دکتر مریم حاجی احمدی | بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان | متخصص دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان

آیا کودکان برای انجام کارهای دندانپزشکی باید آرام بخش به آنها تزریق شود؟

آیا کودکان برای انجام کارهای دندانپزشکی باید آرام بخش به آنها تزریق شود؟

دندانپزشکی کوکان با آرامبخش

 دکتر مریم حاجی احمدی
🏵متخصص دندانپزشکی کودکان
🏵رتبه دوم بورد تخصصی کشور
🏵عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
☎ ۰۹۱۳۷۸۹۱۲۶۹

در مطب های دندانپزشکی در سراسر کشور، کودکانی که نیاز به پر کردن حفره یا کشیدن دندان دارند، گاهی آرام بخش می شوند. در حالت ایده آل، آنها را کمتر مضطرب و همکاری بیشتری می کند.

آنها ممکن است یک آرام بخش مایع را ببلعند یا گاز خنده را استنشاق کنند و هنگامی که گاز خنده وارد می شود، هوشیار اما آرام تر خواهند بود، بنابراین دندانپزشک می تواند کار گسترده ای انجام دهد.

اما در موارد نادر، کودکان در سطح بسیار عمیق‌تری از آرام‌بخشی قرار می‌گیرند. اگر به سرعت نجات پیدا نکنند، ممکن است نفس خود را متوقف کنند یا حتی بمیرند. برای کارکنان دندانپزشکی بسیار مهم است که علائم حیاتی بیمار را پیگیری کنند و به سرعت یک راه هوایی مسدود شده یا مشکلی در قلب یا تنفس را تشخیص دهند.

در سال های اخیر، چند گزارش از مرگ کودکان آرام بخش در مطب های دندانپزشکی منتشر شده است که قانونگذاران، والدین و حرفه دندانپزشکی را نگران کرده است. در سال ۲۰۱۳، محققان دانشگاه واشنگتن ۴۴ مورد را طی سه دهه کشف کردند که در آن بیماران دندانپزشکی پس از آرامبخشی یا بیهوشی عمومی جان خود را از دست دادند. بیشتر آنها ۲ تا ۵ ساله بودند.

اخیراً، در سال ۲۰۱۶، دیزی لین تورس، ۱۴ ماهه، تحت بیهوشی عمومی در مطب دندانپزشکی آستین قرار گرفت تا دو حفره را ترمیم کند و پس از قطع قلب و تنفسش درگذشت. والدین او پس از اینکه متخصصان دندانپزشکی هیچ مدرکی از حفره در عکس اشعه ایکس او پیدا نکردند، شکایت کردند. در ماه ژوئن، Daleyza Hernandez-Avila، ۳ ساله، به یک مرکز جراحی در استاکتون، کالیفرنیا رفت تا دندان های خود را اصلاح کند و هرگز از خواب بیدار نشد.

بیشتر بخوانید:
چه تفاوتی میان ارتودنسی در کودکان با بزرگسالان است ؟

بر اساس دستورالعمل‌های سال ۲۰۱۶ که به طور مشترک توسط آکادمی دندانپزشکی اطفال آمریکا و آکادمی اطفال آمریکا نوشته شده است، برای بی‌خطر بودن آرام‌بخش، پروتکل‌های خاصی حیاتی هستند و بسیاری از عوامل باید به دقت سنجیده شوند.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان هستند که تجارب زیادی در چر کردن دندان کودکان دارند.

دندانپزشکی کوکان با آرامبخش 1 scaled - آیا کودکان برای انجام کارهای دندانپزشکی باید آرام بخش به آنها تزریق شود؟
دکتر مریم حاجی احمدی | بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان | متخصص دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان

 ۱. درک آرام بخش رهنمودها خاطرنشان می‌کنند:

که آرام‌بخشی پیوسته‌ای از بیهوشی حداقلی تا متوسط تا عمیق تا بیهوشی عمومی است، و “برای کودکان عادی است که از سطح آرام‌بخشی در نظر گرفته شده به سطح آرام‌بخشی عمیق‌تر و ناخواسته عبور کنند.” بنابراین والدین باید از دندانپزشک بپرسند که هدفشان چه سطحی است و چه اقدامات اورژانسی انجام خواهد شد، به عنوان مثال، آرامبخشی متوسط عمیق شود و کودک دیگر نتواند به تنهایی نفس بکشد.

دکتر جوزف پی کراورو، کارشناس ارشد بیهوشی بعد از عمل در کودکان بوستون، گفت: “خطر اندک است، اما زمانی که کودک را آرام می کنید، خطر انسداد راه هوایی، که در آن کودک – به هر دلیلی – بیش از حد بی حس می شود، همیشه وجود دارد.”

بیمارستان. تبلیغات به خواندن داستان اصلی ادامه دهید در صورت بروز مشکل، مطب دندانپزشکی معمولاً دست کمتری نسبت به بیمارستان دارد. دکتر کراورو گفت: «اگر در بیمارستان کار می‌کنید، دکمه‌ای را فشار می‌دهید، زنگ هشدار به صدا در می‌آید و همه به کمک آن کودک می‌آیند. دندانپزشکی کوکان با آرامبخش

اما در مطب، “در نهایت مجبور می شوید برای کمک با ۹۱۱ تماس بگیرید” و دندانپزشک باید در طول انتظار احیا را آغاز کند. کنسرسیوم تحقیقاتی آرامبخش اطفال – که داده ها را بیشتر از بیمارستان ها جمع آوری می کند، نه مطب های دندانپزشکی – نرخ پایین اما مداوم حوادث تهدید کننده زندگی مرتبط با آرام بخشی، مانند انسداد راه هوایی، افت سطح اکسیژن خون یا اسپاسم صدا را یافته است. طناب هایی که تنفس را سخت می کند.

