بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان

سیلانت های دندانی چیست و چگونه می توانند از دندان های کودک من محافظت کنند؟

متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان | دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

مدت زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

دندانپزشکی پیشگیری واقعاً بهترین دندانپزشکی است. با رهگیری مشکلات قبل از شروع مشکلات. می توانید از درمان های گسترده و پرهزینه دندانپزشکی برای کودکان جلوگیری کنید. یکی از ساده ترین و مثرترین روش ها استفاده از درزگیرهای محافظ دندان است. ما به عنوان یک دندانپزشک اطفال ناپرویل. به محض ورود اولین دندانهای آسیاب ثابت به بسیاری از بیماران درزگیر دندان توصیه می کنیم. زیرا دندانهای آنها را محکم و سالم نگه می دارد. متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری درخشان در این باره به شما کمک خواهد کرد.

drmaryamhajiahmadi31 300x163 - سیلانت های دندانی چیست و چگونه می توانند از دندان های کودک من محافظت کنند؟
دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان

دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

حفره چیست؟

قبل از اینکه به این نکته بپردازیم که درزگیرهای دندانی چیست. و چگونه از دندانهای کودکان محافظت می کنند ، ابتدا اجازه دهید مواردی را که آنها در برابر آن محافظت می کنند. بررسی کنیم: حفره ها. پوسیدگی دندان ، اصطلاح فانتزی و فنی برای ایجاد حفره ، اساساً سوراخ هایی در دندان است. اگر حفره ها درمان نشوند ، بزرگتر می شوند و می توانند دردناک باشند. و منجر به عفونت یا در نهایت حتی از دست رفتن دندان شوند.

باکتری های موجود در دهان از قندها و نشاسته هایی که می خوریم تغذیه می کنند. و اسیدها را آزاد می کنند. این باکتری ها ، اسیدها ، بقایای مواد غذایی و تف با هم ترکیب شده و پلاک تشکیل می دهند. یک فیلم چسبنده است که به دندان می چسبد. اگر با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن کاملاً برداشته نشود. اسیدهای پلاک پس از خوردن مینای دندان باعث ایجاد حفره می شوند.

از آنجا که دندان های مولر و پرمولر شیاردار هستند. مسواک زدن مواد غذایی و مواد غذایی دشوار است. به همین دلیل این دندان ها خصوصاً در معرض حفره قرار دارند. متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری درخشان در این باره به شما کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:
بستنی با دندان کودک چه میکند؟
drmaryamhajiahmadi26 300x163 - سیلانت های دندانی چیست و چگونه می توانند از دندان های کودک من محافظت کنند؟
دندانپزشکی کدکان تحت بیهوشی اصفهان

سیلانت دندان چیست؟

درزگیرهای دندانپزشکی برای بچه ها به نوعی مانند میدان های زور برای دندان هایشان است. سیلانت های دندانی محافظ یک پوشش نازک و بدون BPA است. که روی سطح جونده دندان های آسیاب و دندانهای مولر کشیده می شود. وقتی مهر و موم ها روی دندان ها قرار می گیرند. به عنوان یک محافظ محافظ در برابر بقایای مواد غذایی ، باکتری ها ، پلاک ها و اسیدهایی که ما در مورد آنها صحبت کردیم ، عمل می کنند. از آنجا که مواد بد دیگر نمی توانند در چاله ها و شیارهای دندان کودک شما قرار بگیرند. مهر و موم ها به جلوگیری از ایجاد حفره کمک می کنند.

معمولاً توصیه می شود که سیلانت های دندانی برای کودکان اندکی پس از فوران اولین دندانهای آسیاب دائمی آنها ، در سنین شش تا هفت سالگی ، و دوباره هنگام ورود دومین دندانهای آسیاب دائمی آنها ، بین ۱۲ تا ۱۳ سال ، استفاده شود. این اتفاق می افتد زمانی که بچه ها بیشتر در معرض حفره هستند. به هر حال ، کودکان تمایل به شیرینی جویی دارند. و گاهی اوقات با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دست و پنجه نرم می کنند.

