فلورایدتراپی اصفهان

فواید، عوارض جانبی و توصیه های فلوراید تراپی چیست؟

فواید، عوارض جانبی و توصیه های فلوراید تراپی چیست؟

فلورایدتراپی اصفهان

فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که دندان های قوی می سازد و از ایجاد حفره جلوگیری می کند. این یک درمان ضروری برای سلامت دهان برای چندین دهه بوده است. فلوراید از مینای سالم دندان حمایت می کند و با باکتری هایی که به دندان ها و لثه ها آسیب می رسانند مبارزه می کند. مینای دندان لایه محافظ بیرونی هر دندان است.

فلوراید مخصوصاً اگر در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی یا پوسیدگی دندان هستید مفید است. حفره‌ها زمانی ایجاد می‌شوند که باکتری‌ها روی دندان‌ها و لثه‌ها تجمع می‌کنند و یک لایه چسبنده از پلاک تشکیل می‌دهند. پلاک اسیدی تولید می کند که دندان ها و بافت لثه را فرسایش می دهد. اگر پلاک لایه مینای دندان را بشکند، باکتری ها می توانند اعصاب و خون در هسته دندان را آلوده کرده و به آن آسیب برسانند.

برای آشنایی با مزایای فلورایدتراپی، عوارض جانبی، هزینه و انتظارات به ادامه مطلب بروید.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه فلورایدتراپی اصفهان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

در طول فلوراید تراپی حرفه ای چه اتفاقی می افتد؟

دندانپزشکان درمان های حرفه ای فلوراید را به شکل شستشوی بسیار غلیظ، فوم، ژل یا لاک ارائه می دهند. درمان ممکن است با سواب، برس، سینی یا دهانشویه اعمال شود.

این درمان‌ها فلوراید بسیار بیشتری نسبت به آنچه در آب یا خمیر دندان شما وجود دارد، دارند. درخواست آنها فقط چند دقیقه طول می کشد. ممکن است از شما خواسته شود تا ۳۰ دقیقه پس از درمان از خوردن یا نوشیدن خودداری کنید تا فلوراید به طور کامل جذب شود.

همیشه تاریخچه سلامت کامل خود را به دندانپزشک خود بدهید تا بتواند درمان مناسب را برای شما انتخاب کند.

هزینه فلوراید تراپی چقدر است؟

بیمه معمولاً درمان های فلوراید در دندانپزشکی برای کودکان را پوشش می دهد. با این حال، بزرگسالان ممکن است ۱۰ تا ۳۰ دلار یا بیشتر از جیب خود بپردازند. همیشه قبل از درمان از دندانپزشک خود در مورد هزینه ها سوال کنید.

بیشتر بخوانید:
بستنی با دندان کودک چه میکند؟
24 - فواید، عوارض جانبی و توصیه های فلوراید تراپی چیست؟
فلورایدتراپی اصفهان

 چه مقدار فلوراید نیاز دارید؟

انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) بسته به سلامت دهان و دندان شما هر ۳، ۶ یا ۱۲ ماه یکبار فلوراید درمانی حرفه ای را در مطب دندانپزشک توصیه می کند. اگر در معرض خطر بالای پوسیدگی هستید، دندانپزشک شما ممکن است یک شستشو یا ژل مخصوص فلوراید را برای استفاده منظم در خانه تجویز کند. فلورایدتراپی اصفهان

موارد زیر می تواند خطر ابتلا به حفره را افزایش دهد:

مصرف بیش از حد مواد مخدر یا الکل اختلال خوردنبهداشت دهان ضعیفعدم مراقبت حرفه ای از دندان رژیم غذایی نامناسب خشکی دهان یا کاهش بزاق مینای ضعیف منابع رایج فلوراید رژیمی عبارتند از: چایاب غذای پخته شده در آب ماهی هایی که با استخوان هایشان خورده می شوند. شیر خشک نوزاددریافت فلوراید بهینه از غذا، آب و مکمل ها حاصل می شود.

 مقادیر توصیه شده روزانه فلوراید زیر را بیان می کند: تولد تا ۳ سالگی: ۰.۱ تا ۱.۵ میلی گرم (میلی گرم)۴ تا ۶ سال: ۱ تا ۲.۵ میلی گرم۷ تا ۱۰ سال: ۱.۵ تا ۲.۵ میلی گرم نوجوانان و بزرگسالان: ۱.۵ تا ۴ میلی گرمفلوراید برای کودکاناگر کودک شما زیر ۳ سال سن دارد، فقط باید با نظارت دقیق دندان های خود را مسواک بزند. فقط یک لایه نازک از خمیر دندان حاوی فلوراید را روی مسواک آنها بمالید. خمیر دندان باید کمتر از نیمی از موها را بپوشاند یا از یک دانه برنج بزرگتر نباشد.

خمیر دندان حاوی فلوراید به اندازه یک نخود برای کودکان ۳ تا ۶ ساله توصیه می شود. باید مراقب کودکان باشید تا مطمئن شوید هنگام مسواک زدن خمیر دندان را بیرون می اندازند.

