اینویزیلاین دندان ها

چه مدت طول می کشد تا اینویزیلاین دندان ها را صاف کند؟

چه مدت طول می کشد تا اینویزیلاین دندان ها را صاف کند؟

اینویزیلاین دندان ها

مدت زمان مطالعه: ۸ دقیقه

اینویزیلاین یک درمان ارتودنسی است که برای صاف کردن دندان ها و اصلاح مشکلات جزئی ارتودنسی طراحی شده است. از آن به عنوان “جایگزین واضح برای بریس ها” یاد می شود زیرا این سیستم برای تنظیم دندان ها به جای براکت های فلزی از ترازهای شفاف استفاده می کند.

بزرگترین مزیت Invisalign این است که الاینرها به سختی قابل مشاهده هستند، به این معنی که درمان تأثیر کمتری بر ظاهر شما دارد. یکی از بزرگترین سوالات در مورد Invisalign این است که چقدر طول می کشد. پاسخ برای هرکسی متفاوت است، اما در اینجا یک ایده کلی از آنچه باید از نظر چارچوب زمانی درمان انتظار داشت وجود دارد.

میانگین طول درمان برای اینویزیلاین برای بیماران معمولی، درمان با اینویزیلاین ممکن است بین ۱۲ تا ۱۸ ماه یا یک سال تا یک سال و نیم طول بکشد. برای برخی از بیماران، درمان ممکن است کمی طولانی‌تر طول بکشد، اما به فرد و دندان‌هایشان و همچنین به چند عامل دیگر بستگی دارد.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه اینویزیلاین دندان ها می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

بیشتر بخوانید:
انواع درد دندان (علت درد دندان )
اینویزیلاین دندان ها scaled - چه مدت طول می کشد تا اینویزیلاین دندان ها را صاف کند؟
اینویزیلاین دندان ها

عواملی که بر طول مدت درمان با اینویزیلاین تأثیر می گذارد اینویزیلاین چقدر طول می کشد تا دندان های شما را صاف کند و آنها را به موقعیت دلخواه تغییر دهد به موارد زیر بستگی دارد:

دندان های شما تا چه اندازه باید حرکت کنند. میزان اصلاحاتی که دندان های شما نیاز دارند بر طول مدت درمان شما تأثیر می گذارد. صاف کردن بسیار ابتدایی خیلی طول نمی کشد. اما شلوغی قابل توجه دندان ها به مدت بیشتری طول می کشد تا صاف شوند.

اوربایت یک اصلاح نسبتاً ساده است، اما بایت متقاطع یا آندربایت می‌تواند چالش‌برانگیزتر باشد. همه چیز بستگی به این دارد که چه کاری باید انجام شود تا مشخص شود چقدر طول می کشد. چند ساعت در روز الاینرهای خود را می پوشید. اینویزیلاین شامل ترازهای پلاستیکی شفافی است که روی دندان شما قرار می گیرد.

در شروع درمان دندان های شما ارزیابی می شوند و مجموعه کاملی از الاینرها ایجاد می شود. معمولاً به شما دستور داده می شود که قبل از تغییر به تراز بعدی، به مدت ۲ هفته از هر ردیف کننده استفاده کنید. شما ایده ای خواهید داشت که درمان شما تا زمانی که طبق دستورالعمل استفاده می کنید چقدر طول می کشد.

بیشتر بخوانید:
چگونگی انجام درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی

لازم است حداقل ۲۲ ساعت در روز از الاینرهای خود استفاده کنید و فقط برای خوردن و مسواک زدن آنها را بردارید. اگر این کار را نکنید، درمان شما ممکن است بیشتر طول بکشد. سن شما. نوجوانان احتمالاً نسبت به بزرگسالان زمان درمان کوتاه تری خواهند داشت.

دلیل آن این است که نوجوانان از جمله فک همچنان در حال رشد هستند و این امکان حرکت آسان تر دندان ها را فراهم می کند. بزرگسالان کاملا رشد کرده اند و دندان ها در موقعیت های خود در فک محکم تر ثابت می شوند و حرکت آنها را دشوارتر می کند. درمان ارتودنسی اغلب در دوران نوجوانی انجام می شود، زیرا جهش های رشد قابل توجهی در این دوران که هورمون های رشد بالا هستند رخ می دهد.

پیشنهاد مطالعه: اگر کودک شما حفره دارد چه باید کرد؟
اینویزیلاین دندان ها2 scaled - چه مدت طول می کشد تا اینویزیلاین دندان ها را صاف کند؟
اینویزیلاین دندان ها

مقایسه زمان درمان بین اینویزیلاین و بریس

یکی دیگر از سوالات رایج این است که بین اینویزیلاین و بریس ها چه چیزی بیشتر طول می کشد. به طور متوسط، زمان درمان قابل مقایسه است. اگر میزان اصلاحات ارتودنسی مورد نیاز کمتر باشد، اینویزیلاین ممکن است زمان کمتری نسبت به بریس ها ببرد.

بیشتر بخوانید:
5 نشانه که ممکن است باعث ایجاد حفره دندان شود؟

اگر مشکلات پیچیده ارتودنسی وجود داشته باشد، ممکن است بیمار کاندیدای اینویزیلاین نباشد و به بریس نیاز داشته باشد که احتمالاً منجر به طولانی‌تر شدن زمان درمان می‌شود.

Invisalign و Invisalign Teen: تفاوت در چیست؟

اینویزیلاین تین اساساً همان درمان با اینویزیلاین معمولی است، با برخی ویژگی‌های مناسب برای نوجوانان. برای یکی، ترازهای جایگزین در درمان تعبیه شده‌اند تا اگر یکی یا دو مورد گم شوند، که حتماً اتفاق می‌افتد، جایگزینی آنها آسان‌تر است. ارزان تر همچنین در قسمت پشتی هر ردیف کننده نقاط آبی وجود دارد که با استفاده منظم به تدریج از بین می روند که نشان دهنده میزان فرسودگی آنها است.

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 431
  • 6
  • 39
  • 17
  • 722
  • 1,874
  • 36,083
  • 195,883
  • 117,200
  • اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۳

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست
ثبت نوبت 09137891269