دندانپزشکی ارتودنسی

ارتباط دندانپزشکی کودکان با ارتودنسی چیست؟

ارتباط دندانپزشکی کودکان با ارتودنسی چیست؟

دندانپزشکی ارتودنسی

به طور معمول، دندانپزشک اطفال اولین کسی است که با دندان های فرد تماس فنی دارد، بنابراین نقش او از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، دندانپزشک اطفال با برخورد با دندان های در حال رشد، دانش لازم را دارد تا خانواده – همراه با کودک – را در مورد بهترین ابزار برای پیشگیری از مشکلات آینده راهنمایی کند.

دندانپزشکی کودکان و نقش آن

دندانپزشک اطفال دندانپزشکی با آموزش فنی و علمی است که او را قادر می سازد تا با مشارکت والدین یا قیم مشکلات دهان و دندان از نوزادان تا نوجوانان را تشخیص، پیشگیری، درمان و کنترل کند. از این نظر، مشهودترین اسناد دندانپزشک اطفال را می توان به اختصار فهرست کرد:

– ارائه راهنمایی به والدین / سرپرستان در مورد بهداشت دهان و دندان کودکان خردسال.

– آگاهی و آموزش عادات خوب دندانپزشکی به کودکان خردسال؛.

– تشخیص انحرافات احتمالی با عواقب بر روی ساختارهای دندانی.

– شناسایی عوامل خطر و توسعه راهبردهای پیشگیرانه؛

– ارجاع بیمار به خدمات تخصصی دندانپزشکی مناسب با توجه به مشکلی که نیاز به درمان دارد.

اولین مراجعه به دندانپزشک حول و حوش ظاهر اولین دندان های کودک توصیه می شود. اگر چه ممکن است به نظر زودهنگام و غیر ضروری به نظر برسد که فرزندتان را برای معاینه ببرید، بنابراین هر بار این امکان وجود دارد که در دراز مدت در هزینه ها و دردسرها صرفه جویی کند.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه دندانپزشکی ارتودنسی می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

بیشتر بخوانید:
چه عواملی سبب پوسیدگی دندان بعد از ارتونسی می شود ؟

مواردی وجود دارد که در آن دندان‌های شیردوشی از سنین پایین بی‌نظمی‌های قابل مشاهده را نشان می‌دهند که می‌تواند و اغلب نشانه‌ای از عیوب آینده است که ممکن است در دندان‌ها رخ دهد.

بنابراین، اغلب لازم است هم دندانپزشک اطفال و هم متخصص ارتودنسی داشته باشید، زیرا راه های متعددی برای تشخیص و اصلاح عیوب در اوایل دوران کودکی وجود دارد. این به این دلیل است که تشکیل استخوان و دندان هنوز در حال پیشرفت است و در نتیجه به راحتی می توان آن را تغییر داد.

از این طریق می‌توان به اصلی‌ترین روش ارتباط ارتودنسی و دندانپزشکی اشاره کرد: پیشگیری از مشکلات احتمالی آینده در کودکان.

مراقبت از کودکان باید به روشی متفاوت از بزرگسالان انجام شود، معمولاً لازم است دندانپزشک کمی بازیگوش تر باشد تا بیماران را به اندازه کافی برای انجام این عمل آرام کند.

دندانپزشکی ارتودنسی1 scaled - ارتباط دندانپزشکی کودکان با ارتودنسی چیست؟
دندانپزشکی ارتودنسی

دندانپزشکی و ارتودنسی با هم کار می کنند؟

ادنتوپدیاتریک، همراه با ارتوپدی، کارهای تکمیلی را با هم انجام می دهند تا از مشکلات دندانی آینده برای جوانان در دوران کودکی جلوگیری کنند.

نقش دندانپزشکی کودکان در مرحله دندان شیری شروع می شود، زیرا در این زمان می توانیم تغییرات عملکردی مانند کراس و اپن بایت را شناسایی کنیم. برخی از راه حل ها شامل سایش دندان بدون درد یا افزودن رزین دندان است. اینها جایگزین های درمانی برای کودکان ۲ تا ۵ ساله هستند.

هنگامی که تغییر در اکلوژن وجود دارد، انتظار همیشه بدترین گزینه است و همانطور که در ادامه خواهیم دید، ارتودنسی رهگیری به دندانپزشک اطفال در درمان مناسب کمک خواهد کرد. تصمیم‌گیری نادرست در این مرحله تشخیصی می‌تواند به‌طور غیر ضروری هزینه درمان اصلاحی را در دوران کودکی یا نوجوانی بعداً پیچیده و افزایش دهد.

