مراقبت از بریس های ارتودنسی

مراقبت از بریس های ارتودنسی

مراقبت از بریس های ارتودنسی چگونه است؟

مراقبت از بریس های ارتودنسی

مدت زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

مراقبت از بریس های ارتودنسی – از آنجایی که گیر کردن غذا در بریس های سیمی بسیار آسان است، کودکانی که از آن استفاده می کنند باید برای تمیز نگه داشتن دندان های خود سخت کار کنند. مسواک زدن بعد از غذا مانند نخ دندان کشیدن روزانه ضروری است (متخصص ارتودنسی می تواند به کودک شما یک نخ دندان مخصوص برای استفاده در بریس ها و اطراف آن بدهد). تمیز کردن و معاینات منظم دندان برای بررسی حفره ها نیز ضروری است.

کودک شما باید از مصرف برخی غذاها (مانند ذرت بو داده، آب نبات های سفت و چسبنده و آدامس) اجتناب کند زیرا می توانند به بریس ها آسیب برسانند.

نوشابه ها و آبمیوه های شیرین نیز می توانند مشکل ساز باشند، زیرا می توانند به پوسیدگی دندان کمک کنند. بچه‌هایی که ترازهای پلاستیکی شفاف دارند، همیشه باید وقتی زمان غذا خوردن آنها را جدا کنند.

از آنجایی که بریس ها بر روی دندان ها فشار می آورندهر چند وقت یکبار احساس ناراحتی می کنند، به خصوص پس از انجام تنظیمات ارتودنتیست. در صورت بروز این مشکل، مصرف مسکن‌های بدون نسخه و خوردن غذاهای نرم می‌تواند کمک کننده باشد.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه  مراقبت از بریس های ارتودنسی می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

بیشتر بخوانید:
دندان های حساس و نحوه تعمیر آنها چگونه است؟

مراقبت از بریس های ارتودنسی چگونه است و چه کاری باید انجام دهیم تا آنها آسیب نبیننند.

29 - مراقبت از بریس های ارتودنسی
مراقبت از بریس های ارتودنسی

 

اگر سیم یا براکت کودک شما شل شده است یا سیمی که دهانش را فشار می دهد، فوراً به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. اگر متخصص ارتودنسی نتواند مشکلی پیدا کند، ممکن است کودک شما از مقداری موم نرم ارتودنسی برای پوشاندن نقاط تیز بریس‌ها استفاده کند که آزاردهنده هستند یا به داخل دهان یا لثه‌ها ساییده می‌شوند.

بریس ها لبخندهای خوبی ایجاد می کنند!

بریس ها لبخندهای خوبی ایجاد می کنند، اما این تمام کاری نیست که آنها انجام می دهند. مراقبت های ارتودنسی خوب به سلامت دهان کمک زیادی می کند. دندان های صاف و هم تراز می توانند جویدن غذا را آسان تر کنند و حتی می توانند از خروپف جلوگیری کنند.

اما این مزایا ارزان نیستند. بریس ها حدود ۵۰۰۰ دلار قیمت دارند و حتی اگر خانواده شما بیمه داشته باشند، ممکن است بخش زیادی از صورت حساب را پوشش ندهد. خوشبختانه راه‌هایی برای گرفتن بریس با هزینه کم وجود دارد:

لبخندها زندگی را تغییر می دهند

این برنامه به کودکان و نوجوانان بین ۱۰ تا ۱۸ سال در تمام ۵۰ ایالت خدمت می کند. اگر درخواست دهید و پذیرفته شوید، فرزند شما فقط با قیمت حدود ۶۰۰ دلار بریس دریافت می کند. برای واجد شرایط بودن، خانواده شما بر اساس محل زندگی شما و تعداد افراد خانواده شما نمی توانند بیش از مقدار معینی درآمد کسب کنند. علاوه بر درآمد مورد نیاز، از دندان های کودک شما باید به خوبی مراقبت شود.

دانشکده های دندانپزشکی پس از اتمام دانشکده دندانپزشکی، دندانپزشکانی که می خواهند در ارتودنسی تخصص داشته باشند باید در برنامه های تخصصی آموزش خود را ادامه دهند. در این دانشکده‌های دندان‌پزشکی، بچه‌ها اغلب می‌توانند بریس‌ها را با نرخ کمتری دریافت کنند. این مدارس به ویژه به موارد پیچیده علاقه مند هستند. ارتودنتیست های در حال آموزش در طول درمان توسط متخصصین ارتودنسی با تجربه تر نظارت خواهند شد.

بیشتر بخوانید:
ارتودنسی در نوجوانان

نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که تکمیل درمان ممکن است طولانی تر از انجام آن در مطب متخصص ارتودنسی باشد. همچنین ممکن است نیاز باشد که در ساعات مدرسه برنامه ریزی شود. لیستی از دانشکده های دندانپزشکی را به صورت آنلاین جستجو کنید تا یکی در نزدیکی خود پیدا کنید.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه مراقبت از بریس های ارتودنسی می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

مراقبت از بریس های ارتودنسی چگونه است و چه کاری باید انجام دهیم تا آنها آسیب نبیننند.

پیشنهاد مطالعه: روکش های دندان در سنین جوانی چگونه است؟
31 - مراقبت از بریس های ارتودنسی
مراقبت از بریس های ارتودنسی

دندانپزشک و انجمن های دندانپزشکی شما. برخی از دندانپزشکان عمومی بریس ها را انجام می دهند و ممکن است مایل باشند که با خانواده شما برای هزینه کار کنند. دندانپزشک شما همچنین یک فرد عالی برای پرسیدن در مورد ارتودنتیست های منطقه است که ممکن است پرداخت های کمتری را بپذیرند.

باز هم، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن خوب فرزندتان را کاندیدای بهتری می کند. علاوه بر دندانپزشک خود، می توانید از انجمن دندانپزشکی ایالت خود نیز اطلاعاتی را درخواست کنید.

جامعه شما از اطراف جامعه خود (محل عبادت، باشگاه‌های محلی و سازمان‌های مدرسه) بپرسید که آیا ارتودنتیست‌هایی نیز عضو هستند یا کسی دندانپزشکی را می‌شناسد که ممکن است پرونده کودک شما را انجام دهد.

بیشتر بخوانید:
چه زمانی مسواک زدن دندان های شیری را شروع کنیم؟

 اگر وضعیت دندان های کودک شما در صحبت کردن، خوردن یا بلعیدن اختلال ایجاد کند. همه ایالت ها این کار را آسان نمی کنند. مدارک زیادی لازم است و ممکن است در پیدا کردن دندانپزشکی که با برنامه بیمه کار می کند مشکل داشته باشید. اما ارزش بررسی را دارد. برخی از ایالت ها اقداماتی را انجام داده اند تا این روند را برای کودکان و والدین آسان تر کنند.

ارزش تلاش و صبری را دارد که برای یافتن یک متخصص ارتودنسی که کودک شما را درمان می کند، لازم است. دندان های صاف فراتر از جذابیت هستند – آنها می توانند به سلامت دهان کودک شما برای تمام عمر کمک کنند.

دکتر مریم حاجی احمدی ، بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه مراقبت از بریس های ارتودنسی می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

مراقبت از بریس های ارتودنسی چگونه است و چه کاری باید انجام دهیم تا آنها آسیب نبیننند.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 17
  • 8
  • 69
  • 18
  • 428
  • 2,254
  • 33,648
  • 197,706
  • 117,896
  • خرداد ۱۴, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269