متخصص ارتودنسی در اصفهان

متخصص ارتودنسی چه می کند؟

متخصص ارتودنسی چه می کند؟

متخصص ارتودنسی در اصفهان

چگونه یک متخصص ارتودنسی را در نزدیکی خود پیدا کنم؟

بالاخره تصمیم گرفتید لبخند رویاهایتان را به دست آورید، اما برای انجام این درمان و رسیدن به نتیجه ایده آل به چه کسی باید اعتماد کنید؟ ما می توانیم به شما کمک کنیم تا تفاوت بین متخصص ارتودنسی و دندانپزشک را درک کنید تا مطمئن شوید که بهترین تصمیم را برای لبخند خود می گیرید.
این که آیا شما تعجب می کنید، “ارتودنتیست چیست؟” یا به سادگی می خواهید در مورد گزینه های درمانی در دسترس شما بیشتر بدانید، سپس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارتودنسی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

متخصص ارتودنسی چیست؟

ارتودنتیست ها متخصصین دندانپزشکی هستند که در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری های دندانی و صورت آموزش دیده اند. آنها طیف گسترده ای از گزینه های درمانی را برای صاف کردن دندان های کج، رفع گزش های بد و تراز کردن درست فک ها ارائه می دهند.

پس از گذراندن یک مدرک پنج ساله در دندانپزشکی، یک متخصص ارتودنسی ۵۰۰۰ ساعت (یا سه سال مطالعه تمام وقت) دیگر را تحت آموزش تخصصی در زمینه ارتودنسی قرار می دهد. چه شما یا فرزندتان با بریس‌ها یا ترازهای شفاف درمان می‌شوید، باید مطمئن شوید که توسط متخصص ارتودنسی درمان می‌شوید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

در حالی که ارتودنتیست ها در درجه اول برای صاف کردن دندان ها شناخته شده اند، آنها همچنین می توانند به بایت های دردناک و نامرتب، حرکت دندان ناشی از عادات بد مانند مکیدن انگشت شست و حتی برخی از اشکال آپنه خواب کمک کنند. اگر به این فکر می کنید که یک متخصص ارتودنسی چه کاری می تواند برای لبخند شما انجام دهد، باید یک قرار ملاقات برای ارزیابی داشته باشید – نیازی به ارجاع نیست.

بیشتر بخوانید:
کرم خوردگی دندان و روش های درمان آن چیست ؟
متخصص ارتودنسی در اصفهان1 scaled - متخصص ارتودنسی چه می کند؟
متخصص ارتودنسی در اصفهان

تفاوت بین ارتودنتیست و دندانپزشک چیست؟

ارتودنتیست ها و دندانپزشکان شباهت های زیادی دارند – آنها با هم کار می کنند تا به شما کمک کنند سلامت کلی دهان خود را بهبود ببخشید – اما در واقع به روش های بسیار متفاوتی کار می کنند. دندانپزشکان طیف وسیعی از مسائل مربوط به سلامت دهان را پوشش می دهند. از سوی دیگر، متخصص ارتودنسی یک متخصص دندانپزشکی با تمرکز منحصر به فرد است: صاف کردن دندان ها و تراز کردن فک ها.

برای اینکه بیماران تصمیمات آگاهانه ای در مورد درمان خود بگیرند، مهم است که از چند تفاوت کلیدی بین ارتودنتیست ها و دندانپزشکان آگاه باشند:

دندانپزشکان

یک دندانپزشک عمومی مشابه پزشک عمومی خانواده شما است – آنها پزشکان عمومی بسیار ماهری هستند که می توانند مشکلات و بیماری های رایجی را که دندان ها، دهان و لثه های شما را تحت تاثیر قرار می دهند، تشخیص داده و درمان کنند.
دندانپزشکان یک مدرک عمومی دندانپزشکی را تکمیل می کنند.
آنها در مراقبت و نگهداری عمومی دندان برای همه سنین متخصص هستند. آنها همچنین روش های دندانپزشکی زیبایی مانند سفید کردن دندان، روکش های چینی و روکش را انجام می دهند.
برخلاف متخصصین ارتودنسی، دندانپزشکان در دانشگاه برای نصب بریس یا نظارت بر سایر درمان های ارتودنسی آموزش نمی بینند.
اکثر دندانپزشکان عمومی بیماران و خانواده خود را که نیاز به مراقبت ارتودنسی دارند به متخصص ارتودنسی ارجاع می دهند. متخصص ارتودنسی در اصفهان

