متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

تسکین دهنده ایمنی درد دندان و نیازهای حسی در نوزادان و کودکان بزرگتر چیست؟

متخصص دندانپزشکی کودکان | دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

مدت زمان مطالعه: ۱۲ دقیقه

دندان درآوردن طبیعی است اما ممکن است یک تجربه دردناک برای نوزادان و کودکان نوپا باشد. اغلب اوقات ، والدین و مراقبان خوش فکر که می خواهند درد کودک را تسکین دهند ، به داروها و محصولاتی روی می آورند که می توانند مضر باشند. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

تسکین لثه کودکان با داروهای تجویز شده یا بدون نسخه (OTC) …

داروهای هومیوپاتی یا جواهرات دندان درآوردن که برای تسکین درد دندان درآوردن به بازار عرضه می شود ، گزینه های خوبی به نظر می رسد. اما این محصولات می توانند خطرناک باشند و منجر به آسیب جدی یا حتی مرگ شوند. این مورد در مورد کودکان بزرگتر با نیازهای ویژه که ممکن است از جواهرات دندان درآوردن برای تحریک حسی استفاده کنند نیز صدق می کند.

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) روش های جایگزینی را برای درمان درد دندان درآوردن از جمله مالش لثه نوزادان با انگشت تمیز یا تهیه حلقه دندان درآوردن از لاستیک سفت برای جویدن توصیه می کند. برای کودکانی که نیاز به تحریک حسی دارند ، والدین و مراقبان باید در مورد گزینه های ایمن با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کودک خود صحبت کنند.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم.drmaryamhajiahmadi.com

به طور متوسط ، کودکان در حدود ۴ تا ۷ ماه شروع به دندان درآوردن می کنند و در ۳ سالگی مجموعاً ۲۰ دندان شیری دارند. طبق AAP ، علائم گاه به دندان درآوردن شامل تحریک پذیری خفیف ، تب در سطح پایین ، ریزش آب و تمایل است. سخت چیزی را جویدن.

بیشتر بخوانید:
روش های از بین بردن حفره های دندانی چیست؟
drmaryamhajiahmadi21 - تسکین دهنده ایمنی درد دندان و نیازهای حسی در نوزادان و کودکان بزرگتر چیست؟
متخصص دندانپزشکی کودکان

خطرات دستبند ، گردنبند و سایر جواهرات دندان درآوردن

جواهرات دندان درآوردن شامل گردنبند ، دستبند و سایر جواهرات پوشیده شده توسط بزرگسالان یا کودکان است که توسط والدین و مراقبان استفاده می شود و برای تسکین درد دندان درآوردن نوزاد به بازار عرضه می شود.

همچنین ممکن است برای استفاده توسط افراد با نیازهای خاص مانند اوتیسم یا اختلال بیش فعالی با کمبود توجه به بازار عرضه شود تا تحریک حسی یا هدایت مجدد جویدن لباس ها یا اعضای بدن را فراهم کند.  در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم.drmaryamhajiahmadi.com

مهره های جواهرات ممکن است با مواد مختلفی مانند کهربا ، چوب ، سنگ مرمر یا سیلیکون ساخته شوند. جواهراتی که برای دندان درآوردن به بازار عرضه می شود ، همان حلقه های دندان درآوردن یا دندان درآوردن نیست که از پلاستیک سخت یا لاستیک ساخته شده و توسط یک بزرگسال یا کودک قابل پوشیدن نیست.

استفاده از جواهرات موجود در بازار برای تسکین دردهای دندان مانند خفگی ، خفگی ، آسیب به دهان و عفونت خطرات جدی در پی دارد. نگرانی های دیگر شامل آسیب احتمالی به دهان یا عفونت در صورتی است که یک قطعه از جواهرات لثه کودک را تحریک یا سوراخ کند. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم.drmaryamhajiahmadi.com

drmaryamhajiahmadi22 - تسکین دهنده ایمنی درد دندان و نیازهای حسی در نوزادان و کودکان بزرگتر چیست؟
متخصص دندانپزشکی کودکان

کرم ها و ژل های دندان درآوردن نیز خطراتی دارند

همچنین ممکن است والدین و مراقبان مراقب باشند. که با مالیدن داروهای بی حس کننده روی لثه های کودک ، کودک دندان درآوردن را تسکین دهند. اما سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نسبت به استفاده از هر نوع داروی موضعی برای درمان درد دندان درآوردن در کودکان. از جمله کرم ها و ژل های تجویز شده یا OTC ، یا قرص های دندان درآوردن هومیوپاتی هشدار می دهد. آنها هیچ سود و منفی ندارند و با خطر جدی همراه هستند.