در حالی که درزگیر دندان برای بزرگسالان می تواند در صورت عدم پوسیدگی یا پر شدن دندان مولر ممکن باشد ، این یک درمان پیشگیرانه رایج برای کودکان و نوجوانان است. متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری درخشان در این باره به شما کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:
ایا فلوراید تراپی برای همه مناسب است؟

دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

ماندگاری درزگیرهای دندانی چقدر است؟

سیلانت دندان با مراقبت مناسب می تواند تا ۱۰ سال از دندان محافظت کند! با این حال ، درزگیرها گاهی اوقات از بین می روند. در امتحانات دندانپزشکی کودک شما ، ما مهر و موم آنها را بررسی می کنیم. تا مطمئن شویم. که آنها هنوز در جای خود هستند و قوی هستند. اگر درزگیر از بین رفته باشد ، می توانیم سریعاً مجدداً آن را اعمال کنیم تا دندان کودک شما بدون حفره باشد. برای کمک به ماندگاری هرچه بیشتر درزگیرها ، از بچه ها بخواهید از آب نبات سفت ، جویدن یخ یا آب نبات یا چیزهایی که به راحتی مهر و موم می کنند جلوگیری کنند. متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری درخشان در این باره به شما کمک خواهد کرد.

روش سیلانت دندان چگونه کار می کند؟

روش سیلانت دندان سریع و بدون درد است. در دندانپزشکی نوین کودکان ، ما از DryShield ، یک دستگاه ابتکاری ، راحت و همه در یک دستگاه استفاده می کنیم که دارای دهان به اندازه کودک و بلوک گاز گرفتن ، و همچنین مکش ، محافظ زبان و محافظ مسیر دهان است. ما از این به جای سد دندانپزشکی لاستیکی استاندارد و ناراحت کننده استفاده می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که روند کار تا حد ممکن برای بچه ها بدون تنش و خوشایند است.

بعد از اینکه دندان های کودک کوچک شما را تمیز کردیم تا مطمئن شویم هیچ تکه ای از غذا یا باکتری روی آنها نیست ، آنها روی دهان DryShield گاز می گیرند. سپس ، دندان های آنها را خشک کرده و روی محلول رنگی که به درزگیر کمک می کند رنگ کنیم. قبل از مسواک زدن به مهر و موم ها ، دندان ها را دوباره تمیز و خشک می کنیم. هنگامی که درزگیرها خشک هستند ، کودک شما می تواند جایزه اصلی ما را بدست آورد. فرآیند سیلانت دندان از ابتدا تا انتها فقط چند دقیقه طول می کشد.

بیشتر بخوانید:
اهمیت درمان دندان های شیری

متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری درخشان در این باره به شما کمک خواهد کرد.

درزگیرهای دندانپزشکی برای کودکان چقدر موثر هستند؟

سیلانت های دندانی محافظ برای کودکان بسیار موثر است. در واقع ، طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها. درزگیرهای دندانی به مدت دو سال در برابر ۸۰٪ حفره ها و سپس تا چهار سال در برابر ۵۰٪ حفره ها محافظت می کنند. با توجه به پوسیدگی دندان ، شایع ترین بیماری مزمن در کودکان شش تا ۱۱ ساله و نوجوانان ۱۲ تا ۱۹ ساله است ، مهر و موم های محافظ دندان بخشی مهم در مراقبت های دندانپزشکی پیشگیرانه از هر کودک است.

آنها را با درمان های حاوی فلوراید ، معاینات و تمیزکاری های منظم دندانپزشکی و یک روال عالی مراقبت از خانه ترکیب کنید. و کودک شما می تواند خطر پوسیدگی دندان را به شدت کاهش دهد. در حالی که ، بله ، یک حفره قابل درمان است ، اما پر کردن در مقایسه با هزینه درزگیر دندان گران تر است. به علاوه ، درمان های ترمیمی زمان بر و تهاجمی تر هستند. دندان بدون حفره بسیار محکم و سالم است.

متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری درخشان در این باره به شما کمک خواهد کرد.

دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269