی-کودکان-اصفهان | دکتر-مریم-حاجی-احمدی

درباره متخصص بیهوشی شما

متخصصان بیهوشی پزشکانی هستند که برای اجرا و مدیریت بیهوشی داده شده در طی یک عمل جراحی آموزش دیده اند. آنها همچنین مسئول مدیریت و درمان تغییرات در عملکردهای حیاتی زندگی شما – تنفس، ضربان قلب و فشار خون – هستند زیرا تحت تأثیر جراحی قرار می گیرند.

علاوه بر این، آنها هر گونه مشکل پزشکی را که ممکن است در حین و بلافاصله پس از جراحی ایجاد شود، تشخیص داده و درمان می کنند.

قبل از جراحی، متخصص بیهوشی وضعیت پزشکی شما را ارزیابی می کند و یک طرح بیهوشی را تدوین می کند که وضعیت فیزیکی شما را در نظر می گیرد.

بسیار مهم است که متخصص بیهوشی تا حد امکان درباره تاریخچه پزشکی، شیوه زندگی و داروهای شما، از جمله مکمل های بدون نسخه و گیاهی، اطلاعات داشته باشد.

بیشتر بخوانید:
فضا نگهدارنده دندان کودکان چیست و چه کاربردی دارد؟

برخی از اطلاعات بسیار مهمی که او باید بداند شامل موارد زیر است:

واکنش به بیهوشی های قبلی اگر تا به حال واکنش بدی نسبت به یک ماده بیهوشی داشته اید، باید بتوانید دقیقاً توضیح دهید که واکنش چه بوده و علائم خاص شما چه بوده است. تا جایی که ممکن است به متخصص بیهوشی جزئیات بدهید، مثلاً وقتی از خواب بیدار می‌شوید حالت تهوع دارید یا مدت زمانی که از خواب بیدار می‌شوید.

مکمل های گیاهی فعلی برخی از محصولات گیاهی که معمولاً توسط میلیون ها آمریکایی مصرف می شود، ممکن است باعث تغییراتی در ضربان قلب و فشار خون شوند و ممکن است خونریزی را در برخی از بیماران افزایش دهند.

گیاهان محبوب جینکو بیلوبا، سیر، زنجبیل و جینسنگ ممکن است با جلوگیری از تشکیل لخته خون منجر به از دست دادن بیش از حد خون شوند. علاوه بر این، مخمر سنت جان، و کاوا کاوا، ممکن است اثر آرام بخش بیهوشی را طولانی تر کند.

انجمن متخصصان بیهوشی ایران به افرادی که قصد انجام عمل جراحی را دارند توصیه می کند که مصرف مکمل های گیاهی را حداقل ۲ تا ۳ هفته قبل از عمل جراحی متوقف کنند تا بدن از شر این مواد خلاص شود.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269