بیشتر بخوانید:
پوسیدگی دندان در ارتودنسی کودکان

بنزوکائین – بی حس کننده موضعی – ماده موثری در چندین محصول مراقبت از بهداشت دهان و دندان OTC مانند Anbesol ، Baby Orajel ، Cepacol ، Chloraseptic ، Hurricaine . Orabase ، Orajel و Topex است. این محصولات نباید برای دندان درآوردن استفاده شوند زیرا می توانند خطرناک باشند و مفید نیستند. زیرا در عرض چند دقیقه از دهان کودک شسته می شوند. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم.drmaryamhajiahmadi.com

استفاده از ژل های بنزوکائین ، اسپری ها ، پمادها ، محلول ها و قرص های لوزی برای درد دهان و لثه می تواند. منجر به یک بیماری جدی – و گاه کشنده – به نام متهموگلوبینمی شود. که در آن ظرفیت حمل اکسیژن گلبول های قرمز بسیار کاهش می یابد.

محصولات دارویی مراقبت از بهداشت دهان و دندان بنزوکائین با نسخه و همچنین در بزرگسالان بسیار استفاده می شود.

پزشکان و دندانپزشکان غالباً از اسپریهای حاوی بنزوکائین برای بی حس کردن غشای مخاطی دهان و گلو یا سرکوب رفلکس گگ در طی اقدامات پزشکی و جراحی ، مانند اکوکاردیوگرام ترانس مری ، آندوسکوپی ، لوله گذاری و جایگزینی لوله تغذیه استفاده می کنند. اما اسپری های بنزوکائین برای این مصارف مورد تایید FDA نیستند.

با متخصص بهداشت خود در مورد استفاده از بنزوکائین و سایر داروهای بیهوشی محلی صحبت کنید ، به خصوص اگر بیماری قلبی دارید. پیر هستند سیگاری هستند یا مشکلات تنفسی مانند آسم ، برونشیت یا آمفیزم داشته باشید. این شرایط شما را در معرض خطر بیشتری برای عوارض مربوط به متهموگلوبینمی قرار می دهد.

بیشتر بخوانید:
عوارض و خطرات گاز گرفتن لب در کودکان

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم.drmaryamhajiahmadi.com

drmaryamhajiahmadi24 - تسکین دهنده ایمنی درد دندان و نیازهای حسی در نوزادان و کودکان بزرگتر چیست؟

کاری که می توانید برای تسکین درد دندان درآوردن انجام دهید

اگر لثه های کودک شما متورم و حساس است ، به آرامی با انگشت لثه ها را مالش دهید یا ماساژ دهید ، یا یک حلقه دندان درآوردن از لاستیک سفت به کودک بدهید تا جوید. اطمینان حاصل کنید که حلقه دندان درآوردن یخ زده نیست. اگر این جسم خیلی سخت باشد ، می تواند به لثه کودک شما آسیب برساند. والدین باید بر فرزندان خود نظارت کنند تا به طور تصادفی حلقه دندان درآوردن را خفه نکنند.

والدین و مراقبان کودکانی که نیازهای ویژه ای دارند و ممکن است به تحریک حسی نیاز داشته باشند ، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کودک خود در مورد گزینه های ایمن و روش درمانی صحبت کنند. جواهراتی که برای تسکین درد دندان درآوردن و تحریک حسی به بازار عرضه می شود می تواند منجر به صدمات جدی از جمله خفگی و خفگی شود.

FDA همچنان از نزدیک استفاده از جواهرات دندان درآوردن و سایر محصولات تسکین دهنده درد دندان را کنترل می کند و در حال ارزیابی است که آیا اقدامات دیگری برای مقابله با خطرات مرتبط با این محصولات ضروری است ، به عنوان بخشی از تعهد خود برای محافظت از سلامت عمومی – به ویژه هنگامی که صحبت از سلامت و ایمنی کودکان.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان متخصص دندانپزشکی کودکان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم.drmaryamhajiahmadi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 9
  • 8
  • 39
  • 25
  • 377
  • 1,943
  • 39,770
  • 183,488
  • 112,768
  • آذر ۱۷, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست