متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

دندان درآوردن در نوزادان چه مدت طول می کشد؟

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان | دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

مدت زمان مطالعه: ۱۶ دقیقه

دندان درآوردن چه مدت طول می کشد؟

انتظار برای اینکه کودک کوچک چند دندان اول خود را بزند یکی از نقاط عطفی است که شما ممکن است مشتاقانه منتظر آن باشید اما کمی نیز از آن وحشت داشته باشید. دندان درآوردن می تواند برای نوزادان – و والدین آنها نیز دردناک باشد! در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

بنابراین ، چه زمانی می توانید انتظار داشته باشید که کودک شما دندان درآوردن را شروع کند و این مرحله چه مدت طول می کشد؟

معمولاً دندان درآوردن از حدود ۶ تا ۱۰ ماهگی شروع می شود و تا زمان تولد کودک حدود ۲۵ تا ۳۳ ماهگی ادامه دارد. هنوز تا زمانی که بچه های جوان دندان های آسیایی دائمی خود را نگیرند ، دندان درآوردن به طور رسمی پایان نمی یابد. اولین مجموعه دندان های آسیاب حدود ۶ تا ۷ سال سن دارد و شما می توانید انتظار داشته باشید که مجموعه دوم در زمانی که کودک شما در حدود ۱۲ یا ۱۳ سالگی است وارد شود.

جدول زمانی

در حالی که ما به طور کلی از فاز به عنوان “دندان درآوردن” یا “بریدن دندان” یاد می کنیم ، اما نام رسمی آن رویش دندان است. اگرچه هر نوزادی طبق جدول زمانی خاص خود رشد می کند ، اما بیشتر نوزادان اولین دندان های خود را در حدود ۶ تا ۱۰ ماهگی می گیرند.

شما خوشحال خواهید شد اگر بدانید که همه دندانهای کودک شما به یک باره روی نمی آورند. به طور معمول ، دندان های ثنایای پایین مرکزی (دو دندان جلویی پایین) هستند که در ابتدا قرار می گیرند. دندان های کودک شما معمولاً به صورت جفت و به ترتیب ظاهر می شوند:

دندانهای ثنایای پایین
دندانهای ثنایای فوقانی
دندان های برش جانبی فوقانی
دندان های برش جانبی پایین تر
دندان های مولر اول فوقانی
دندان های مولر اول پایین تر

سگهای بالایی
سگهای پایین سگ
دندان های مولر دوم پایین
دندان های مولر دوم فوقانی

با فرض اینکه هیچ مسئله اساسی وجود ندارد ، کودک شما باید تا ۲ سالگی هر ۲ تا ۴ ماه یک بار دو دندان تازه به دست آورد.

drmaryamhajiahmadi34 - دندان درآوردن در نوزادان چه مدت طول می کشد؟
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

دندان های شیری نهایی که ظاهر می شوند ، دومین دندان مولر پایین و بالا هستند. دندان های مولر دوم پایین بین ۲۳ تا ۳۱ ماه وارد می شوند ، در حالی که دندان های مولر دوم بالا بین ۲۵ تا ۳۳ ماه ظاهر می شوند. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

بیشتر بخوانید:
آیا جویدن آدامس برای شما مضر است؟

تا ۳ سالگی کودک شما باید ۲۰ دندان داشته باشد که این یک مجموعه کامل از دندانهای شیری یا شیری است. اما راحت باشید ، زیرا دندان های بیشتری در دهان کودک شما ظاهر می شوند ، وحشت دندان درآوردن فروکش می کند.

دندان درآوردن زودرس و تاخیر

محدوده سنی برای دندان درآوردن یک راهنمای کلی است – یک قانون سخت و سریع نیست. برخی از نوزادان می توانند دندان های خود را از همان ۴ ماهگی برش دهند.

اگر اولین دندان کودک شما تا زمانی که خیلی بزرگتر از آنچه در دستورالعمل ها گفته شده است ، ظاهر نشود ، لزوماً مشکلی ایجاد نمی کند. گاهی اوقات ، فوران دیررس ارثی است. برخی از نوزادان تا ۱۵ ماهگی اولین دندان خود را نمی برند.

با توجه به اینکه آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می کند که کودکان اولین بازدید دندانپزشک خود را در حوالی هنگام رویش اولین دندان یا تا یک سالگی انجام دهند – هر کدام از این موارد اول باشد – شما باید این فرصت را داشته باشید تا هرگونه نگرانی را با دندانپزشک در میان بگذارید. توسط اولین تولد کودک.

علائم

بنابراین ، اکنون شما از جدول زمانی دندان درآوردن مطلع هستید ، اما در مورد علائم چه می کنید؟

در حالی که افزایش آبریزش و مکیدن اشیا از ۴ تا ۶ ماهگی تقریباً جهانی است و لزوماً علامت آن نیست که دندان در حال روییدن است ، علائم قابل توجه دیگر ممکن است شامل تحریک پذیری و نوزادی باشد که هر آنچه را که می توانند روی دست خود بچرخند ، از جمله انگشتان شما!