بیشتر بخوانید:
رویش دندان دائمی قبل از افتادن دندان شیری
متخصصین ارتودنسی

ارتودنتیست ها متخصصان دندانپزشکی ثبت شده ای هستند که سه سال دیگر آموزش دانشگاهی تمام وقت را در زمینه ارتودنسی، رشد و تکامل صورت، زیست شناسی و بیومکانیک گذرانده اند (دارای مدرک عمومی دندانپزشکی + مدرک تخصصی ارتودنسی). تنها ۳ تا ۴ متخصص ارتودنسی هر ساله در ۵ دانشگاه معتبر استرالیا آموزش می بینند و تنها بهترین دندانپزشکان در این برنامه های آموزشی انتخاب می شوند.

ارتودنتیست ها متخصص رشد صورت و رشد دندان هستند. آنها دندان های کج، بایت بد و فک های نامرتب را تشخیص داده و درمان می کنند.
متخصصین ارتودنسی در تمامی گزینه ها و فناوری های مراقبت ارتودنسی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان متخصص هستند.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان را بشناسید.

تفاوت بین متخصص ارتودنسی و اندودنتیست چیست؟

متخصصین ارتودنسی با استفاده از دستگاه‌های تخصصی از جمله بریس و هدگیر، دندان‌های کج را مرتب می‌کنند و بایت‌های بد را اصلاح می‌کنند. از سوی دیگر، اندودنتیست ها در بافت داخلی چکش خوار دندان به نام پالپ متخصص هستند. آنها در کانال های ریشه و سایر درمان هایی که عفونت های این پالپ ظریف را هدف قرار می دهند، تخصص دارند.

چه گزینه های درمانی ارتودنسی در دسترس است؟

متخصص ارتودنسی با استفاده از دانش و تخصص خود در مورد بی نظمی های صورت و حرکات دندان، می تواند به شما کمک کند تا بفهمید کدام یک از گزینه های درمانی موجود برای شما یا فرزندتان بهترین است.

بین صفحات ثابت و متحرک، بریس‌های فلزی، بریس‌های سرامیکی، بریس‌های زبانی (نامرئی) و ترازهای شفاف، درمان‌هایی وجود دارد که متناسب با هر نیاز و سبک زندگی باشد. بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد گزینه درمانی که می خواهید با متخصص ارتودنسی خود قرار ملاقات بگذارید زیرا هر مورد متفاوت است و ممکن است به گزینه مراقبت ارتودنسی خاصی نیاز داشته باشد. متخصص ارتودنسی در اصفهان

بیشتر بخوانید:
مراجعه به دندانپزشک در دوران بارداری
متخصص ارتودنسی در اصفهان2 scaled - متخصص ارتودنسی چه می کند؟
متخصص ارتودنسی در اصفهان

چگونه بفهمم که باید به ارتودنتیست مراجعه کنم؟

شما باید تا سن ۷ سالگی یک خانه ارتودنسی داشته باشید. هنگامی که صحبت از درمان ارتودنسی شامل درمان زودهنگام ارتودنسی، بریس ها و الاینرها می شود، توصیه می کنیم بیماران به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند.

بیماران باید در طول مراقبت های ارتودنسی خود برای معاینات و تمیز کردن منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنند زیرا نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان دارند.

ارتودنتیست ها و دندانپزشکان همیشه با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا به نتایج مطلوب برای شما و فرزندانتان دست یابند. اگرچه برای ویزیت شما توسط متخصص ارتودنسی نیازی به ارجاع از دندانپزشک نیست، اما می‌تواند ایده خوبی باشد که ابتدا به دندانپزشک خانوادگی خود برای معاینه مراجعه کنید و درخواست ارجاع به متخصص ارتودنسی کنید که آنها در حال کار هستند. رابطه با.

چرا باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم؟

لبخند شما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شما و اولین دارایی‌ای است که به دنیا ارائه می‌کنید، بنابراین می‌خواهید با یک متخصص ارتودنسی کاملاً آموزش دیده مطمئن شوید که در بهترین دستان است. اگر نسبت به وضعیت دندان های خود آگاه هستید، پس یک طرح درمان ارتودنسی می تواند به بازگرداندن اعتماد به نفس به لبخند شما کمک کند و به شما کمک کند زندگی شادتر و سالم تری داشته باشید. متخصص ارتودنسی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269