فیشور سیلانت دندان کودکان

آیا محافظت از سیلانت دندان تاثیر دارد؟

آیا محافظت از سیلانت دندان تاثیر دارد؟ آیا خوب است؟

فیشور سیلانت دندان کودکان

سیلانت های دندانی می توانند سالها از ایجاد حفره در کودکان و بزرگسالان جلوگیری کنند ، اما آیا ارزش هزینه و خطرات احتمالی را دارند؟ مسواک زدن دندان ها مهم است ، اما سیلانت دندان ممکن است بهترین راه برای جلوگیری از پوسیدگی کودکان باشد.

یک منبع معتبر از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) مزایای این روش نسبتاً ساده و ارزان در کودکان را اعلام کرده است. سیلانت های دندان یک لایه نازک است که روی دندان ها نقاشی می شود تا از حفره ها محافظت شود. این روش بدون درد می تواند ۳۰ تا ۶۰ دلار برای هر دندان باشد ، اگرچه برخی بیمه ها یا برنامه های تخفیف می توانند این هزینه را کاهش دهند.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه فیشور سیلانت دندان کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

اشلی گریل ، متخصص بهداشت دندان در نیویورک ، به Healthline می گوید: “با توجه به این که کمتر از نیمی از کودکان آنها را دارند ، می گویم [روند سیلانت های دندانی] هنوز طرفدار دارد.” سیلانت های دندان ایمن و م effectiveثر هستند و بیش از ۴۰ سال است که ایمن و موثر هستند. “

آنچه تحقیقات نشان می دهد:

در گزارش CDC آمده است که سیلانت های دندانی به مدت دو سال پس از استفاده از ۸۰ درصد حفره ها جلوگیری می کند. آنها همچنین به محافظت در برابر ۵۰ درصد حفره ها تا چهار سال ادامه می دهند. طبق CDC ، سیلانت ها می توانند تا ده سال در دهان نگهداری شوند.

حدود ۴۳ درصد از کودکان ۶ تا ۱۱ ساله سیلانت دندان دارند. کودکان خانواده های کم درآمد ۲۰ درصد کمتر از کودکان خانواده های دارای درآمد بالا مهر و موم می کنند. کودکان در سنین مدرسه بدون سیلانت تقریباً سه برابر بیشتر از کودکان دارای سیلانت دارای حفره هستند.

بیشتر بخوانید:
فیشور سیلانت چیست و فواید آن برای کودکان چیست؟

CDC گزارش داد که استفاده از سیلانت در برنامه های مدرسه ای برای نزدیک به ۷ میلیون کودک از خانواده های کم درآمد که فاقد آنها هستند می تواند تا ۳۰۰ میلیون دلار در هزینه های درمان دندان پس انداز کند. سیلانت ها باید در بازدیدهای منظم مراقبت تحت نظارت و نگهداری قرار گیرند تا از فرسودگی آنها اطمینان حاصل شود.

آنها از نظر فنی نسبت به جایی که قرار می‌گیرند حساس هستند، بنابراین تمرین‌کنندگانی که آنها را به درستی به کار نمی‌برند ممکن است بهترین میزان موفقیت را نداشته باشند.

گریل خاطرنشان کرد که کودکان می توانند زمان از دست دادن مدرسه را به دلیل پوسیدگی دندان گزارش کنند، زیرا می تواند در خواب، غذا خوردن و سایر فعالیت های منظم اختلال ایجاد کند.

12 - آیا محافظت از سیلانت دندان تاثیر دارد؟
فیشور سیلانت دندان کودکان

سیلانت ها علاوه بر جلوگیری از ایجاد حفره ، می توانند از سالم ماندن دندان ها اطمینان حاصل کنند.

“هنگامی که یک دندان حفر و پر می شود ، ترمیم یا کشیده می شود ، ساختار طبیعی به خطر می افتد. نگهداری از دندان یا ایمپلنت ترمیم شده مادام العمر است. “

گریل گفت که برخی از معایب یا مشکلات احتمالی درزگیرها وجود دارد. در صورت سقوط ، تراشه شدن یا فرسودگی ممکن است نیاز به استفاده مجدد از آنها باشد. در عوض ، مواد اضافی ممکن است نیاز به سوراخکاری یا حذف با ترازو داشته باشند.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه فیشور سیلانت دندان کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

پیشنهاد مطالعه: چند نکته مفید که به شما کمک می کند بهترین دندانپزشک کودک را انتخاب کنید؟
گریل گفت: “من نگرانی محیطی در مورد استروژن های مصنوعی مانند بیسفنول A (BPA) را درک می کنم.

