ایمپلنت دندان در کودکان

آیا بچه ها می توانند ایمپلنت دندان دریافت کنند؟

آیا بچه ها می توانند ایمپلنت دندان دریافت کنند؟

ایمپلنت دندان در کودکان

بله، بچه ها می توانند ایمپلنت دندان بگیرند. با این حال ، این درمان دندانپزشکی برای کودکانی است که دندان های شیری خود را کشیده اند یا به سن خاصی رسیده اند. به طور کلی ، ساختار استخوانی زنان معمولاً سریعتر از مردان بالغ می شود. حداقل سن ایمپلنت دندان برای دختران ۱۵ سال و برای پسران ۱۷ سال است.

ایمپلنت های دندانی که در بیماران جوان قرار می گیرند ممکن است مانع تولید فک شوند زیرا فک آنها کاملاً تکامل نیافته است. ایمپلنت های دندانی فاقد رباط پریودنتال هستند زیرا مستقیماً در استخوان قرار می گیرند. به همین دلیل آنها به آسانی مانند دندانهای طبیعی حرکت نمی کنند.

در این سن ، رشد فک به حدی رسیده است که ایمپلنت های دندانی مانع رشد فک نمی شوند. به همین دلیل است که جراحی ایمپلنت دندان برای کودکان توصیه نمی شود.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه ایمپلنت دندان در کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

بیشتر بخوانید:
دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان درباره اختلال مفصل گیجگاهی فکی چه میگوید؟
27 - آیا بچه ها می توانند ایمپلنت دندان دریافت کنند؟
ایمپلنت دندان در کودکان

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه تمیز کردن دندان های لکه دار کودک نوپا چگونه است؟

جایگزین های ایمپلنت های دندانی

بنابراین ، هنگامی که یک کودک زیر ۱۵ سال سن دارد چه اتفاقی می افتد؟ آیا کودک باید تا زمان رسیدن به سن با فاصله بین دندان های خود زندگی کند؟ بسیاری از نوجوانان دوست ندارند با دندان های از دست رفته به خصوص در قسمت جلو ، دندان های پیشین ، زندگی کنند.

در چنین مواردی ، آنها ممکن است مایل به دنبال جایگزین های دیگر باشند. در اینجا برخی از گزینه های موجود آورده شده است:

پروتزهای جزئی متحرک: این پروتز برای بیماران نیمه بی دندانی است. آنها به قدری مناسب هستند که هیچ کس متوجه نمی شود که آیا دندان از دست رفته است یا خیر.

بریج های دندانی:

ایمپلنت بریج یک دندان کاذب است که در دو طرف شکاف ثابت نگه داشته می شود. آنها گزینه مناسبی برای کودکانی هستند که دندان های از دست رفته و دائمی دارند. اگرچه پل ها می توانند از طلا ساخته شوند. اما بیشتر آنها از پرسلن هستند. می توان یک پل ثابت یا یک پل متصل به رزین را انتخاب کرد.

بیشتر بخوانید:
چه زمانی به ترمیم دندان نیاز دارید و هزینه آن چقدر است؟

برای بریج ثابت ، آمادگی زیادی وجود دارد که به موجب آن دندانهای کنار شکاف باید به زمین چسبانده شوند تا بتوان یک تاج برای حمایت از بریج قرار داد. پل های متصل به رزین به همان میزان آماده سازی نیاز ندارند.

بریس های دندانی:

بریس ها می توانند راه دیگری برای انجام آن باشند. اگر بریس‌ها در ابتدا قبل از کنده شدن دندان روی میز قرار داشتند، همچنان می‌توانید به برنامه‌ها ادامه دهید. یک دندان چینی را می توان به سیم ارتودنسی وصل کرد تا شکاف را پر کند. دندان دقیقاً در موقعیتی در ساختار دندان قرار می گیرد که دندان کنده شده قرار دارد. این به این دلیل است که دندان آسیب دیده را در حالی که کودک از بریس استفاده می کند مسدود می کند.

26 - آیا بچه ها می توانند ایمپلنت دندان دریافت کنند؟
ایمپلنت دندان در کودکان
نگهدارنده فضا:

هنگامی که دندان های شیری می افتند، کودک شما یک دندان دائمی برای جایگزینی دندان قدیمی رشد می کند و این شکاف را پر می کند. با این حال، ممکن است همه چیز طبق برنامه پیش نرود. نگهدارنده فضا ممکن است مفید باشد. اینها وسایلی هستند که توسط دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی ساخته می شوند و حاوی مواد فلزی یا اکریلیک هستند.

بیشتر بخوانید:
چند نوع آبسه دندان و لثه در کودکان رخ می دهد ؟

آنها ممکن است قابل جابجایی یا سیمانی باشند. نگهدارنده های فضایی کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که فضای باقی مانده از دندان شیری همچنان برای دندان دائمی ورودی در دسترس است.

دندان های شیری برای رشد دندان های بالغ مهم هستند. آنها کمک می کنند تا نحوه رشد فک ها و میزان فضایی که توسط دندان های دائمی پر می شود، قرار گیرند. اگر به درستی شکل نگرفته باشد (به عنوان مثال ، اگر فضای باقی مانده از دندان های شیری بسته باشد) ، دندان دائمی ممکن است به لثه های اطراف و ساختار استخوان آسیب برساند. پس از آن ممکن است کودک نیاز به جراحی ارتودنسی داشته باشد.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه ایمپلنت دندان در کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 9
  • 8
  • 39
  • 25
  • 377
  • 1,943
  • 39,770
  • 183,488
  • 112,768
  • آذر ۱۷, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست