بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

بهترین خمیر دندان برای کودکان چیست؟

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان | دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

مدت زمان مطالعه:۱۰ دقیقه

انتخاب بهترین خمیر دندان برای کودکان

نخ دندان کشیدن یک بار در روز و مسواک زدن دو بار در روز عادت های بسیار مهمی برای دفع پوسیدگی دندان کودکان و بیماری های لثه است. اکثر والدین ایده خوبی در مورد بهداشت عمومی دهان و دندان دارند. با این حال سوالات زیادی در مورد خمیر دندان وجود دارد. بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را با مجموعه ی ما بشناسید با کادری مجرب و بیش از۱۵ سال سابقه کاری.

قرار ملاقات با یکی از دندانپزشکان سرگرم کننده و دوستانه ما در مطب دکتر مریم حاجی احمدی در دندانپزشکی کودکان و نوجوانان!  drmaryamhajiahmadi.com

چه زمانی نوزادان باید از خمیر دندان استفاده کنند؟

اولین چیزها ، شما می توانید دهان کودک را از همان بدو تولد با پاک کردن لثه های آنها با یک پارچه نرم یا یک قطعه گاز مرطوب . شروع به تمیز کردن دهان کنید. شما باید مسواک زدن دندان های کودک را به محض ظهور اولین دندان آنها شروع کنید. از یک مسواک کوچک ، نرم و به اندازه نوزاد و بله ، یک لکه کوچک از خمیر دندان به اندازه یک دانه برنج استفاده کنید. والدین غالباً نگران استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید برای نوزادان هستند. اما توصیه می شود به محض تهیه اولین دندان. بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را با مجموعه ی ما بشناسید با کادری مجرب و بیش از۱۵ سال سابقه کاری.

drmaryamhajiahmadi59 300x144 - بهترین خمیر دندان برای کودکان چیست؟
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

فلوراید ، در دوز مناسب ، برای نوزادان کاملاً بی خطر است.

این ماده معدنی طبیعی است که دندان ها را تقویت می کند. از مینای دندان در برابر اسیدهای ایجاد کننده حفره موجود در پلاک محافظت می کند. و همچنین به از بین بردن برخی از باکتری های بد دهان کمک می کند. در حالی که خمیر دندانهای بدون فلوراید برای نوزادان وجود دارد که به نوزادان بسیار کوچکی به بازار عرضه می شود.

انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند که از خمیر دندانهای حاوی فلوراید معمولی به میزان بسیار کم استفاده کنید. آنها متذکر می شوند که معرفی زود هنگام فلوراید فوایدی دارد زیرا حدود ۲۵٪ از کودکان قبل از شروع مهد کودک حفره داشته اند. با توجه به اینکه پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری مزمن در دوران کودکی است. اقدامات پیشگیرانه مانند استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید ضروری است.

بیشتر بخوانید:
آشنایی با سلول های بنیادی دندان های شیری

بچه ها چقدر باید از خمیر دندان استفاده کنند؟

شاید در اخبار دیده باشید که CDC اخیراً گزارش داده است که ۴۰٪ از کودکان بیش از حد از خمیر دندان استفاده می کنند. در حالی که فلوراید برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ضروری است. اما مقادیر بیش از حد زمانی که دندان هنوز در حال رشد است می تواند منجر به فلوروز شود. فلوروز خفیف باعث لکه های سفید روی دندان در هنگام رویش می شود ، در حالی که فلوروز شدیدتر باعث ایجاد حفره و تغییر رنگ قهوه ای تیره می شود. از آنجا که نوزادان و بچه های کوچک نمی دانند. چگونه خمیر دندان را بیرون بریزند ، در دهان آنها باقی می ماند که می تواند مشکل را تشدید کند.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را با مجموعه ی ما بشناسید با کادری مجرب و بیش از۱۵ سال سابقه کاری.

بنابراین ، والدین چه کاری باید انجام دهند؟ استفاده از مقدار صحیح خمیر دندان اطمینان حاصل می کند. که لبخند کودک کوچک شما از پوسیدگی دندان محافظت می کند و فلوراید زیادی دریافت نمی کند.

drmaryamhajiahmadi60 300x144 - بهترین خمیر دندان برای کودکان چیست؟
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

در اینجا دستورالعمل هایی در مورد استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید برای کودکان ارائه شده است:

بچه های متولد شده تا سه سال -از یک لکه کوچک (به اندازه یک دانه یا برنج) استفاده کنید.
بچه های سه ساله و بالاتر – از مقداری به اندازه نخود استفاده کنید.
نوزادان و بچه ها باید دندان خود را دو بار در روز با خمیر دندان مسواک بزنند.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را با مجموعه ی ما بشناسید با کادری مجرب و بیش از۱۵ سال سابقه کاری.

