ترمیم دندان ترک خورده

۵ روش دندانپزشکی برای ترمیم دندان ترک خورده یا شکسته چیست؟

۵ روش دندانپزشکی برای ترمیم دندان ترک خورده یا شکسته چیست؟

ترمیم دندان ترک خورده

آیا تا به حال دندان ترک خورده یا شکسته را تجربه کرده اید؟ هر زمان که با این مشکلات رایج دندانی سر و کار دارید، مهم است که فوراً به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر این کار را نکنید، ممکن است در آینده با عوارض دندانی پرهزینه و دردناک تری روبرو شوید.

خوشبختانه راه های مختلفی برای ترمیم دندان ترک خورده یا شکسته وجود دارد.

بیایید به ۵ روش دندانپزشکی مورد استفاده برای رفع این مشکل رایج دندانی نگاهی بیندازیم:

پر کردن یا باندینگ

اگر دندان شما فقط به یک ترمیم کوچک نیاز دارد، دندانپزشک معمولاً از پر کردن استفاده می کند. از سوی دیگر، اگر هنگام لبخند زدن دندانی بریده یا شکسته دیده شود، دندانپزشک معمولاً خدماتی به نام باندینگ ارائه می دهد.

باندینگ یک روش دندانپزشکی سریع و بدون درد است که نیازی به بی حس کردن دندان ها ندارد. برای شروع فرآیند باندینگ، ابتدا دندانپزشک سطح دندان را با ژل یا مایع اچ می کند. این کار برای خشن شدن سطح به منظور چسبندگی مواد باند انجام می شود. سپس دندانپزشک قبل از استفاده از رزین همرنگ دندان، یک چسب به دندان اضافه می کند.

پس از اعمال، متخصص مواد باندینگ را طوری شکل می دهد که شبیه دندان طبیعی باشد. در نهایت، دندانپزشک مواد را با نور ماوراء بنفش سخت می کند.

روش های پرکردن و باندینگ در سراسر جهان بسیار رایج است. این خدمات بدون درد، موثر و بسیار سریع انجام می شود. اگر با دندان ترک خورده یا شکسته سر و کار دارید، شایسته است با یک دندانپزشک قابل اعتماد و ماهر کار کنید.

بیشتر بخوانید:
رایج ترین سن برای درمان ریشه چیست؟

اگر این عارضه دندانی را تجربه می کنید، مهم است که سریع عمل کنید. در اینجا در مطب دکتر مریم حاجی احمدی ، ما خوشحالیم که خدمات دندانپزشکی بی نظیری را ارائه می دهیم. برای تعیین وقت ملاقات برای ترمیم دندان ترک خورده یا شکسته خود، همین امروز با ما تماس بگیرید.

ترمیم دندان ترک خورده1 scaled - 5 روش دندانپزشکی برای ترمیم دندان ترک خورده یا شکسته چیست؟
ترمیم دندان ترک خورده

روکش ها

ونیرها اغلب برای ترمیم دندان های ترک خورده یا شکسته به خصوص در جلوی دهان استفاده می شوند. این روش می تواند منجر به داشتن دندان هایی سفید و سالم شود. روکش دندان که از کامپوزیت پرسلن یا رزین همرنگ دندان ساخته شده است، شامل ماده نازکی است که روی جلوی دندان اعمال می شود. برای پر کردن قسمت ترک خورده یا شکسته دندان، پرسلن یا رزین در این نواحی ضخیم تر است.

برای شروع این فرآیند، دندانپزشک ابتدا یک لایه بسیار نازک از مینای دندان را از سطح جلوی دندان جدا می کند. سپس دندانپزشک از دندان اثر می گذارد، سپس آن را برای طراحی و تولید روکش به آزمایشگاه می فرستد. پس از حدود یک یا دو هفته، روکش باید آماده استفاده باشد.

برای افزودن روکش به دندان شما، دندانپزشک سطح دندان را با مایع مخصوص اچ می کند. سپس متخصص سیمان دندانی را قبل از استفاده از روکش روی دندان آسیب دیده به آن اضافه می کند. هنگامی که در محل قرار می گیرد، دندانپزشک از یک دستگاه نورپردازی ویژه استفاده می کند که مواد شیمیایی موجود در سیمان دندان را فعال می کند و به سرعت مواد را سخت می کند.

بیشتر بخوانید:
اینویزیلاین برای کودکان - دکتر مریم حاجی احمدی

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان را با ما تجربه کنید.

تاج یا کلاه

هنگامی که یک تکه بزرگ از دندان شکسته می شود یا پوسیدگی قابل توجهی وجود دارد، ممکن است از روکش یا کلاهک برای پوشاندن دندان برای محافظت از آن استفاده شود. این روش با ساییدن بخشی از دندان آسیب دیده، سپس پوشاندن آن با تاج یا کلاه دندانی شکل آغاز می شود. این برای محافظت از دندان در برابر هر گونه عارضه بیشتر است و همچنین ظاهر آن را تقویت می کند.

وقتی صحبت از مواد تاج به میان می آید، گزینه های زیادی وجود دارد. اکثر دندانپزشکان روکش های دائمی ساخته شده از فلز، چینی ذوب شده به فلز، تمام سرامیک یا تمام رزین تهیه می کنند. از آنجایی که این مواد دارای مزایای متفاوتی هستند، با دندانپزشک خود در مورد بهترین گزینه برای نیازهای خود صحبت کنید. با این حال، اگر می خواهید بادوام ترین مواد را داشته باشید، تاج های تمام فلزی بهترین گزینه برای شما هستند. با این حال، اگر می خواهید بیشترین شباهت را به دندان طبیعی داشته باشید، روکش های چینی یا رزین گزینه های فوق العاده ای هستند.

ترمیم دندان ترک خورده2 scaled - 5 روش دندانپزشکی برای ترمیم دندان ترک خورده یا شکسته چیست؟
ترمیم دندان ترک خورده

درمان ریشه

تمام دندان های ما از مینای دندان تشکیل شده است که پالپ را می پوشاند. این مرکز یک دندان است که در آن می توانید اعصاب و رگ های خونی را پیدا کنید. اگر دندان شکسته یا ترک زیادی داشته باشد، این پالپ می تواند نمایان شود که به راحتی می تواند منجر به عفونت در این ناحیه شود. اگر دندانی دارید که بسیار حساس یا دردناک است، ممکن است با پالپ بیمار یا آسیب دیده سروکار داشته باشید.

بیشتر بخوانید:
چگونه درد دندان درآوردن در نوزادان را کاهش دهیم؟

اگر این پالپ عفونی از طریق درمان ریشه خارج نشود، دندان ممکن است عفونی شود که می تواند منجر به کشیدن دندان شود. درمان ریشه شامل از بین بردن پالپ مرده دندان، تمیز کردن کانال ریشه و سپس مهر و موم کردن ناحیه بسته است.

در حالی که بسیاری از دندانپزشکان درمان ریشه را انجام می دهند، اما این درمان ها توسط متخصصانی به نام اندودنتیست نیز انجام می شود. اگر به دنبال یک دندانپزشک قابل اعتماد برای مراقبت از این روش دندانپزشکی ضروری هستید، همین امروز با مطب دکتر مریم حاجی احمدی تماس بگیرید!

ایمپلنت دندان

هنگامی که یک دندان به شدت شکسته یا ترک قابل توجهی دارد، ایمپلنت دندان ممکن است بهترین روش باشد. این شامل کشیدن دندان باقی مانده، قرار دادن یک دستگاه دندانی در ریشه، سپس پوشاندن دندان با روکشی شبیه دندان طبیعی است. در واقع، این تاج ها نه تنها شبیه یک دندان واقعی به نظر می رسند، بلکه مانند یک دندان نیز عمل می کنند. با گذشت زمان، ایمپلنت دندانی به استخوان فک شما جوش می‌خورد و به ماندگاری قوی و طولانی‌مدت منجر می‌شود.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269