فواید فلوراید چیست؟

فلوراید با بازگرداندن مواد معدنی به سطوح دندان که ممکن است باکتری ها مینای دندان را فرسایش داده باشند، عمل می کند. همچنین می تواند از رشد باکتری های مضر دهان جلوگیری کرده و از ایجاد حفره جلوگیری کند. دکتر نیکتا وی شاه، دندانپزشک شیکاگو می گوید: «فلوراید نمی تواند پوسیدگی را از بین ببرد، اما در حالی که سطح بیرونی قوی تری برای دندان های شما ایجاد می کند.

می تواند به جلوگیری از نفوذ پوسیدگی به قسمت های عمیق تر دندان ها کمک کند. فلوراید هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان مفید است. هر چه کودکان زودتر در معرض فلوراید قرار گیرند، احتمال ایجاد حفره در آنها کمتر می شود.

بیشتر بخوانید:
چرک کردن دندان کودکان

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه فلورایدتراپی اصفهان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

یک مطالعه بزرگ نشان داد که احتمال پوسیدگی و پوسیدگی دندان در کودکان و نوجوانانی که به مدت یک سال تحت درمان با فلوراید قرار گرفتند، ۴۳ درصد کمتر بود. قبل از اینکه فلوراید به خمیردندان اضافه شود، مطالعات نشان داد افرادی که دارای آب فلورایددار هستند، ۴۰ تا ۶۰ درصد کمتر در معرض پوسیدگی دندان قرار دارند.

ADA و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری منبع معتبر توصیه می کنند مقادیر کمی فلوراید در آب آشامیدنی وجود داشته باشد. آیا فلوراید عوارض جانبی دارد؟مانند هر دارویی، فلوراید بیش از حد می تواند عوارض منفی ایجاد کند. شما می توانید با مصرف بیش از حد تصادفی یا با تجویز دوز بسیار بالا، فلوراید زیادی دریافت کنید.

امروزه مسمومیت با فلوراید بسیار نادر است، اگرچه قرار گرفتن در معرض بیش از حد مزمن ممکن است به رشد استخوان ها و دندان ها در کودکان کوچک آسیب برساند. بسیاری از خمیردندان های کودکان حاوی فلوراید نیستند. فلورایدتراپی اصفهان

فلوراید بیش از حد می تواند باعث شود:

لکه های سفید روی دندان های بالغلکه دار شدن و سوراخ شدن روی دندان هامشکلات مربوط به هموستاز استخوان استخوان های بسیار متراکم که خیلی قوی نیستندمسمومیت حاد، مانند مصرف بیش از حد قرص های مکمل فلوراید، می تواند باعث شود: حالت تهوع اسهال خستگی تعریق بیش از حدحتی می تواند منجر به مرگ شود. مکمل های فلوراید را همیشه دور از دسترس کودکان قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه: چه چیزی باعث ایجاد لکه روی دندان های کودک می شود؟

آیا نیاز به استفاده از خمیر دندان دارید؟

مسواک زدن دو بار در روز بهترین راه برای از بین بردن پلاک از روی دندان و لثه است. نخ دندان کشیدن یا استفاده از پاک کننده بین دندانی برای رسیدن به سطوح دندانی که مسواک نمی تواند آن را بپوشاند ضروری است. حرکت و اصطکاک مسواک زدن بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید:
آيا نماي مشاهده شده در اين تصوير طبيعيست؟

شما می توانید دندان های خود را فقط با آب مسواک بزنید، اما استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید و سایر مواد پاک کننده، مزایای مسواک زدن را تا حد زیادی افزایش می دهد. فلوراید به طور طبیعی در بیشتر منابع آب وجود دارد، اما افزودن مقادیر کمی فلوراید به آب لوله کشی به ویژه برای افرادی که به طور منظم به دندانپزشک دسترسی ندارند، مفید است.

25 - فواید، عوارض جانبی و توصیه های فلوراید تراپی چیست؟
فلورایدتراپی اصفهان
شما می توانید فلوراید را از دو طریق دریافت کنید:

به صورت موضعی از خمیر دندان و درمان های دندانپزشکیبه صورت سیستمی در آب و مکمل های غذاییطبق گفته ADA، بهتر است فلوراید را هم به صورت موضعی و هم به صورت سیستمی دریافت کنید. بنابراین، شما هنوز هم باید از خمیردندان حاوی فلوراید استفاده کنید، حتی اگر آب محلی شما با فلوراید اضافه شده تقویت شود. غذای آمادهفلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که از ایجاد حفره جلوگیری می کند.

مواد معدنی را به مینای دندان باز می گرداند و از تجمع باکتری های مضر در دهان جلوگیری می کند. مصرف بیش از حد فلوراید می تواند عوارض منفی ایجاد کند. سلامت دهان و دندان تا حد زیادی بر سایر عملکردهای بدن و سلامت کلی تأثیر می گذارد.

برای مراقبت از دهان خود:

دندان های خود را دو بار در روز به مدت دو دقیقه مسواک بزنید.روزی یکبار نخ دندان بکشید.از خوردن تنقلات و نوشیدنی های شیرین خودداری کنید.سیگار نکشحداقل سالی یک بار به دندانپزشک دارای گواهی بورد مراجعه کنید.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه فلورایدتراپی اصفهان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269