او گفت که سطح BPA بزاق از قرار گرفتن در معرض BPA سه ساعت پس از عمل به اوج خود می رسد و در عرض ۲۴ ساعت به سطح اولیه باز می گردد. گریل افزود که سطح سرمی BPA در مطالعات بالینی تشخیص داده نشده است ، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید:
آموزش بهداشت دهان و دندان به کودکان

گریل که از سیلانت‌ها استفاده می‌کند، می‌گوید: «من هرگز واکنش نامطلوبی به سیلانت‌های دندانی مشاهده نکرده‌ام و هیچ‌یک در مقالات گزارش نشده است. “مردم سیلانت های دندان را به خوبی تحمل می کنند.”

اگر والدین نگران BPA بیشتر از خطرات پوسیدگی دندان هستند، باید توجه داشته باشند که درمان پوسیدگی دندان می‌تواند شامل انبوهی از مواد دندانی باشد که مواد شیمیایی بیشتری نسبت به BPA دارند. مواد سیلانت جایگزین وجود دارد ، اگرچه گریل مطمئن نیست که آنها بهتر از آنهایی که حاوی BPA هستند عمل می کنند.

گریل افزود: “مشکل اصلی سیلانت های دندانی عدم آگاهی است.”

گریل گفت ، اکثر کودکان از پیشگیری به دلیل مقررات بیش از حد و محدودیت در همه سطوح در مراقبت های پیشگیرانه دندانپزشکی بهره مند نمی شوند.

برخی از آنها موانع بیمه هستند ، مانند پوشاندن دندان های خاص برای سیلانت ها. همچنین قوانینی توسط هیئت های دولتی وضع شده است که فقط به متخصصان بهداشت که با دندانپزشکان کار می کنند اجازه می دهد که سیلانت قرار دهند ، یا نیاز به معاینه دندانپزشکی قبل از اجازه پیشگیری دارد.

بیشتر بخوانید: این فقط برای دوره راهنمایی نیست: بزرگسالان نیز دندان های خود را صاف می کنند ».

11 - آیا محافظت از سیلانت دندان تاثیر دارد؟
فیشور سیلانت دندان کودکان

مزایای بلند مدت

اگر تکنیک کاربرد کامل باشد ، سیلانت های دندان می توانند یک عمر دوام بیاورند. گریل می گوید ، بیشتر اوقات ، آنها نیاز به تعویض دارند.

بیشتر بخوانید:
اثرات جانبی فلوراید تراپی و راه‌های کاهش آن

وی گفت: “به محض اینکه فرزند شما دندان های جدیدی با شیارهایی به نام” حفره و شکاف “مانند دندان های مولر و پره مولر وارد دندان های خود می کند ، پس از رویش آنها را محکم کنید.” این در ۶ ، ۱۲ و ۱۸ سالگی اتفاق می افتد.

دندانهای شیری یا اولیه را می توان مهر و موم کرد ، اما کودک باید آنقدر بزرگ باشد که بتواند این روش بدون درد را تحمل کند ، که شامل دهان باز نگه داشتن و حرکت چند دقیقه ای نمی شود. معمولاً درمان دندان‌های جوان‌تر فقط برای افرادی انجام می‌شود که خطر پوسیدگی دندان در آنها بیشتر است.

“من توصیه می کنم از تیم دندانپزشک خود در مورد زمان مهر و موم مشاوره بگیرید. شما می توانید سطوح آسیب پذیر را مهر و موم کنید ، اما حفظ در گودال ها و شکاف ها بهترین است. “

بزرگسالان نیز می توانند از درزگیرها استفاده کنند.

باربا گفت: “همه افراد ، بدون توجه به سن می توانند [از مهر و موم] ، حتی بزرگسالان ، سود ببرند.” با افزایش سن ، قرار گرفتن در معرض پوسیدگی افزایش می یابد و کیفیت محافظتی و بیوشیمی بزاق با داروهای خاص در طول زمان تغییر می کند. گفته شد ، بزرگسالان نیز کاندید این درمان هستند.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه فیشور سیلانت دندان کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 18
  • 13
  • 49
  • 29
  • 325
  • 1,479
  • 35,749
  • 195,354
  • 117,144
  • اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269