تشخیص مال اکلوژن در صلاحیت انحصاری دندانپزشک اطفال است و شامل معاینه بالینی کامل کودک است. علاوه بر این، ارزیابی تاریخچه بیمار، تشخیص با تصاویر و تجزیه و تحلیل چندین مدل مطالعه به تدوین یک برنامه آموزشی خوب کمک می کند. در طول فاز دندانی مختلط، نقش ارتودنتیست بیشتر ظاهر می شود. در مواردی که با شروع رویش دندان‌های دائمی نیاز به درمان مشاهده می‌شود، دستگاه‌های متحرک نشان داده می‌شوند، اگرچه استفاده از دستگاه‌های ثابت از سن ۸ یا ۹ سالگی به طور فزاینده‌ای پذیرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید:
هنگامی که کودکمان به عفونت دندان مبتلا باشد چه باید بکنیم؟

آیا می خواهید به محصولات تخصصی دندانپزشکی کودکان دسترسی بیشتری داشته باشید؟ وب سایت ما طیف گسترده ای از محصولات را ارائه می دهد.

پیشنهاد مطالعه: داشتن یک بایت متعادل برای سلامت دهان ضروری است
دندانپزشکی ارتودنسی scaled - ارتباط دندانپزشکی کودکان با ارتودنسی چیست؟
دندانپزشکی ارتودنسی

ارتودنسی کودکان و نقش آن در کنار دندانپزشکی کودکان

درمان ارتودنسی در کودکان خردسال به عنوان ارتودنسی پیشگیرانه شناخته می شود و می توان آن را در کودکان ۶ یا ۷ ساله شروع کرد. در آن سن، دندان ها در حال رشد هستند و استخوان فک هنوز در حال رشد است، بنابراین درمان برخی از مشکلات آسان تر است.

لزوماً تمام مشکلاتی که توسط دندانپزشک اطفال مشاهده می شود نباید با ارتودنسی پیشگیرانه درمان شوند. دو مشکلی که نیاز به مداخله اولیه دارند، کراس بایت و اوربایت هستند. نیش متقاطع می تواند باعث رشد نامنظم فک شود. «دندان‌های بیرون زده» روی گزش‌ها می‌توانند راحت‌تر شکسته شوند، یعنی تیم پزشکی می‌تواند آن‌ها را ارزیابی کند تا شدت واقعی مشکلات را درک کند و در درازمدت چگونه خواهد بود.

علاوه بر ارتودنسی پیشگیرانه، ارتودنسی رهگیری نیز به طور فعال توسط دندانپزشکی کودکان برای اصلاح مشکلات انسداد موجود اما شناسایی شده در مراحل اولیه در تلاش برای جلوگیری از رشد نادرست جمجمه-صورتی در بزرگسالان عمل می کند.

ارتودنسی interceptive اغلب مرحله اول است. ممکن است مانع از نیاز به سایر درمان های ارتودنسی در سال های بعدی نشود، اما ممکن است پیچیدگی این مرحله دوم درمان را به حداقل برساند. مرحله دوم زمانی شروع می شود که تمام دندان های دائمی در سنین ۱۲ تا ۱۴ سالگی ظاهر شوند. مرحله دوم مدت زمان کوتاه تری خواهد داشت، زیرا اصلاحات کوچک تری باید انجام شود. در این مرحله مشکلات رشد اسکلتی اصلاح می شود.

بیشتر بخوانید:
برطرف کردن ترس کودکان برای دندان پزشکی

درمان زودهنگام ارتودنسی می تواند از مشکلات جدی رشد جلوگیری کند و می تواند درمان را کوتاه تر و کمتر کند.

برای درمان ارتودنسی کودکان و نوجوانان استفاده از ابزار مناسب برای این امر ضروری است.

چگونه از این در کلینیک خود استفاده کنید؟

هدف این مقاله اساساً نشان دادن این است که وفاداری یک بیمار می تواند از دوران کودکی رخ دهد. کار دندانپزشک کودکان و متخصصین ارتودنسی در دوران کودکی برای آموزش خوب دندانپزشکی افراد بسیار مهم است. بیشتر و بیشتر والدین از این موضوع آگاه هستند و بنابراین، بیان کلینیک های دندانپزشکی برای ارائه این نوع خدمات بسیار مهم است.

قابل درک نیست، اما تعداد کلینیک های دندانپزشکی متخصص در درمان کودکان هر روز در حال افزایش است و این نشان می دهد که فرصت و فضا برای کلینیک ها وجود دارد تا خدمات خود را در آن شعبه گسترش دهند.

بنابراین، اولین قدم این خواهد بود که به دنبال متخصصان مورد اعتماد و اضافه کردن آنها به تیم باشید. علاوه بر این، بیماران در کلینیک اولین گام خوبی برای آن مراقبت عمومی خانواده هستند و در نتیجه شروع به مراقبت کامل از بیماران خود می کنند و باعث رضایت زیاد می شوند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 9
  • 7
  • 59
  • 34
  • 361
  • 2,113
  • 39,802
  • 183,179
  • 112,582
  • آذر ۱۲, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست