روکش های دندان در نوجوانان

روکش های دندان در سنین جوانی چگونه است؟

روکش های دندان در سنین جوانی چگونه است؟

روکش های دندان در نوجوانان

هر لحظه که می گذرد، لبخند کودک شما به لبخند یک بزرگسال جوان تبدیل می شود. هنگامی که آنها شروع به از دست دادن آن دندان های شیری می کنند، ممکن است که لبخند ارزشمند آنها شروع به نشان دادن نشانه هایی از عیوب در هنگام رویش دندان های بزرگسالانشان کند.

این حیاتی است که آنها اعتماد به نفس داشته باشند که به صورت افراد در هنگام ایجاد رابطه نگاه کنند، و این می تواند با روکش های دندانی اتفاق بیفتد اگر فرزند شما کاندید خوبی برای این روش دندانپزشکی گسترده باشد. روکش ها می توانند به بازگرداندن لبخند کودک شما کمک کنند.

ونیرهای دندان دقیقاً چیست؟

روکش های دندانی روکش هایی هستند که در بالای دندان های بیمار قرار می گیرند. روکش های دندانی نسبت به اندازه خود بسیار محکم هستند. آنها می توانند بیش از ۲۰ سال دوام بیاورند، به شرطی که هر روز از آنها مراقبت شود. روکش‌ها روی دندان‌ها قرار می‌گیرند که مینای فرسوده را می‌پوشاند، قهوه‌ای شدن دندان‌ها، فاصله بد و بریدگی دندان‌ها.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه روکش های دندان در نوجوانان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

6 - روکش های دندان در سنین جوانی چگونه است؟
روکش های دندان در نوجوانان

فرزند من چقدر می تواند جوان باشد تا روکش دندان بگیرد؟

هیچ سن جادویی برای زمانی که یک کودک یا نوجوان بتواند روکش دندان را شروع کند وجود ندارد. با این حال، در بیشتر مواقع، روکش‌ها تنها زمانی مورد نیاز است که ضربه آسیب‌رسان به دندان‌ها وارد شده باشد. این می تواند به دلیل آسیب دیدگی یا حتی موارد شدید باشد که پوسیدگی یا دندان های آسیب دیده دیگر نمی توانند از حالت طبیعی خود ترمیم شوند.

بیشتر بخوانید:
فلوراید درمانی دندان کودکان

هنگامی که تصمیم به انتخاب این روش گرفتید، ونیرها قابل بازگرداندن نیستند. این به این دلیل است که دندانپزشک ما باید اساساً دندان (های) طبیعی شما را بتراشد تا مطمئن شود که پوشش به درستی جا می‌شود و در دهان و لثه قرار می‌گیرد. در حالی که توصیه می‌کنیم فقط به دلایل شدید یا اورژانسی روکش‌ها را بررسی کنید، روش‌های دیگری مانند باندینگ دندان و حتی اینویزیلاین وجود دارد که می‌تواند به تغییر ظاهر کلی دندان‌های کودک شما کمک کند، اگر او از شکل لبخند خود مطمئن نباشد.

پیشنهاد مطالعه: جایگزین آب نبات سالم برای کودکان چیست؟
همانطور که در بالا ذکر شد، ونیرها را می توان برای درمان تعدادی از مشکلات دهان استفاده کرد، اما ما دریافتیم که اکثر بیماران جوان ما زیر پنجاه سال از روکش استفاده می کنند زیرا:

دندان های نوجوان شما ممکن است با گذشت زمان تغییر رنگ دهند. بزرگترین دلیل تغییر رنگ دندان در نوجوانان نوشیدن نوشابه یا سایر نوشیدنی های لکه دار است.
دندان های فرسوده در نتیجه ساییدگی است. برخی از بزرگسالان و نوجوانان در ایالات متحده دندان قروچه می کنند و از این کار بی خبرند. با گذشت زمان، مینای دندان فرسوده می شود و در صورت عدم درمان فوری باعث پوسیدگی دندان می شود.
شکاف در طول زمان و با شروع به داخل شدن دندان‌های جدید اتفاق می‌افتد.
دندان های شکسته و شکسته زمانی اتفاق می افتد که نوجوان شما درگیر ورزش یا فعالیت در فضای باز است. از روکش ها برای پوشاندن نواحی آسیب دیده استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:
چه چیزی باعث ایجاد لکه روی دندان های کودک می شود؟

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان    ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه روکش های دندان در نوجوانان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

ونیرها چگونه روی دندان های نوجوان من قرار می گیرند؟

داشتن درک صحیح از این روش می تواند به کاهش اضطراب برای نوجوان یا کودک شما کمک کند. این روش با برداشتن مقداری از مینای دندان شروع می شود تا ونیرها به درستی جا بیفتند. قالب ها گرفته می شود و سپس برای ایجاد روکش به آزمایشگاه فرستاده می شود. پس از آماده شدن روکش ها، دندان ها برای باندینگ دائمی آماده می شوند. سپس تمام تنظیمات روکش ها قبل از قرار گرفتن روی دندان انجام می شود.

5 - روکش های دندان در سنین جوانی چگونه است؟
روکش های دندان در نوجوانان

فواید ونیرها چیست؟

در حالی که برخی از مزایای روکش ها ممکن است نیاز به اقدامات ترمیمی بیشتری داشته باشد، این نوع روکش ها مزایای دیگری نیز دارند. آنها عبارتند از:

بیشتر بخوانید:
درمان مشکلات دندان کودکان تحت بیهوشی

نوجوان شما این اعتماد به نفس را خواهد داشت که با افراد جدید صحبت کند.
ونیرها بسیار قوی هستند. اگر به درستی از آنها مراقبت شود، می توانند تا ۲۰ سال یا بیشتر دوام بیاورند. شما می توانید با دانستن اینکه از دندان های نوجوانتان برای سال های آینده مراقبت می شود، احساس اطمینان کنید.

مراقبت از روکش ها سخت نیست. دستورالعمل های کاملی در مورد مراقبت صحیح از لبخند جدید جوانان خود دریافت خواهید کرد.
اگر به دنبال جایگزین مناسبی برای مراقبت از دندان کودک خود هستید، همین امروز با ما تماس بگیرید. تیم متخصصان ما در مراقبت از مشتری و روش های دندانپزشکی عالی هستند. همین امروز به صورت آنلاین با ما تماس بگیرید تا قرار ملاقات جامع خود را تنظیم کنید و فرزندتان را در مسیری قرار دهید تا لبخندی مطمئن داشته باشد که سال‌های آینده به نشان دادن آن افتخار خواهد کرد!

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه روکش های دندان در نوجوانان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 10
  • 8
  • 49
  • 22
  • 404
  • 2,258
  • 42,676
  • 178,317
  • 109,692
  • شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست