بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

۶ مورد از علل دندان قروچه ازنظر بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان چیست؟

بهترین متخصص دنداپزشکی کودکان | دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

عنوان دندان قروچه یا دندان ساییدن چیست؟
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

 

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان درباره دندان قروچه یا دندان ساییدن چه میگویید؟

وقتی کودک خواب خود را نگاه می کنید ، می خواهید صدای خوابهای شیرین را بشنوید: تنفس راحت و شاید یک آگاه. اما بعضی از والدین صدای سخت تری از دندان قروچه و دندان قروچه را می شنوند که دندان قروچه نامیده می شود و در بچه ها شایع است. بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم. دکتر مریم حاجی احمدی drmaryamhajiahmadi.com

درباره دندان قروچه چه میدانید؟

دندان قروچه اصطلاح پزشکی برای دندان قروچه یا فشردن فک است. بسیاری از بچه ها به آن مبتلا هستند (به گفته کارشناسان ۲ تا ۳ از هر ۱۰ مورد خرد یا سفت می شود) ، اما بیشتر آنها از این رده خارج می شوند. دندان قروچه اغلب در طی مراحل خواب عمیق یا هنگامی که بچه ها تحت استرس هستند ، اتفاق می افتد.

drmaryamhajiahmadi13 300x144 - 6 مورد از علل دندان قروچه ازنظر بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان چیست؟
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

علل دندان قروچه

متخصصان همیشه مطمئن نیستند که چرا دندان قروچه رخ می دهد. در بعضی موارد ، بچه ها ممکن است خرد شوند زیرا دندان های بالا و پایین به درستی تراز نشده اند. دیگران این کار را به عنوان پاسخ به درد انجام می دهند ، مانند درد گوش یا دندان درآوردن. کودکان ممکن است دندان های خود را به عنوان راهی برای تسکین درد ، همانطور که ممکن است یک عضله درد را مالش دهند ، خرد کنند. بسیاری از بچه ها از این علل نسبتاً شایع سنگ زنی بیشتر می شوند.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم. استرس – معمولاً فشار عصبی یا عصبانیت – دلیل دیگری است. به عنوان مثال ، ممکن است کودک نگران امتحان در مدرسه یا تغییر روال زندگی (خواهر یا برادر یا معلم جدید) باشد. حتی مشاجره با والدین و خواهر و برادرها می تواند باعث فشار روانی کافی در زمان ایجاد دندان قروچه یا فشردن فک شود. بعضی از بچه هایی که بیش فعال هستند نیز دندان قروچه دارند. و بعضی اوقات بچه هایی که بیماری پزشکی دیگری دارند (مانند فلج مغزی) یا داروهای خاصی مصرف می کنند ، می توانند به قروچه دندان قروچه مبتلا شوند.

بیشتر بخوانید:
جرم‌ گیری دندان روکش شده لازم است ؟

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم.

اثرات دندان قروچه

بسیاری از موارد دندان قروچه بدون هیچگونه تأثیر سو und قابل شناسایی نیست ، در حالی که برخی دیگر باعث سردرد یا گوش درد می شوند. گرچه معمولاً به دلیل صدای سنگ زنی برای سایر اعضای خانواده آزار دهنده است. در بعضی موارد ، ساییدن و فشار دادن در شب می تواند باعث ساییده شدن مینای دندان ، دندان تراشه ، افزایش حساسیت به دما و ایجاد درد شدید در صورت و مشکلات فکی مانند بیماری مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) شود. با این حال ، بیشتر بچه هایی که آسیاب می کنند ، مشکلی با TMJ ندارند ، مگر اینکه سنگ زنی و سفت کردن آنها زیاد اتفاق بیفتد.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم.

تشخیص دندان قروچه

بسیاری از بچه هایی که دندان های خود را خرد می کنند حتی از این موضوع آگاهی ندارند ، بنابراین اغلب این خواهر و برادرها یا والدین هستند که مشکل را تشخیص می دهند.دکتر مریم حاجی احمدی drmaryamhajiahmadi.com

برخی از علائم برای تماشا:

هنگام خواب کودک خود را صدا کنیدشکایت از درد فک یا صورت پس از بیدار شدن از خوابدرد همراه با جویدناگر فکر می کنید کودک شما دندان هایش را خرد می کند ، به دندانپزشک مراجعه کنید ، دندان ها را از نظر مینای دندان بریده شده و ساییدگی و پارگی غیرمعمول بررسی می کند و برای بررسی حساسیت غیرمعمول هوا و آب را روی دندانها می پاشید.