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

اگرچه ممکن است از مردم بشنوید که اسهال نشانه دندان درآوردن است ، اما بسیاری از کارشناسان دیگر از این عقیده حمایت نمی کنند. بنابراین ، اگر نگران هستید که علاوه بر اینکه کودک شما دندان هایش را برید ، ممکن است چیز دیگری نیز در این امر نقش داشته باشد ، با پزشک متخصص اطفال تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:
آموزش بهداشت دهان و دندان به کودکان

معمولاً این چند جفت دندان است که برای نوزادان ناراحت کننده ترین است. با ظهور بیشتر دندان ها ، داستان های ترسناک کلاسیک دندان درآوردن باید فروکش کند. اما یک صید وجود دارد گاهی اوقات هنگامی که مجموعه های نهایی دندان های مولر وارد می شوند ، علائم دندان درآوردن کلاسیک دردناک برمی گردند.

به خاطر داشته باشید که هر نوزادی متفاوت است و ممکن است کودک شما هنگام رویش دندان هیچ علامتی را تجربه نکند.

رفتار

هیچ چیز بدتر از دیدن کودک شما در درد و احساس ناتوانی برای جلوگیری از آن نیست. خوشبختانه ، راه حل های بی شماری وجود دارد که می توانید برای تسکین ناراحتی کودک خود استفاده کنید و آرامش را به خانه برگردانید!

یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به کودک خود چیزی برای جویدن بدهید. گاز گرفتن روی اجسام سخت یا محکم ممکن است به آنها کمک کند فشار دندان هایی را که به لثه فشار می آورند کاهش دهند.

همیشه اطمینان حاصل کنید

که هر آنچه به آنها می دهید بزرگ باشد و حاوی اشیا small کوچک یا قطعاتی نباشد که خطر خفگی ایجاد کنند. در حالی که می توانید اسباب بازی های دندان درآوردن بخرید ، همچنین می توانید با خیساندن پارچه دستشویی و قرار دادن آن در فریزر به مدت ۳۰ دقیقه ، دندان درآوردن های خانگی ایجاد کنید. این به کودک کوچک شما چیزی می دهد تا آن را ببندد و پارچه سرد نیز ممکن است لثه های آنها را تسکین دهد.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

همچنین می توانید حلقه های دندان درآوردن از لاستیک را انتخاب کنید ، اما از حلقه هایی که پر از مایع یا ژل هستند خودداری کنید ، زیرا در نهایت کودک می تواند آن را بشکند. فقط به یاد داشته باشید که حتی اگر می توانید پارچه های شستشو را در فریزر قرار دهید ، حلقه های دندان درآوردن فقط باید در یخچال نگهداری شوند.

همچنین باید مطمئن باشید که مقادیر زیادی از جفت و پمادهای تسکین دهنده پوست را در دست داشته باشید ، زیرا آبریزش اضافی می تواند منجر به تحریک و بثورات پوستی شود.

drmaryamhajiahmadi32 - دندان درآوردن در نوزادان چه مدت طول می کشد؟
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

داروهای بدون نسخه

اگر همه داروهای خانگی را امتحان کرده اید و به نظر نمی رسد هیچ مشکلی داشته باشد ، خوب است که از طریق داروهای بدون نسخه (OTC) نیروی کمکی بیاورید.

بیشتر بخوانید:
7 واقعیتی که والدین باید درباره ی اولین دندان نوزاد بدانند؟

پس از صحبت با پزشک متخصص اطفال می توانید از استامینوفن یا ایبوپروفن به صورت گاه به گاه برای کاهش درد استفاده کنید. این فقط برای نوزادان بالای ۶ ماه باید استفاده شود و باید اطمینان حاصل کنید که از دوز مناسب استفاده می کنید.

درمان هایی که باید اجتناب شود

روزگاری ، ژل های دندان درآوردن موضعی در میان والدین نوزادان دندان درآوردن یک درمان خوب بود. اما این روزها ، ما می دانیم که بنزوکائینی که اغلب آنها دارند می تواند منجر به عوارض جانبی مضر شود.

به علاوه ، از آنجا که این یک داروی موضعی است. ژل لثه ها را به سرعت شستشو می دهد. که می تواند منجر به استفاده مکرر والدین از آن شود. به همین ترتیب ، داروهای درمانی که به عنوان هومیوپاتی به بازار عرضه می شوند. ممکن است حاوی بلادونا باشند و به همین دلایل نیز باید از آنها اجتناب شود.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

و گرچه از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. اما اکثر کارشناسان از دستبندهای دندان درآوردن منبع معتبر ، گردنبندها یا جواهرات حمایت نمی کنند. اگرچه ممکن است به آرامش لثه کودک شما کمک کند. اما تکه های کوچک می توانند خطرات خفگی ایجاد کنند و گردنبندها می توانند یک خطر خفقان باشند. همچنین این نگرانی وجود دارد که اگر دندان قروچه شدید. جواهرات دندان درآوردن می توانند باکتری داشته باشند یا باعث آسیب به دهان شوند.

چه موقع به دندانپزشک مراجعه کنید

متخصصان توصیه می کنند که در اولین تولد کودک یا هنگامی که اولین دندان های کودک خود را برید ، با یک دندانپزشک کودکان وقت بگیرید. در حالی که اولین قرار ملاقات تقریباً فشرده همانند زمانی نیست که کودک شما یک دندان کامل دارد ، اما به آنها کمک می کند با مراجعه به دندانپزشک راحت باشند و آنها را در مسیر بهداشت دهان و دندان قرار دهند.

بردن

دندان درآوردن می تواند هم برای نوزادان و هم برای والدین ناامیدکننده باشد. اما فقط بدانید که این لحظه در زمان موقتی است. تا زمانی که کودک شما در حدود ۳ سالگی باشد ، لبخند کاملی برای لبخند شما خواهد داشت.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269