بیشتر بخوانید:
انواع پرکننده های دندان مورد استفاده در کودکان

متأسفانه، مشخص نیست که چه تعداد از کودکان در مطب های دندانپزشکی آرامبخش هستند و نه تعداد واقعی مشکلات. دکتر کراورو، یکی از بنیانگذاران کنسرسیوم، گفت: «آنچه در دندانپزشکی دارید، گزارش هایی از بلایا است، و این تنها چیزی است که باید از آن عبور کنیم.

 

۲. عوامل خطر برخی از کودکان به دلیل جوانی،

آناتومی یا عوامل دیگر در هنگام آرامبخشی آسیب پذیر هستند.

به عنوان مثال، لوزه های بزرگ ممکن است احتمال انسداد راه هوایی را افزایش دهند.

ارن طعم آرامبخش خوراکی را که قبل از عمل مصرف کرده بود دوست نداشت. اعتبار…جف سوئنسن برای نیویورک تایمز یک مطالعه در سال ۲۰۰۹ نشان داد که بر اساس تقریباً ۵۰۰۰۰ روش آرامبخشی/بیهوشی در ۳۷ مکان، عمدتاً بیمارستان، کودکان کمتر از ۶ سال ممکن است در معرض خطر بیشتر عوارض جانبی باشند. نویسندگان به این نتیجه رسیدند که ایمنی آرامبخش به توانایی یک پزشک برای مدیریت رویدادهای کمتر جدی بستگی دارد. هیچ مورد مرگی ثبت نشده است، اما انسداد راه هوایی تقریباً ۲۸۰۰ بار اتفاق افتاده است.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی کلیک کنید.

 

دندانپزشک کودکان در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، می گوید: «کودکان زیر ۶ سال راه هوایی کوچکتری دارند که به راحتی می توان آن را مسدود کرد. “تفاوت اندازه بسیار زیاد است” بین یک کودک ۴ ساله و یک کودک ۱۲ ساله.

او گفت: کودکان بسیار کوچک «به اندازه کودکان بزرگتر یا بزرگسالان ذخیره اکسیژن در خون خود ندارند، بنابراین بدن آنها نمی تواند کمبودهای کوتاه اکسیژن را جبران کند». تبلیغات به خواندن داستان اصلی ادامه دهید دکتر دبورا استودن پاولوویچ، مدیر برنامه دستیاری کودکان در دانشکده پزشکی دندانپزشکی دانشگاه پیتسبورگ، گفت که کودکان دارای اضافه وزن و چاق نیز شایسته توجه ویژه هستند. دندانپزشکی کوکان با آرامبخش

بیشتر بخوانید:
نحوه تمیز کردن دندان های لکه دار کودک نوپا چگونه است؟

 متخصص دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان  را از اینجا بشناسید.

او گفت که یک آرام بخش “به همان سرعتی که دارو در سلول های چربی ذخیره می شود متابولیزه نمی شود، بنابراین آنها زمان بهبودی طولانی تری دارند.”

مشخص نیست که چرا، اما یک مطالعه در سال ۲۰۰۹ نشان داد که کودکان آرام بخش با ناتوانی های رشدی سه برابر خطر کاهش سطح اکسیژن خون را دارند که می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود.

دندانپزشکی کوکان با آرامبخش1 scaled - آیا کودکان برای انجام کارهای دندانپزشکی باید آرام بخش به آنها تزریق شود؟
دکتر مریم حاجی احمدی | بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان | متخصص دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان
۳. گزینه های جایگزین را بشناسید

دکتر پل کاساماسیمو، مدیر ارشد سیاست مرکز تحقیقات آکادمی دندانپزشکی کودکان آمریکا، گفت: «آرام‌بخشی فراتر از دندان‌پزشکی معمولی است، بنابراین اولین چیزی که والدین باید بپرسند این است که آیا لازم است یا خیر.

دکتر کاساماسیمو، که کودکان را در بیمارستان کودکان سراسری در کلمبوس آرام‌بخش می‌کند، می‌گوید: برای مثال، اگر یک کودک ۳ ساله برای دندان‌های آسیای بسیار پوسیده به کانال‌های ریشه نیاز داشته باشد یا آبسه ضربان دار داشته باشد، ممکن است آرام‌بخشی لازم باشد. اما حفره های کمتر پیشرفته را می توان با مسواک زدن مایعی به نام دیامین فلوراید نقره روی قسمت های پوسیده برای جلوگیری از عفونت درمان کرد. (این ماده ممکن است نواحی پوسیده را تیره کند، اما دندان های شیری می افتند.)

دکتر هورست گفت: «آرام‌بخشی به عنوان یک درمان خط اول برای همه حفره‌ها مناسب نیست». گزینه های کم خطرتر و کم تهاجمی تر، مانند قرار دادن یک پر کردن موقت برای خرید زمان تا زمانی که کودک برای یک پر کردن مناسب بنشیند، باید مورد بحث قرار گیرد. دندانپزشکی کوکان با آرامبخش

۴. تعداد تجربه

کیفیت آموزش آرامبخشی دندانپزشکان اهمیت دارد، زیرا دندانپزشک باید بتواند کاندیدهای مناسب و داروی مناسب را انتخاب کند و بداند چگونه کودکی را که بیش از حد بی‌ارس کرده است نجات دهد.

دندانپزشکان اطفال دو یا سه سال برای یادگیری آرامبخشی آموزش می بینند لطفا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 18
  • 13
  • 75
  • 27
  • 839
  • 1,974
  • 35,285
  • 196,126
  • 117,293
  • اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269