بیشتر بخوانید:
رعايت بهداشت دهان کودکان

والدین می خواهند دندان های نوزادان و کودکان نوپا را برای آنها مسواک بزنند و بر کودکان نوپا ، کودکان پیش دبستانی و کودکان در مدارس نظارت کنند. تا زمانی که آنها تکنیک خوبی را بسازند و مطمئن شوید که آنها خمیر دندان را بیرون می اندازند. در حقیقت ، به محض توانایی ، از بچه ها بخواهید که خمیر دندان اضافی را در مسواک زدن تف کنند. بعد از مسواک زدن. وقتی بچه ها به سن نوجوانی می رسند. هنوز به یک تن خمیر دندان حاوی فلوراید احتیاج ندارند. یک روبان نازک روی سر مسواک کافی است.

اگر نگران هستید که kiddo شما مقدار زیادی یا کم فلوراید دریافت می کند. با دندانپزشک کودکان خود صحبت کنید. ما می توانیم میزان مصرف آنها را ارزیابی کنیم و به شما راهنمایی کنیم.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را با مجموعه ی ما بشناسید با کادری مجرب و بیش از۱۵ سال سابقه کاری.

قرار ملاقات با یکی از دندانپزشکان سرگرم کننده و دوستانه ما در مطب دکتر مریم حاجی احمدی در دندانپزشکی کودکان و نوجوانان!  drmaryamhajiahmadi.com

بهترین خمیر دندان برای کودکان چیست؟

بهترین خمیر دندان بچه ها خمیردندان است که روی آن بسته مهر و موم پذیرش ADA باشد. این بدان معنی است که آزمایشات بالینی یا آزمایشگاهی بر روی محصول انجام شده. و خمیر دندان ایمن و م effectiveثر شناخته شده است. فراتر از آن ، اطمینان حاصل کنید که حاوی فلوراید است. و به خاطر داشته باشید که طعم های مناسب بچه ها نیز صدمه ای نمی زند. وقتی بچه ها طعم خمیر دندان را دوست دارند ، به احتمال زیاد می خواهند دندان هایشان را مسواک بزنند.

اینها برخی از بهترین خمیردندان ها برای کودکان است که ما در دفتر ما توصیه می کنیم (همه مورد تأیید ADA هستند):

خمیر دندان Tom’s of Maine Natural Anti-Cavity Kid’s – این خمیر دندان حاوی فلوراید است اما هیچ نوع طعم دهنده ، شیرین کننده و نگهدارنده مصنوعی ندارد. عطر و طعم Silly Strawberry در بین جمعیت بسیار کوچک ، واقعاً مورد پسند جمعیت است!

بیشتر بخوانید:
آنچه والدین باید در مورد آسیب به دندان نوزاد بدانند؟

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را با مجموعه ی ما بشناسید با کادری مجرب و بیش از۱۵ سال سابقه کاری.

خمیر دندان Aquafresh® Bubble Mint – با این خمیردندان از محافظت در برابر حفره و طعم عالی برخوردار می شوید. یکی از دلایلی که ما آن را در بین بهترین خمیردندان ها برای کودکان می دانیم ، سایش کم است ، بنابراین حتی اگر بچه هایی که یاد می گیرند مسواک بزنند فشار زیادی وارد کنند ، دندان های آنها ایمن خواهد بود.

طعم میوه Colgate ® Kids ’Mild Bubble Fruit – این خمیر دندان Colgate برای کودکان نوپا ، نوزادان و کودکان ملایم ، فاقد شکر ، با حفره ها مبارزه می کند و عطر و طعم مطبوعی دارد. می توانید آن را با نویسه های مختلف روی بسته بندی مانند Minions یا Trolls دریافت کنید. کودکان شش ساله و بالاتر ممکن است خمیر دندان Colgate Kids 2in1 را ترجیح دهند ، که ترکیبی از یک خمیر دندان و دهانشویه در یک فرمول است.

خمیر دندان Crest® Kids ’Cavity Protection – این خمیردندان های ملایم و مینای دندان برای کودکان خوشمزه هستند و از دندان های کوچک در برابر حفره ها محافظت می کنند. نسخه های Frozen ، داستان اسباب بازی ، میکی موس و موارد دیگر را می توانید پیدا کنید.

گذشته از نخ دندان ، مسواک زدن و استفاده صحیح از خمیر دندانهای حاوی فلوراید برای بچه ها ، یکی دیگر از راه های مهم برای سالم نگه داشتن لبخندهای کوچک ، مراجعه منظم به دندانپزشک است! قرار ملاقات با یکی از دندانپزشکان سرگرم کننده و دوستانه ما در مطب دکتر مریم حاجی احمدی در دندانپزشکی کودکان و نوجوانان!  drmaryamhajiahmadi.com

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را با مجموعه ی ما بشناسید با کادری مجرب و بیش از۱۵ سال سابقه کاری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 24
  • 10
  • 50
  • 33
  • 362
  • 2,241
  • 42,672
  • 178,476
  • 109,803
  • شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست