متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

چه موقع دندان های کودک می افتند و دندان های بزرگسالان جایگزین می شوند؟

دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان | دکتر مریم حاجی احمدی | drmaryamhajiahmadi.com

مدت زمان مطالعه: ۱۴ دقیقه

وقتی والدین می شوید ، به نظر می رسد که شما دائماً تأیید می کنید که کوچولوی شما به موقع نقاط عطف محبوب را برآورده می کند. یکی از آن لحظات بزرگ – تقریباً به اندازه بزرگ شدن اولین دندان کوچک لثه ها – زمانی است که کودک برای اولین بار از پری دندان ویزیت می کند. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

در اینجا زمانی است که می توانید انتظار داشته باشید فرزندتان دندان های شیری خود را از دست بدهد ، نگرانی های رایج و عوارض احتمالی – و آنچه برای حفظ سلامت دندان های کودک باید بدانید

نمودار دندانهای شیری – هنگامی که آنها ظاهر می شوند و هنگامی که می افتند

هر کودک بر اساس جدول زمانی خود جوانه زده و دندانهای خود را از دست می دهد. وقتی دندان های جدید ظاهر می شوند ، اصطلاح رسمی آن رویش است. در حالی که بیشتر مردم فکر می کنند که آنها دندانهای شیری هستند (همچنین به آنها دندانهای شیری یا دندانهای شیری گفته می شود) ، نام رسمی آنها دندانهای شیری است. در کل ، کودک شما ۲۰ دندان شیری خواهد داشت تا میان وعده های خود را پایین بیاورد.

drmaryamhajiahmadi28 - چه موقع دندان های کودک می افتند و دندان های بزرگسالان جایگزین می شوند؟
دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان

کودک شما از حدود ۶ ماهگی شروع به دندان گیری می کند و این مسئله تا حدود ۳ سالگی ادامه خواهد داشت. از سن ۶ سالگی ، کودک شما در نهایت ۱۲ سالگی تمام دندان های شیری خود را از دست می دهد. تا زمانی که کودک شما به سن نوجوانی می رسد ، ۳۲ دندان بزرگسال دائمی خواهد داشت.
نام و موقعیت دندان جدول زمانی فوران خط زمان از دست دادن
دندانهای ثنایای پایین مرکزی ۶ تا ۱۰ ماهه ۶ تا ۷ سال
دندان های ثنایای فوقانی مرکزی ۸ تا ۱۲ ماهه ۶ تا ۷ ساله
دندان های برش جانبی فوقانی ۹ تا ۱۳ ماهه ۷ تا ۸ ساله
دندانهای برش جانبی پایین ۱۰ تا ۱۶ ماهه ۷ تا ۸ سال
دندان های مولر اول فوقانی ۱۳ تا ۱۹ ماهه ۹ تا ۱۱ ساله

بیشتر بخوانید:
انواع پرکننده های دندان مورد استفاده در کودکان

دندان های مولر اول پایین ۱۴ تا ۱۸ ماهه ۹ تا ۱۱ ساله
سگهای بالایی ۱۶ تا ۲۲ ماهه ۱۰ تا ۱۲ ساله
دندان های نیش پایین ۱۷ تا ۲۳ ماهه ۹ تا ۱۲ ساله
دندان های مولر دوم پایین ۲۳ تا ۳۱ ماهه ۱۰ تا ۱۲ ساله
دندان های مولر دوم فوقانی ۲۵ تا ۳۳ ماهه ۱۰ تا ۱۲ ساله

چرا ما دو مجموعه دندان داریم؟

پس چرا به هر حال دندانهای شیری می افتند؟ به نظر می رسد که آن دندانهای شیری به عنوان مکان یاب عمل می کنند و در فک برای دندانهای دائمی آینده ایجاد می کنند.

برای اکثر کودکان ، دندانهای شیری آنها از حدود ۶ سالگی شروع به ریزش می کنند. البته ، همه دندانها یک باره نمی ریزند!

وقتی دندان دائمی آماده روییدن است ، ریشه دندان شیری شروع به حل شدن می کند تا زمانی که کاملا از بین برود. در آن مرحله ، دندان “شل” است و فقط توسط بافت اطراف لثه در جای خود نگه داشته می شود.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

اولین بار: دندان های ثنایای مرکزی

شاید تعجب کنید که می بینید اکثر افراد به ترتیب رویش دندان های شیری خود را از دست می دهند.

به همین ترتیب ، از آنجا که دندان های شکاف تحتانی مرکزی اولین دندان هایی هستند که در حدود ۶ ماهگی ظاهر می شوند ، آنها همچنین اولین دندان هایی هستند که لق می شوند و دندان های دائمی کودک شما را در سن ۶ یا ۷ سالگی باز می کنند.

پس از دندان های ثنایای مرکزی پایین ، دندان های مرکزی فوقانی خارج می شوند و جای خود را به دندان های بزرگتر مرکزی فوقانی می دهند که همه ما انتظار داریم در بزرگسالان ببینیم.

برای بعضی از کودکان ، از دست دادن دندان ها می تواند یک زمان هیجان انگیز باشد ، به خصوص اگر مفاهیم سرگرم کننده ای مانند پری دندان را معرفی کنید. برای دیگران ، ممکن است کمی ناراحت کننده باشد ، زیرا چیزی که فکر می کردند دائمی است (دندان آنها) از دهان آنها بیرون آمده است!

بیشتر بخوانید:
گزینه های درمانی حفره های دندانی عبارتند از:
drmaryamhajiahmadi30 - چه موقع دندان های کودک می افتند و دندان های بزرگسالان جایگزین می شوند؟
دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان

به همین ترتیب ، غیر معمول نیست که کودکان هنگام از دست دادن دندان ، کمی درد یا ناراحتی را تجربه می کنند. بعد از برداشتن دندان:

از کودک خود بخواهید دهان خود را با یک محلول آب نمکی ساده بشویید تا به پاکسازی لثه کمک کند.
برای کمک به پوشاندن ناحیه ای که به پریز معروف است از کمی گاز استفاده کنید و آنها را تشویق کنید که تف نکنند ، زیرا این امر باعث خونریزی می شود.
پس از قطع خونریزی ، در صورت وجود درد و ناراحتی ، پارچه ای سرد و مرطوب بزنید.

مرحله بعدی: دندان های برش جانبی

بعد از ریزش دندان های مرکزی ، دندان های شیری بعدی که می روند ، دندان های برش جانبی فرزند شما هستند. به طور کلی ، ابتدا دندان های برش جانبی فوقانی شل می شوند. این اتفاق معمولاً در سنین ۷ تا ۸ سالگی رخ خواهد داد.

در این مرحله ، کودک شما باید با تجربه از دست دادن دندان بیشتر آشنا شود. در حالت ایده آل ، دیگر نباید یک تجربه ترسناک باشد ، زیرا آنها قبلاً چهار دندان قبل از دندان های جانبی از دست داده اند. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

et’s see that choppers: اولین دندانهای آسیاب اولیه

در مقایسه با اولین دندانهای رویش کودک شما ، از دست دادن آنها می تواند روند بسیار ساده تری برای والدین باشد. اگرچه دندان درآوردن ممکن است به طور کلی ناخوشایند باشد ، اما دندان های مولر ورودی مخصوصاً برای نوزادان و کودکان نوپا دردناک است.

در مقابل ، مولرهای اولیه (که به آنها دندان مولر اول نیز گفته می شود) معمولاً هنگام افتادن دردناک نیستند یا با دندانهای مولر دائمی جایگزین می شوند. این دندان های آسیاب اولیه معمولاً در سنین ۹ تا ۱۱ سالگی ریخته می شوند.

drmaryamhajiahmadi31 - چه موقع دندان های کودک می افتند و دندان های بزرگسالان جایگزین می شوند؟
دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان

عمل نهایی: دندان های مولر دوم و نیش اولیه

آخرین مجموعه دندان های شیری دندان های نیش و دندان مولر دوم است. دندان های نیش معمولاً در سنین ۹ تا ۱۲ سالگی از بین می روند ، در حالی که دندان های آسیای اولیه دوم آخرین دندان های شیری هستند که کودک شما از دست می دهد. این مجموعه های نهایی دندان معمولاً در سنین ۱۰ تا ۱۲ سالگی ریخته می شوند.

بیشتر بخوانید:
4 نکته مراقبت از دندان در خانه که باید در عمل اعمال شود؟

با رشد کودک ، فک های او نیز رشد می کند تا دندان های دائمی بزرگتر را در خود جای دهد. هنگامی که کودک شما به سن ۱۳ سالگی رسید ، باید یک دندان کامل دائمی داشته باشد.

encore: دندان عقل چطور؟

هنگامی که کودک شما به اواخر سالهای نوجوانی خود رسید ، ممکن است دندان عقل (دندان مولر سوم) او وارد شود. شما ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که همه دندان عقل خود را نمی گیرند. برخی فقط به جای چهار دندان عقل کامل چند عدد می گیرند و همه نیازی به برداشتن آنها ندارند.

به این عقاید عامیانه که به این عقاید عامیانه گفته می شود که این دندان ها را فقط وقتی رشد می کنید و به دلیل داشتن تجربیات بیشتر در زندگی به دست می آورید ، به این مجموعه های نهایی دندان های مولر گفته می شود.

در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

اگر فرزند من این جدول زمانی را دنبال نکند ، چه می شود؟

جدول زمانی به اشتراک گذاشته شده در اینجا فقط یک دستورالعمل کلی است. اگر دندان های کودک شما کند می شود ، باید انتظار داشته باشید که از دست دادن دندان های شیری آنها نیز کمی بیشتر طول می کشد.

با این حال ، اگر کودک شما یک سال نقاط عطف دندان خود را از دست داده است (چه فوران یا ریزش) ، با دندانپزشک کودک خود صحبت کنید.

برنامه ریزی ویزیت های دندانپزشکی

صرف نظر از آنچه در دهان کودک شما اتفاق می افتد (یا نمی افتد) ، در اولین تولد او ، باید یک قرار ملاقات تعیین کنید. پس از اولین ویزیت ، کودک شما باید هر ۶ ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کند. در دندانپزشکی دکتر مریم حاجی احمدی ، ما در مراقبت از دندان کودکان با نیازهای ویژه متخصص هستیم. ما به عنوان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی اصفهان ، به طور ویژه در روش های مختلف رفتاری آموزش دیده ایم. drmaryamhajiahmadi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 24
  • 10
  • 50
  • 33
  • 362
  • 2,241
  • 42,672
  • 178,476
  • 109,803
  • شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست