انواع ارتودنسی کودکان

انواع ارتودنسی کودکان و بهترین آنها برای کودک شما چیست؟

انواع ارتودنسی کودکان و بهترین آنها برای کودک شما چیست؟

انواع ارتودنسی کودکان

ارتودنسی اطفال شاخه خاصی از دندانپزشکی کودکان است که به طور خاص با بریس و اینویزیلاین برای کودکان سروکار دارد. دندانپزشکی کودکان ارتودنسی کودکان به رسیدگی به مشکلات خاص تراز دندان برای کودکان در اوایل ۷ تا ۱۰ سالگی اشاره دارد.

شایع ترین مشکلات دهانی مرتبط با ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان بریس، اینویزیلاین و سایر الاینرها برای دندان های کودکان و در مرحله انتقال بین دندان های شیری و دندان های دائمی است.

متخصصین ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان برای رفتارهای کودکان آموزش دیده اند. آنها فقط ارتودنسی معمولی نیستند، بلکه از نظر اخلاقی به خوبی برای کنترل تغییرات خلقی بیماران کوچک و تشویق آنها در طول جراحی مجهز هستند.

انواع مختلفی از ارتودنسی کودکان وجود دارد. والدین باید تفاوت بین ارتودنسی های مختلف کودکان و تخصص های خاص خود را بدانند تا بتوانند ایده آل ترین ارتودنسی کودکان را برای کودک خود انتخاب کنند.

در این مقاله انواع ارتودنسی کودکان تعریف و توضیح داده شده است. وقت خود را صرف مطالعه کل مقاله کنید و با ارزش ترین اطلاعات در مورد ارتودنسی کودکان را دریافت کنید. این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد انواع گزینه های ارتودنسی کودکان، مزایا و معایب آنها و عوامل مرتبط با بودجه خود اطلاعاتی کسب کنید.

این نکات کلیدی به شما کمک می کند تا بهترین گزینه ممکن را در بین تمام گزینه های دندانپزشکی ارتودنسی کودکان انتخاب کنید.

دکتر مریم حاجی احمدی ، متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو مرکز تحقیقات علوم دندانی دانشکده دندانپزشکی اصفهان می باشند. ایشان عضو انجمن دندانپزشکی کودکان ایران می باشند و همچنین متخصص در زمینه انواع ارتودنسی کودکان می باشند که سابقه ی درخشانی را در خدمت به کودکان دلبندمان رقم زده اند.

بریس های سرامیکی برای دندان کودکان

یکی از بهترین گزینه های توصیه شده در مورد ارتودنسی دندانپزشکی کودکان بریس های سرامیکی است. بریس های سرامیکی درست مانند بریس های فلزی هستند اما به جای پرسلن از چینی ساخته شده اند. به همین دلیل است که برای کودکان نرم تر و نسبتاً قابل اعتماد هستند.

بیشتر بخوانید:
بستنی با دندان کودک چه میکند؟

علاوه بر این، آنها بر اعتماد به نفس کودک تأثیر نمی گذارند زیرا تقریباً نامرئی هستند و سایه های مختلفی برای این بریس های سرامیکی در دسترس است.

انواع ارتودنسی کودکان1 - انواع ارتودنسی کودکان و بهترین آنها برای کودک شما چیست؟
انواع ارتودنسی کودکان

والدین می توانند بهترین ترکیب سایه با دندان کودک خود را انتخاب کنند. این به کودک کمک می کند تا هنگام لبخند زدن در جمع اعتماد به نفس خود را افزایش دهد و به همین دلیل است که بریس های سرامیکی به طور معمول بر بریس های فلزی ترجیح داده می شوند.

با این حال، بریس‌های سرامیکی قیمت بالاتری نسبت به بریس‌های فلزی دارند و برخی افراد به سراغ بریس‌های سرامیکی نمی‌روند، اما در عوض ترجیح می‌دهند با بریس‌های فلزی استفاده کنند.

از سوی دیگر، برخی از مصرف کنندگان حتی به سراغ بریس های سرامیکی نمی روند و در عوض راه حل های پیشرفته تری را نسبت به بریس های سرامیکی مانند بریس های لینگوال و اینویزیلاین ترجیح می دهند.

راه حل های پیشرفته بسیار بیشتر از بریس های معمولی هزینه دارند، اما از بریس های سرامیکی قابل اعتمادتر هستند.

بریس های زبانی

بریس های لینگوال روی دندان های جلویی

ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان در چند دهه گذشته متحول شده است. بریس لینگوال یکی از بهترین راه حل های بریس برای کودکان است. بریس های لینگوال در پشت دندان ها قرار می گیرند و پشت دندان ها پنهان می شوند.

بریس های مخفی اعتماد به نفس کودک را مختل نمی کند و به همین دلیل است که متخصصان صنعت ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان بریس های لینگوال را برای کودکان پیشنهاد می کنند که به همین دلیل است. با این حال، برخی از شرایط خاص دندان وجود دارد که در آنها باید از بریس های لینگوال اجتناب شود. اگرچه آنها به روشی مشابه بریس‌های معمولی عمل می‌کنند، اما در موارد نادر ممکن است لثه‌های داخلی را آلوده کند.

بیشتر بخوانید:
تبریک نوروز ۱۳۹۸ به همراهان عزیز

بنابراین، باید «ارتودنسی کودکان در نزدیکی من» را از طریق Google پیدا کنید و قبل از مراجعه به بریس یا بریس لینگوال با نزدیک‌ترین متخصص ارتودنسی مورد اعتماد خود در مورد وضعیت دندان‌های فرزندتان مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه: کودکان و ارتودنسی دندان های آنها چگونه است؟

اینویزیلاین برای کودکان

nvisalign همانطور که از نامش پیداست تراز کننده نامرئی است. اینویزیلاین سینی تراز نامرئی است که برای تراز کردن دندان ها طراحی شده است. به طور معمول بزرگسالان از اینویزیلاین استفاده می کنند زیرا از پوشیدن بریس در مکان های عمومی خجالتی می شوند.

سینی های اینویزیلاین را می توان به راحتی هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن پوشید و از بین برد. بنابراین، آنها بسیار قابل اعتمادتر از بریس ها هستند. آنها به مسئولیت و تعهد بسیار بیشتری نیاز دارند تا بتوانند در بازه زمانی مورد انتظار همراستا شوند.

با توجه به موارد فوق، در مورد Invisalign و اینکه آیا آنها برای کودکان خوب هستند یا نه، سردرگمی وجود دارد. هیچ استدلالی وجود ندارد که اینویزیلاین برای هر گروه سنی قابل اعتماد است، اما اینویزیلاین مسئولیت های بزرگی بر عهده دارد.

به طور معمول، برای کودکان شوخ توصیه نمی شود، زیرا آنها وسوسه می شوند که آنها را از بین ببرند. با این حال، هنوز برخی از مزایای Invisalign برای کودکان وجود دارد.

انواع ارتودنسی کودکان2 scaled - انواع ارتودنسی کودکان و بهترین آنها برای کودک شما چیست؟
انواع ارتودنسی کودکان

بریس های معمولی به شدت با یک سیم فلزی به هم متصل می شوند و هنگام غذا خوردن و تمیز کردن دندان ها اختلال ایجاد می کنند. Invisalign را می توان قبل از غذا خوردن و مسواک زدن از بین برد. بنابراین، آنها برای تمیز کردن دهان خوب هستند.

اینویزیلاین به راحتی ظاهر نمی شود و در مکان های عمومی باعث خجالت و عقده حقارت برای کودکان نمی شود.
بریس های فلزی یک درمان دردناک هستند زیرا بریس ها با سیم فلزی محکم بسته می شوند. کودکان معمولاً با پوشیدن بریس‌های فلزی آسیب می‌بینند، اما از طرف دیگر، Invisalign یک گزینه راحت است.

بیشتر بخوانید:
مراحل روکش دندان شیری

علیرغم تمام مزایای ذکر شده، مجموعه ای از استانداردها توسط دندانپزشکی ارتودنسی کودکان و مواردی که قبل از در نظر گرفتن درمان اینویزیلاین برای کودکان باید به آنها توجه کرد وجود دارد.

اول از همه، قبل از توصیه به او برای انجام اینویزیلاین، سن خاصی را باید در نظر گرفت. اگر اینویزیلاین همیشه و به صورت روزانه استفاده شود، درمان اینویزیلاین به خوبی کار می کند. بنابراین، توسط جامعه ارتودنسی و دندانپزشکی اطفال پیشنهاد می شود که سن کودک برای انجام اینویزیلاین باید بیش از ۷ سال باشد.

ثانیا اینویزیلاین فقط برای آن دسته از کودکانی که تمام دندان های دائمی خود را دارند توصیه می شود. از سوی دیگر، اگر کودک فضای کافی برای Invisalign داشته باشد، به خوبی کار می کنند. بریس‌ها برای تعداد کمی از دندان‌های نامرتب خوب عمل می‌کنند، اما اینویزیلاین برای یک سری از دندان‌های نامرتب خوب عمل می‌کند.

سپس ماهیت نامرتبی دندان ها را باید رعایت کرد. چندین مشکل ارتودنسی کودکان از جمله اوربایت، اوپن بایت و کراس بایت وجود دارد. برخی از مشکلات توسط بریس ها به خوبی درمان می شوند و برخی دیگر با کمک اینویزیلاین قابل درمان هستند.

با توجه به تمام مراحل بالا، اگر درمان اینویزیلاین ترجیح داده شود، گزینه های مالی برای درمان اینویزیلاین با دندانپزشک مشورت خواهد شد. در بیشتر موارد، شرکت های بیمه هزینه های ارتودنسی را پوشش نمی دهند، اما برخی از شرکت های بیمه ممکن است فقط درمان اینویزیلاین ارتودنتیست اطفال را پوشش دهند.

بنابراین، باید از نزدیکترین دندانپزشک یک مظنه مورد انتظار دریافت کرد، با شرکت های بیمه در مورد آن قیمت مشورت کرد و سپس درمان را به درستی آغاز کرد. بریس های اینویزیلاین اینویزیلاین ارتودنسی کودکان ارتودنسی ارتودنسی کودکان انواع ارتودنسی کودکان

برای عضویت یا مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر مریم حاجی احمدی اینجا را کلیک کنید.

درصورت داشتن سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با متخصص دندانپزشك كودكان

شماره تماس: 09137891269
hNV

آمار بازدید

  • 10
  • 8
  • 49
  • 22
  • 404
  • 2,258
  • 42,676
  • 178,317
  • 109,692
  • شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

لینک های پرکاربرد

متخصص و دندانپزشک کودکان اصفهان، دکتر مریم حاجی احمدی

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در انجمن دندانپزشکی کودکان ایران شاخه اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان در اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک برتر

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در میهن پزشک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در پزشک خوب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندان پزشک کودکان اصفهان در دکتر یاب

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در بانک پزشکان

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در علم نت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در اولین کیوسک

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نت نوبت

خانم دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان در نوبت دات آی آر

بهترین جراح فک و صورت اصفهان

متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر فاطمه تیموری

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان

فهرست