بیشتر بخوانید:
ارتودنسی در کودکان

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم. در صورت مشاهده آسیب ، دندانپزشک ممکن است چند سوال از کودک شما بپرسد ، مانند:احساس شما قبل از خواب چیست؟آیا نگران چیزی در خانه یا مدرسه هستید؟از کسی عصبانی هستی؟قبل از خواب چه می کنید؟این معاینه به دندانپزشک کمک می کند ببیند علت آناتومیک است (دندانهای نامرتب) یا روانی (استرس) است و یک برنامه درمانی موثر ارائه می دهد.

drmaryamhajiahmadi15 300x144 - 6 مورد از علل دندان قروچه ازنظر بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان چیست؟
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان

درمان دندان قروچه

اکثر بچه ها از دندان قروچه بزرگتر می شوند ، اما ترکیبی از مشاهده والدین و ویزیت های دندانپزشکی می تواند به کنترل مشکل تا زمان بروز آنها کمک کند.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم. در مواردی که ساییدن و فشردن باعث آزار و اذیت صورت و فک کودک می شود یا باعث آسیب به دندان می شود ، دندانپزشکان ممکن است یک محافظ شبانه ویژه برای شما تجویز کنند. محافظ شبانه که تا دندان کودک ساخته شده است ، شبیه دهان محافظ است که توسط ورزشکاران استفاده می شود. اگرچه ممکن است یک دهان گیر عادت کند ، نتایج مثبت به سرعت اتفاق می افتد.

کمک به بچه ها با دندان قروچه

این که علت جسمی باشد یا روانی ، ممکن است بچه ها بتوانند با استراحت قبل از خواب ، دندان قروچه را کنترل کنند – به عنوان مثال ، با حمام یا دوش آب گرم ، گوش دادن به چند دقیقه موسیقی آرام یا خواندن کتاب.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم. در مورد دندان قروچه که ناشی از استرس است ، از آنچه کودک شما را ناراحت می کند سال کنید و راهی برای کمک پیدا کنید. به عنوان مثال ، کودکی که نگران دور بودن از خانه برای اولین سفر کمپینگ است ، ممکن است به این اطمینان دهد که مادر و پدر در صورت لزوم در آن نزدیکی خواهند بود.

بیشتر بخوانید:
به چه دلایلی دهانشویه از نظر بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان پیشنهاد می شود؟

اگر مسئله پیچیده تر است ، مانند انتقال به یک شهر جدید ، در مورد نگرانی های کودک خود صحبت کنید و سعی کنید هرگونه ترس را برطرف کنید. اگر نگران هستید ، با پزشک خود صحبت کنید.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم. در موارد نادر ، استرس های اساسی برای جلوگیری از دندان قروچه کافی نیستند. اگر کودک شما در خواب مشکل دارد یا متفاوت از حد معمول رفتار می کند ، ممکن است دندانپزشک یا پزشک ارزیابی بیشتری را به شما پیشنهاد دهند. این می تواند به یافتن علت استرس و یک دوره درمانی مناسب کمک کند.

دندان قروچه چقدر طول می کشد؟

بیشتر بچه ها وقتی دندان شیری خود را از دست می دهند ، ساییدن را متوقف می کنند. با این حال ، چند کودک همچنان به بلوغ می پردازند. و اگر دندان قروچه ناشی از استرس باشد ، تا زمان کاهش استرس ادامه خواهد داشت.بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم.

جلوگیری از دندان قروچه چگونه است؟

از آنجا که برخی از دندان قروچه واکنش طبیعی کودک در برابر رشد و نمو است ، از بسیاری موارد نمی توان پیشگیری کرد. گرچه می توان از دندان قروچه ناشی از استرس جلوگیری کرد. بنابراین به طور مرتب با بچه ها در مورد احساساتشان صحبت کنید و به آنها کمک کنید تا با استرس کنار بیایند. بردن بچه ها برای ویزیت دندانپزشکی معمول می تواند به پیدا کردن دندان قروچه و درمان آن کمک کند.

بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان را ما به شما معرفی میکنیم.

دکتر مریم حاجی احمدی drmaryamhajiahmadi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 18
  • 13
  • 49
  • 29
  • 325
  • 1,479
  • 35,749
  • 195,354
  • 117,144
  • اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269